Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Affinity for Windows

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Ja nie ruszałem w ogóle balansu bieli, nasycenia itp. - "wyciągnąłem" tylko niebo, zgodnie z zaleceniem
    I bardzo dobrze o to mi chodziło, Ja to robię już odruchowo, nawyk. Cała ta obróbka z 5 góra 10minut mi zajęła i wiem, że tak średnio to wygląda

    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Nawet nie zwróciłem uwagi co pisze w EXIF'ie - używam Affinity w wersji 1.5.1 na MAC'a
    Zazwyczaj program zapisuje w EXIF swoją nazwę, może Affinity tego nie robi...nie wiem.

    @jck, no nie wiem, chyba przedobrzyłeś z tym wyciąganiem nieba. Mi się to nie widzi. W jakim to programie, Zoner ?
    W EXIF jest Adobe DNG Converter, a z tego co wiem Zoner z niego korzysta (czy dokładniej, jest taka możliwość w ustawieniach aby korzystał).
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #22
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    (...) W jakim to programie, Zoner ?
    W EXIF jest Adobe DNG Converter, a z tego co wiem Zoner z niego korzysta (czy dokładniej, jest taka możliwość w ustawieniach aby korzystał).
    Dlatego to i tylko to, dopisałem do EXIFu. Zresztą, zauważyłeś chyba, że z LR jest dokładnie tak samo odwzorowana. Onegdaj o tym na OC pisałem.

  3. #23

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Dobry wieczór,
    właśnie wszedłem na stronę Affinity, niestety nie ma już wersji testowej. Program nie jest drogi, lecz przed zakupem chciałbym zapytać jak się ma w stosunku do Olympus Viever 3. To w zasadzie jedyny (moje początki) program jaki znam, więc nie mam doświadczenia. Będę wdzięczny za poradę.

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Affinity jest na pewno znacznie lepszy od OV3, jednak bez wypróbowania osobiście bym nie kupił. U mnie przykładowo w systemie Windows 7 64 bit. wersja beta nie bardzo chciała działać. W win10 powinno być OK.
    Moja rada, pobierz sobie dostępny za darmo DxO Optics Pro 9. Program także o wiele lepszy od Olympus Viewer.

    Edit.
    Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że DxO 9 nie będzie obsługiwał plików RAW z nowszych aparatów.
    Tu masz listę jakie aparaty obsługuje.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.01.17 o 01:00
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    DxO mam od tygodnia i szału nie ma. Może wersja próbna jest mocno okrojona, znacznie uboższa od OV3. Do kupienia jest wersja 11 jednak jest ponad 3 x droższa od Affinity, tyle niestety nie dam rady.
    Mam WIN 7 64 bit, 4GB ram, zaraz poszukam na forum jak chodzi w takim zestawie. Dzięki Andtor2 za info.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dxo 9 trial lista.PNG
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	186934

  6. #26

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Uboższa od OV3? Przecież to nie jest wersja próbna tylko full wypas DxO Pro 9.5 Elite.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    DxO mam od tygodnia i szału nie ma. Może wersja próbna jest mocno okrojona, znacznie uboższa od OV3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dxo 9 trial lista.PNG
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	186934
    To nie jest wersja próbna tylko pełna DxO Optics Pro 9 i znacznie bogatsza od OV3, w ogóle nie ma porównania, że o szybkości działania nie wspomnę.

    Rozwijałeś w ogóle te zakładki ? Twierdzisz, że te opcje poniżej są znacznie uboższe od tego co oferuje OV3 w zakładce RAW (bo cały czas mowa jest o wywołaniu surowego pliku RAW):

    Nazwa:  DxO interfejs.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  426,8 KB


    Jeśli szukasz uniwersalnego programu graficznego to zaszło nieporozumienie po prostu. Głównym przeznaczeniem DxO jest wywoływanie RAW-ów.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #28

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Lustrzankę obecnie mam od 3 tygodni i od tego czasu zacząłem się bardziej interesować fotografią, obróbką zdjęć. Do tej pory sporadyczne poprawiałem fotki w Picassa lub w windowsowym office picture manager. Wszystkie zdjęcia robię RAW+JPEG.

    DxO mam 30 dniową wersję próbną, pobrałem ją po lekturze wątku o programach. Z braku czasu niewiele pracowałem tym programem, może to jest powodem mojej złej oceny.

    Rozwijałeś w ogóle te zakładki ? Twierdzisz, że te opcje poniżej są znacznie uboższe od tego co oferuje OV3 w zakładce RAW (bo cały czas mowa jest o wywołaniu surowego pliku RAW):
    Rozwijałem zakładki, widziałem wszystkie opcje ale nie mogłem znaleźć np. wyostrzania (i nadal nie mogę) chyba że w obróbce RAW nie ma takiej opcji. Istotnie, zakładka RAW jest uboga w OV3 ale druga zakładka "edytuj" już ma dużo możliwości. Z tej właśnie korzystam odkąd mam aparat i zacząłem próbować obrabiać fotki.

    Proszę, weźcie to pod uwagę, że dopiero zaczynam i wychodzą moje braki wiedzy. Dlatego też trochę wyrwałem się z tym moim postem.
    Tak czy inaczej, DxO jest dla mnie za drogi, stąd moje zainteresowanie Affinity, szczególnie, że kilka osób go chwaliło.
    Dzięki bardzo za pomoc.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Ja używam Affinity od jakiś dwóch miesięcy nie jestem jakimś zawodowcem, u mnie obróbka to słaba strona.
    Używałem do tej pory RawTherapy, teraz czasem obu programów na raz,Affinity nie jest zły na razie na win 10 64bit ani razu się nie wysypał.
    andtor2 jest na pewno większym specem niż ja. To co mi się podoba w Affinity to oryginalne video tut-y. Fajnie wyjaśnione wszystkie opcje.

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    ...Tak czy inaczej, DxO jest dla mnie za drogi...
    9 masz za free
    https://sharewareonsale.com/s/dxo-optics-pro-elite-sale
    Karol + Olek + kilka szkiełek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.