Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: ciężko jest lekko...robić zdjęcia!

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    ciężko jest lekko...robić zdjęcia!

    Hej olympusowicze!
    Po dłuższych rozmyślaniach postanowiłam założyć swój wątek. Nigdy nie brałam udziału w żadnych szkoleniach czy kursach fotografii, ale dobrze czuję się z aparatem w ręku. Swojego Olka nabyłam rok temu, kiedy wybierałam się na dłuższy czas za granicę i wiedziałam, że żal będzie nie uwiecznić tego co zobaczę. Wcześniej miałam jakiegoś starego kompakta, na nim trochę zgłębiałam wiedzę o trybie manualnym.
    Fotografuję raczej wtedy, gdy właśnie jestem w podróży, ale nie ukrywam, że chciałabym rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności i zacząć fotografować więcej. Was natomiast prosiłabym o opinię ekspertów na temat zdjęć Mój zestaw to OM-D E-M10 z kitem 14-42. Obróbka w Lightroomie na baaardzo podstawowym poziomie. PS nie do końca mam opanowany sposób eksportowania zdjęć i dobrania prawidłowej rozdzielczości, dlatego proszę o wyrozumiałość



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151127-20151127-PB270624.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	1,33 MB
ID:	184155Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151124-PB240596.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	1,91 MB
ID:	184154Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151108-PB080209.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	1,32 MB
ID:	184153Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	1,24 MB
ID:	184152Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	856,5 KB
ID:	184151

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Cześć, widać że dobre się czujesz z aparatem a to połowa sukcesu. Mam nadzieje że to nie najlepsze zdjęcia z twojej szuflady bo wątek szybko skończy żywot
    Jeżeli chcesz rady to wszystko można poprawić i każdy ma inne spojrzenie, niekoniecznie musisz się z tym zgadzać bo na oszołomów można trafić nawet na tak sympatycznym forum jak nasze ale warto przemyśleć.

    Obróbka Lightroom w zupełności wystarczy ci do obróbki zdjęć
    W pierwszym wyciąłbym panią po lewej stronie, przeszkadza, dodatkowo w lightroomie masz narzędzie "cień" i tu rozjaśniłbym głównego bohatera i tyle. Szkoda, że więcej powietrza przy robieniu zdjęcia nie zostawiłeś nad nim.
    drugie - widoczek - poprawnie
    trzecie - baloniara - masz tendencje do centralnych kadrów a to stosowane nagminnie jest błędem. Zdjęcie skopane. Można reanimować jednak efekt końcowy będzie kiepski.
    czwarte najbardziej mnie się podoba, razi ucięta dłoń - szkoda, jeżeli było pozowane to zgasił bym światło w przedpokoju i zrobił dubla.
    piąte niezły wakacyjny portret, wiem miało być odbicie w okularach jednak szkoda że modelka nie zasłania kapturem całkowicie stodoły po prawej odsłaniając ciekawy masyw górski po lewej a tak w mocnym punkcie masz kaptur i stodołę który odwraca uwagę od twarzy i scenki w okularach.
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    kowal73, dziękuję bardzo za konstruktywne opinie, takich potrzebowałam! Zdjęcia wybrałam zdecydowanie z tych lepszych, ale jest jeszcze sporo w zanadrzu
    czwarte było pozowane ostatnie też, oba jednak robione "na szybko", ale to motywuje do lepszego kadrowania zdjęcia przed naciśnięciem spustu!

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Ogólnie fajne foty. Kowal73 w zasadzie napisał wszystko co trza było. Podoba mi się drugie.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ok, to może podbiję trochę! Historia: wszystkie zdjęcia były robione podczas mojego półrocznego pobytu w Kazachstanie. Niektóre są również z Kirgistanu. Wydaje mi się, że ta (bardzo zresztą niesłusznie) zapomniana część świata ma tak wiele do zaoferowania, że nawet tak długi pobyt nie pozwolił na zgłębienie wszystkiego. Do Kirgistanu już od dłuższej chwili nie ma wiz, od 2017 znosi je Kazachstan, więc jeśli planowalibyście jakąś nietypową podróż to zdecydowanie polecam tamte tereny. Oczywiście służę pomocą i niezbędnymi informacjami!
    Dziś jako motyw przewodni wrzucam góry. To pasmo Ałatau w południowym Kazachstanie, tuż obok miasta Ałmaty. Na 3 zdjęciu jezioro Issyk.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	4,34 MB
ID:	184274Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	3,44 MB
ID:	184279Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	3,46 MB
ID:	184275Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151010-PA100856.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	745,9 KB
ID:	184278Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2060154.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	759,4 KB
ID:	184277Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2200264.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	850,9 KB
ID:	184276Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2140131.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	970,0 KB
ID:	184280

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Wszelkie informacje mile widziane. Szczególnie o jakiej porze roku warto tam być, drogach, możliwościach noclegowych, no pisz przy okazji wstawiania zdjęć o wszystkim co warto wiedzieć planując tam podróż. Góry piękne. Kuszące bardzo.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Z pierwszej wrzuty druga fotka naprawdę fajna, ciekawe czy jakbyś przesunął się w prawo to byłby widoczny cały "świetlisty szlak" ?
    Z drugiej podoba mi się 2 i 3 z drobnymi korekcjami kadrowania a na 3 powinieneś panią umieścić w lewym dolnym mocnym punkcie...
    Pozdrawiam
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Wiesz cooo, trochę nas ładujesz , pierwsza wrzuta taka amatorska a co do drugiej nie mam uwag, naprawdę bardzo fajne kadry, ciekawie pokazane, można się czepiać detali ale bardzo przyjemnie się ogląda. Najbardziej 4 i 7
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dziękuję panowie! Aaa, w sumie miło będzie, jak będziecie się do mnie zwracać w rodzaju żeńskim

    Co do podróżowania po tamtych terenach: sama spędziłam tam pół roku (okres jesienno-zimowy). Według mnie wrzesień-październik to bardzo dobry czas na wizytę tam, ewentualnie okolice maja. Jeśli chodzi o Kazachstan, to dość uciążliwa jest biurokracja. Od samej wizy do meldunków na miejscu czy możliwego legitymowania przez mundurowych. Nie jest rzadkością, że będą próbować wyciągnąć od nas pieniądze, ale warto stawiać opór, bo często są to sytuacje zupełnie nieuzasadnione. Od przyszłego roku wizy mają zostać zniesione (możliwe, że tylko na okres wystawy EXPO). Ludzie niezwykle mili i gościnni, baza noclegowa poprawna tylko w dużych miastach. Są jakieś pojedyncze hostele i kilka sowieckich hoteli, nie brakuje również wypasionych jak na przykład Rixos. Dla osób korzystających z Couchsurfingu również nie powinno być problemu.
    Nie wiem niestety jak z wypożyczeniem auta, jeśli ktoś przy okazji dużej wyprawy wybierałby się swoim to niestety trzeba nastawić się na dość kiepski stan dróg, ale za to tanie paliwo do tego olbrzymie odległości między punktami docelowymi... Jednak warto to wszystko przecierpieć bo można znaleźć tam tak fantastyczne i różnorodne miejsca, że rekompensują one stracone nerwy. Tutaj przede wszystkim na uwagę zasługuje obwód ałmatyński (południowo-wschodni Kazachstan) - znajdziemy tu wspaniałe siedmiotysięczniki, kurort narciarski, Kanion Szaryński, fantastyczne jeziora Kolsaj, Issyk czy Jezioro Ałmatyńskie, śpiewające wydmy, Kapszagaj i rzeka Ili i wiele wiele innych.

    Same miasta są mocno sowieckie i wycieczki po nich naprawdę można sobie podarować na rzecz natury. Bardzo pomocna jest znajomość języka rosyjskiego, po angielsku raczej ciężko jest dogadać się z przypadkowym przechodniem. Najszybszy i najtańszy sposób dostania się do Kazachstanu to lot do Ałmaty Ukrainian Airlines z przesiadką w Kijowie. W przyszłym roku Lot planuje otworzyć bezpośrednie połączenie do Astany. Stamtąd można skorzystać z lotów krajowych np. Scat lub Bek Air.

    Gdyby ktoś rzeczywiście planowałby wyprawę w tamte tereny to zapraszam po więcej informacji wrzucam parę "miastowych kadrów"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	912,2 KB
ID:	184386Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	2,15 MB
ID:	184385Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	819,8 KB
ID:	184384Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2070385.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	873,9 KB
ID:	184387Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2070302.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	1,10 MB
ID:	184383Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2070351.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	847,8 KB
ID:	184382Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150926-P9260305.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	1,49 MB
ID:	184388

Podobne wątki

  1. Potrafie robic zdjecia, czy nie?
    By Tomashhh in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 291
    Ostatni post / autor: 25.09.11, 10:13
  2. Dla tych którzy chca robic zdjęcia
    By geo in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12.02.09, 14:26
  3. I Komunia Św - mam robić zdjęcia...
    By kasprzyk in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 4.06.06, 10:13
  4. Zdjecia koncertowe - jak robic?
    By konukera in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.05.06, 12:21
  5. Jak robić dobre zdjęcia w nocy
    By mateusz004 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 14:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.