Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Co kupić z Olympusa mając kilka dobrych obiektywów systemu 4/3 ?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Do Twoich szkieł tylko OMD M1. Oczywiście używany, bo Olympus sobie wymyślił ceny z d.... W cenie używanych M1 kupisz nowego Canona, Nikona i Pentaxa. Mam M1, szału nie ma, osobiście uważam że lepszy był E3.
    Jak się wkurzę to sprzedam wszystko i kupię wszystko tylko nie Olympusa. Znudził mnie snobmarketing

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek S. Zobacz posta
    Mam 7-14 , 14-54 II , ZD 50 i kity
    Co po E 520 ? Po głowie chodzi mi używany E5 , a może używany M1 . Dobrze myślę ?? Aparat musi zapewnić mi szeroki kąt do wnętrz .
    Ja bym nie stał na stanowisku, że tylko M1. Rozważyłbym też zakup M5(II) lub M10(II).
    ZD 7-14 - AF w zasadzie nie potrzebuje, szczególnie w fotografowaniu wnętrz na spokojnie.
    ZD 14-54 II - działa całkiem przyzwoicie po kontraście.
    ZD 50 - sprzedałbym go, rozważyłbym zakup m.zd 45/1.8 lub Sigmy A 60/2.8 - oba szkiełka niedrogie.
    Przede wszystkim jednak "przymierzyłbym" Twoją optykę do któregoś z tych aparatów aby sprawdzić czy taka praca AF Cię satysfakcjonuje.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #13

    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Puck
    Posty
    22
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Pogrzebałem w necie , na Ebayu można kupić nowe body M1 za około 600 $ z przesyłką . Czy to grozi jakimś cłem , gdy to przyjdzie z Azji ? Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie , ale sparzyłem się bardzo ostatnio na kołach do roweru szosowego z Chin - kosztowały mnie dwa razy tyle ile za nie zapłaciłem , bo po przejściu przez Urząd Celny doszły : cło , opłata antydumpingowa 48,5% , a na końcu Vat ..... Ech ....

    pozdro

  4. #14
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Niektórzy zamawiając coś z Chin proszą wysyłającego o wpisanie na paczce iż jest to prezent czy coś w tym stylu.Wyczytałem to też w necie.
    Wtedy Urząd Celny inaczej patrzy na taką przesyłkę. Choć nie jest to do końca legalne. No ale polak potrafi.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Niektórzy zamawiając coś z Chin proszą wysyłającego o wpisanie na paczce iż jest to prezent czy coś w tym stylu.Wyczytałem to też w necie.
    Wtedy Urząd Celny inaczej patrzy na taką przesyłkę. Choć nie jest to do końca legalne. No ale polak potrafi.
    litości !!
    bedziesz miał vat na 100 % od 600 usd, cła nie ma na elektronikę
    mozesz pokombinować z brakiem zadeklarowanej wartości lub jej obnizeniem , ale moim zdaniem i tak sprawdza i zostaniesz wezwany do wyjaśnienia, nie ma tutaj znaczenia czy sprzet jest nowy czy uzywany, jedynym kryterium jest wartość !!
    jedynym sposobem na unikniecie vat jest transport przez znajoma osobę !!
    500+ kosztuje teraz trzepia wszystko na cle

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Ja bym nie stał na stanowisku, że tylko M1. Rozważyłbym też zakup M5(II) lub M10(II).
    ZD 7-14 - AF w zasadzie nie potrzebuje, szczególnie w fotografowaniu wnętrz na spokojnie.
    ZD 14-54 II - działa całkiem przyzwoicie po kontraście.
    ZD 50 - sprzedałbym go, rozważyłbym zakup m.zd 45/1.8 lub Sigmy A 60/2.8 - oba szkiełka niedrogie.
    Przede wszystkim jednak "przymierzyłbym" Twoją optykę do któregoś z tych aparatów aby sprawdzić czy taka praca AF Cię satysfakcjonuje.
    jest jakaś definicja "działa całkiem przyzwoicie po kontraście" ? działa bardzo wolno w porównaniu do szkieł m4/3 i tak samo wolno w porównaniu do tego szkła pod korpusem 4/3
    moim zdniem zero sentymentów- kup coś od sony ? nexa 6000, albo jak masz kasiorę którąś A7 , wszystko co masz sprzedaj , poboli , poboli ale szybko przestanie !! jako szeroko kupisz samyanga 8mm i bedziesz mega zadowolony !!
    kilka lat temu tez miałem taką zagwozdkę - przesiadłem sie z E-620 na panasa GX7, z perespektywy czasu wiem, ze zrobiłem bład teraz jeszcze bardziej boli zmiana systemu
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jest jakaś definicja "działa całkiem przyzwoicie po kontraście" ? działa bardzo wolno w porównaniu do szkieł m4/3 i tak samo wolno w porównaniu do tego szkła pod korpusem 4/3
    Każdy to musi sobie zdefiniować indywidualnie, stąd moja sugestia żeby autor wątku sam sprawdził. Dla mnie działa na tyle przyzwoicie, że jest wystarczająco szybko w sytuacjach kiedy chcę takiego zestawu użyć. Wyścigi AF mnie nie interesują, nic nie wnoszą do mojego fotografowania.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek S. Zobacz posta
    Pogrzebałem w necie , na Ebayu można kupić nowe body M1 za około 600 $ z przesyłką . Czy to grozi jakimś cłem , gdy to przyjdzie z Azji ? Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie , ale sparzyłem się bardzo ostatnio na kołach do roweru szosowego z Chin - kosztowały mnie dwa razy tyle ile za nie zapłaciłem , bo po przejściu przez Urząd Celny doszły : cło , opłata antydumpingowa 48,5% , a na końcu Vat ..... Ech ....

    pozdro
    Lepiej nie kombinuj bo może później wyjdzie drożej i z gwarancją będziesz może się bujał.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Lepiej nie kombinuj bo może później wyjdzie drożej i z gwarancją będziesz może się bujał.
    Dokładnie tak jak mówi Kolega. Obecnie Olympusa kupuje się wyłącznie z pewną gwarancją.Wykonane są korpusy i obiektywy z tzw. gównolitu. Nie ma dnia żeby Ktoś nie skarżył się że coś padło. Stare czasy solidności Olka minęły bezpowrotnie.

  9. #19

    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Puck
    Posty
    22
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A bez sentymentów ? Sprzedaż wszystkich obiektywów i zmiana systemu ? Doradźcie , najlepiej zmianę na coś takiego , co też da się wykorzystać też na wakacjach , gdzie jakiś trekking jest w górę i musi mało ważyć i zajmować stosunkowo mało miejsca ?

  10. #20
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek S. Zobacz posta
    A bez sentymentów ? Sprzedaż wszystkich obiektywów i zmiana systemu ? Doradźcie , najlepiej zmianę na coś takiego , co też da się wykorzystać też na wakacjach , gdzie jakiś trekking jest w górę i musi mało ważyć i zajmować stosunkowo mało miejsca ?
    Fuji xT10 16-50, 18-55 i parę fajnych stałek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.10.15, 08:57
  2. Symulator połączenia korpusów i obiektywów systemu 4/3
    By bobdylan in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.04.14, 19:09
  3. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13.09.11, 07:34
  4. Czy warto kupić E-510 mając E-500?
    By raven66 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 23.05.08, 18:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.