Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: OM-D E-M5 - rozjazd AF

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    FN2 na *B Spust pokrętło, funkcje przycisku AEL/AFL.

    M na tarczy, M w menu. I ostrzy.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 1.11.16 o 21:53
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ciekawe skąd aparat wie, że przekadrowałeś (mając już wciśnięty spust migawki do połowy i zablokowane parametry)...,
    Teoretycznie może wiedzieć - po przekadrowaniu następuje zmiana kontrastu w aktywnym polu AF (podobnie jak w przypadku lustrzanki zmieniają się sygnały z czujników AF).

    Czy bezpośrednio po powrocie z serwisu problem występował, czy też odnowił się dopiero po skonfigurowaniu aparatu do własnych potrzeb? Pytam, bo może konfigurując aparat do swoich potrzeb wprowadzasz jakąś szczególną konfigurację ustawień która powodują że aparat głupieje. Jeśli tak właśnie było - spróbuj wykonać reset do ustawień fabrycznych i wtedy sprawdź działanie AF.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Teoretycznie może wiedzieć - po przekadrowaniu następuje zmiana kontrastu w aktywnym polu AF (podobnie jak w przypadku lustrzanki zmieniają się sygnały z czujników AF).
    Zgadza się, teoretycznie może wiedzieć, podobnie jak może wiedzieć, że po przekadrowaniu zmieniły się (mogły się zmienić) parametry ekspozycji do prawidłowo naświetlonego zdjęcia. Jednak powinien wykonać zdjęcie z tymi zablokowanymi parametrami (czas, przysłona, no i ta ostrość) z przed przekadrowania.
    Najbardziej zdumiewa mnie różnica w działaniu spustu migawki w zależności czy zdjęcie wykonuje się przez wizjer, czy ekranik LCD.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Najbardziej zdumiewa mnie różnica w działaniu spustu migawki w zależności czy zdjęcie wykonuje się przez wizjer, czy ekranik LCD.
    Owszem, jest to bardzo dziwne. Zetknąłem się jednak w życiu z wieloma bardzo dziwnymi przypadkami - być może jeszcze dziwniejszymi. Chyba najciekawszy - gamma kamera (kosztujące ok. miliona $ urządzenie medyczne do wykonywania scyntygrafii za pomocą badania poziomu emisji promieniowania gamma z organów pacjenta po podaniu mu zastrzyku z izotopem) pewnego ranka odmówiła rejestracji promieniowania - pozycja 'akwizycja' w menu stała się nagle niedostępna. Po kilku godzinach konsultacji z serwisem producenta okazało się, że przyczyną było to, że obsługujący ją technik poprzedniego dnia wieczorem zmienił tryb kolorów karty graficznej w obsługującym ją komputerze z 16-bitowego na 24-bitowy. Do dziś nie rozumiem, jaki był związek, ale faktem jest że po zmianie trybu karty graficznej urządzenie zaczęło znów działać normalnie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.