Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Co kupić z Olympusa mając kilka dobrych obiektywów systemu 4/3 ?

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek S. Zobacz posta
    A bez sentymentów ? Sprzedaż wszystkich obiektywów i zmiana systemu ? Doradźcie , najlepiej zmianę na coś takiego , co też da się wykorzystać też na wakacjach , gdzie jakiś trekking jest w górę i musi mało ważyć i zajmować stosunkowo mało miejsca ?
    Ja zacząłbym od sprawdzenia jak współpracują te szkła z m4/3 mając korpusy z nimi w ręku i dopiero podjąłbym decyzję co dalej.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    litości !!
    bedziesz miał vat na 100 % od 600 usd, cła nie ma na elektronikę
    mozesz pokombinować z brakiem zadeklarowanej wartości lub jej obnizeniem , ale moim zdaniem i tak sprawdza i zostaniesz wezwany do wyjaśnienia, nie ma tutaj znaczenia czy sprzet jest nowy czy uzywany, jedynym kryterium jest wartość !!
    Zgadzam się. Pisałem tylko co wyczytałem jak niektórzy robią. Poniżej jakiejś wartości Urząd Celny odpuszcza. Co nie oznacza że nie będzie wezwania do zapłaty cła.
    Jak pisałem .
    Polak potrafi.

  3. #23
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przepatrz sobie szkła pod względem swoich wymagań, rozmiarów, wagi i ceny u sony i fuji.

    Ja po analizie doszedłem do wniosku, że to co mnie interesuje wychodzi najkorzystniej w micro. Fuji jest cięższy i większy i nie ma zoomow w interesującym mnie zakresie.. Sony zgrabniejszy, ale cenami już nie tak bardzo.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Każdy to musi sobie zdefiniować indywidualnie, stąd moja sugestia żeby autor wątku sam sprawdził. Dla mnie działa na tyle przyzwoicie, że jest wystarczająco szybko w sytuacjach kiedy chcę takiego zestawu użyć. Wyścigi AF mnie nie interesują, nic nie wnoszą do mojego fotografowania.
    tylko to nie Ty będziesz takim zestawem fotografował , taka "mała" róznica

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Przepatrz sobie szkła pod względem swoich wymagań, rozmiarów, wagi i ceny u sony i fuji.

    Ja po analizie doszedłem do wniosku, że to co mnie interesuje wychodzi najkorzystniej w micro. Fuji jest cięższy i większy i nie ma zoomow w interesującym mnie zakresie.. Sony zgrabniejszy, ale cenami już nie tak bardzo.
    ogólnie systemy micro są drogie, akurat Fuji do najtańszych nie należy- sony i nie ma nad czym się zastanawiać chyba najbardziej zaawansowany układ AF, nie ma problemu z C-AF , szkła wcale nie są astronomicznie drogie w porównaniu do m4/3, do domowego pstrykania spokojnie można sobie szklarnię w miarę tanio skompletować
    http://www.euro.com.pl/obiektywy,_Sony.bhtml
    http://www.euro.com.pl/obiektywy,_Fujinon.bhtml - nie jest to reklama sklepu !!
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Farensbach
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Posty
    1.378
    Siła reputacji
    176
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek S. Zobacz posta
    Mój Mam 7-14 , 14-54 II , ZD 50 i kity . Teraz to już raczej przeszłość nie chce mi się .Utopiłem w nie onegdaj dużą kasę żal mi sprzedawać je za grosze i zmieniać system . Fotki robię przeważnie we wnętrzach półzawodowo - zajmuję się wyceną nieruchomości .

    Co po E 520 ? Po głowie chodzi mi używany E5 , a może używany M1 . Dobrze myślę ?? Aparat musi zapewnić mi szeroki kąt do wnętrz .

    pozdro

    jacek
    OMD EM1 z przejsciówka i Twoje szkła nabiorą drugiego życia. Zwłaszcza 7-14 na którym chyba najbardziej Ci zależy.

  6. #26

    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Puck
    Posty
    22
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No to najwięcej głosów miał OMD EM1 tu będę celował ... ale do kieszeni na treking , czy na narty go nie wezmę .... Co w takim przypadku ? Chyba drugi , co doradzicie z Olympusa XZ-2 , a inne marki ? Musi być optycznie super .

    pozdro

    jacek

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Sony RX100 w pierwszej lub kolejnej wersji w zależności od budżetu

  8. #28
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Na dłuższe wypady , gdzie nie chcę dźwigać gx8 biorę gm1 . Rewelacyjny korpusik , malutki a matryca jakości em1 czy gx8. Do niego nawet kit 12-32 wystarczy , bardzo przyzwoite szkło , ale najczęściej podpinam panasa 7-14.

  9. #29

    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Puck
    Posty
    22
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Dzięki za podpowiedź !! RX 100 to jest to o co mi chodzi . Żadnych wymiennych obiektywów i wodotrysków ...

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    jest jeszcze Panasonic LX100, z lepszą jakością obrazka ale za to sporo większy i droższy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.10.15, 08:57
  2. Symulator połączenia korpusów i obiektywów systemu 4/3
    By bobdylan in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.04.14, 19:09
  3. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13.09.11, 07:34
  4. Czy warto kupić E-510 mając E-500?
    By raven66 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 23.05.08, 18:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.