Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Zamiennik Akku do Olympus OM-D E-M5 Mark II

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Akumulatory są produkowane w dość nie skomplikowany sposób, prasa tłoczy pojemniki, inna maszyna tnie specjalny papier na separatory, jeszcze inna robi elektrody a inna miesza elektrolit.
    Na linii produkcyjnej do pojemników wkładana jest elektroda, separator i wypełniana jest elektrolitem. Następnie prasa szczelnie zamyka pojemnik i akumulator jest gotowy.
    Trafiają one do "dojrzewalni" na okres ok. tygodnia. Po tym czasie trafiają na linię testową, gdzie każde ogniwo jest testowane. Jeśli ma określone parametry jedzie dalej i jest pakowane w obudowy zgodne z zamówieniem klienta.
    Ogniwa, które nie przeszły testu, bo ich parametry odbiegały od norm są pakowane w kartony po kilkaset szt. i sprzedawane tym producentom, którzy mają jakieś dziwne kosmiczne nazwy i udaje się in wykrzesać z tych
    niepełnowartościowych ogniw kosmiczne pojemności. Może się w nich trafić ogniwo o całkiem niezłych parametrach, ale w większości mają one zdecydowanie mniejszą pojemność.
    Co do ładowania, faktycznie nowe ogniwa nie są fabrycznie ładowane. Po zakupieniu nowych ogniw należy je najpierw naładować do pełna. Następnie użytkować do pełnego rozładowania. I znowu wykonać pełne ładowanie.
    Takie kilkukrotne ładowanie i rozładowanie ma na celu zakończenie procesu produkcyjnego, gdzie kończony jest proces elektro-chemicznej stabilizacji ogniwa. Ogniwo przed pierwszym ładowaniem może dość długo być przechowywane.
    Dlatego producenci ich po prostu nie ładują i przerzucają ten obowiązek na klienta. Takie kilkukrotne ładowanie i rozładowanie zwane formowaniem ogniwa zalecają wszyscy producenci. Ogniwa litowe w zależności od technologii wykonania
    mają napięcie od 3,2 do 3,4 V.
    Tak, że kupowanie ogniw alternatywnych jest loterią, jeśli trafimy na dobry egzemplarz jet OK., jeśli nie to po prostu odżałujemy te parę złotych, gorzej jeśli wada ogniwa zdewastuje nam sprzęt. Odszkodowań od producenta takich ogniw raczej nie uzyskamy.

    Tak jakoś chciało mi się to napisać.
    Ostatnio edytowane przez henry1 ; 27.10.16 o 15:46
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Generalnie w przypadku zamienników akku do Olympusa jest bardzo dużo negatywnych opinii (zarówno u nas na forum jak i na amazonie, dpreview itd.). Ja bym nie ryzykował - jak spuchnie w aparacie to katastrofa... Dlatego ja zdecydowałem się na kupno oryginału (cena nieststy boli).

    Co ciekawe w przypadku innych marek (np. Pentax K-5) nie ma aż takich problemów - mam 2 zamienniki od lat i wszystko jest w porządku.
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Właśnie, miałem do sony, do canona, do panasa i takich problemów jak z zamiennikami do olka nie miałem.

  4. #14
    Awatar cocain
    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dziękuję za wasze wpisy, chyba faktycznie wziąć lepiej oryginał ( chytry traci 2 razy ) gdyż widzę ze te zamienniki maja słabe opinie..

  5. #15
    Awatar StefanX
    Dołączył
    Mar 2017
    Mieszka w
    Bory Tucholskie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zakupiłem akumulator bln-1 Newell.
    Jedyne 35zł
    Akumulator jest już po kilkunastu cyklach ładowania / pracy.
    Przy pełnym naładowaniu na tym ogniwie jestem w stanie wykonać maksymalnie 250 zdjęć (bez flasha).
    W identycznych warunkach na oryginalnym ogniwie Olympusa wykonuję 450-480 zdjęć. (też dziwne, bo dla e-m5 mark II, specyfikacja podaje 310 fotek na jednym ładowaniu)
    Czy to normalne dla tych Newelli?
    Zdaję sobie sprawę, że to siedem razy taniej, niż oryginał. Ale tak kiepskie wyniki, mimo pozytywnych oponii mnie zawiodły.

  6. #16

    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    35
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Tak, Stefan. Mają odczuwalnie mniejszą pojemność jeśli ładujesz ładowarką Olympusa. CO do innych ładowarek to po upaleniu jakiegoś chińczyka wyjętego prosto z pudełka dałem sobie spokój.

  7. #17
    Awatar StefanX
    Dołączył
    Mar 2017
    Mieszka w
    Bory Tucholskie
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Newell fatalnie nawet nie 50% pojemności oryginalnego.
    A sprawdzał ktoś zamienniki duracell'a?
    Duracell - to już chyba nie firma krzak
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/akumu...pus-bln-1.html
    Nie chcę kokejny też wpakować się na minę (jak z Newellem), więc jeśli Duracell również kiepski, to pozostaje zakup jedynego slusznego ORYGINALNEGO

Podobne wątki

  1. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  2. AKKU do E-300
    By voogee in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15.06.05, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.