Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Projekt

  1. #11
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez anette1993 Zobacz posta
    Serio nie ma nikogo kto by się pasjonował fotografią analogową?
    Na taką skalę, by dało Ci to jakieś odniesienie - nie.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez anette1993 Zobacz posta
    Może inaczej. Powiedzcie mi chociaż ile i jakich odczynników Wy zużywacie, żeby wywołać film i wykonać odbitki. Na ile zdjęć wystarcza taka jedna porcja wywoływacza czy utrwalacza itd. oraz ile zdjęć jesteście w stanie wywołać w jeden dzień?Resztę sobie jakoś poprzeliczam
    Wywoływanie w domu, to zupełnie inna sprawa niż robienie tego w zakładzie, gdzie pracę wykonuje specjalna maszyna.

    https://www.fujifilm.eu/pl/produkty/...frowe-frontier

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Fotografia analogowa i procesy wywoływania są dobrze opisane w starszej literaturze.
    Tam szukaj albo w antykwariacie.
    Powodzenia, a praca ma być samodzielna.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  4. #14
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    3litry (3x1 litr) roztworów (wywoływacz, wybielacz, utrwalacz) na ok 25-30 filmów , trwałość ok 8-10 m-cy.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To mi się najbardziej kojarzy ze zdjęciami rentgenowskimi, jeśli tam jeszcze cyfra nie dotarła
    W znakomitej większości już dotarła (znacznie tańsze jest wyprodukowanie dla pacjenta płytki CD lub DVD ze zdjęciami niż nawet pojedynczej kliszy RTG - a w przypadku np. tomografii cyfrowej lub rezonansu magnetycznego do jednego badania takich klisz trzeba by wydać co najmniej kilka a niekiedy nawet kilkadziesiąt). Być może w niektórych mniejszych szpitalach wywoływane chemicznie klisze jeszcze przetrwały - ale ich całkowite wyginięcie to kwestia już krótkiego czasu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #16
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    W znakomitej większości już dotarła (znacznie tańsze jest wyprodukowanie dla pacjenta płytki CD lub DVD ze zdjęciami niż nawet pojedynczej kliszy RTG - a w przypadku np. tomografii cyfrowej lub rezonansu magnetycznego do jednego badania takich klisz trzeba by wydać co najmniej kilka a niekiedy nawet kilkadziesiąt). Być może w niektórych mniejszych szpitalach wywoływane chemicznie klisze jeszcze przetrwały - ale ich całkowite wyginięcie to kwestia już krótkiego czasu.
    Też dotarła ale jest jeszcze droższa niż w fotografii, I poprawę jakości dostaje sie przez zintegrowanie z PS. Do zdjęć codziennych nie widzę jeszcze zdecydowanej róóźnicy jakości,
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. projekt NU
    By bogdi in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.02.13, 00:32
  2. Projekt ----- KŁY ------
    By MADNESS in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.