Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Portrety

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    fret
    generalnie jak ktoś chce tu błyszczeć swoimi zdjęciami w świetle jupiterów to można go sprowadzić na ziemię. Ale jak ktoś doczłapał się do tego zakątka internetu by się czegoś nauczyć, żeby mu się za kilka lat lepiej oglądało rodzinny album to dlaczego nie? Jako doskonały portrecista z pewnością możesz udzielić wielu cennych wskazówek.
    Ja jako amatorszczak napisze tylko, że nie do końca podobają mi się portrety, gdzie ktoś patrzy poza obiektyw, coś innego zajmuje jego uwagę a na zdjęciu nie ma tego pokazanego. Tzn. jeżeli dziecko patrzy np. na jakąś zabawkę albo poprosiłbym, żeby się do mnie odwróciło albo ujął w kadrze tą zabawkę. Nie wiem, czy udało mi się dobrze to wytłumaczyć.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    ... Nie wiem, czy udało mi się dobrze to wytłumaczyć.
    Ja też nie wiem...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.631
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    fret
    generalnie jak ktoś chce tu błyszczeć swoimi zdjęciami w świetle jupiterów to można go sprowadzić na ziemię. Ale jak ktoś doczłapał się do tego zakątka internetu by się czegoś nauczyć, żeby mu się za kilka lat lepiej oglądało rodzinny album to dlaczego nie? Jako doskonały portrecista z pewnością możesz udzielić wielu cennych wskazówek.
    Ja jako amatorszczak napisze tylko, że nie do końca podobają mi się portrety, gdzie ktoś patrzy poza obiektyw, coś innego zajmuje jego uwagę a na zdjęciu nie ma tego pokazanego. Tzn. jeżeli dziecko patrzy np. na jakąś zabawkę albo poprosiłbym, żeby się do mnie odwróciło albo ujął w kadrze tą zabawkę. Nie wiem, czy udało mi się dobrze to wytłumaczyć.
    Dobrze to wyjaśniłeś i zgadzam się z tym.

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Tzn. jeżeli dziecko patrzy np. na jakąś zabawkę albo poprosiłbym, żeby się do mnie odwróciło albo ujął w kadrze tą zabawkę. Nie wiem, czy udało mi się dobrze to wytłumaczyć.
    Bardzo dobrze to ujeles.To jedna z podstawowych zasad komponowania obrazu.Wiecej miejsca w kadrze z kierunkiem wzroku lub tez chcemy to widziec co On,Ona,Ono widzi.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Całkowicie zgadzam się z szafir51. Kontakt wzrokowy z dzieckiem to podstawa. Bawię się takimi zdjęciami od dwóch lat - obecnie z dwulatkiem. Dla mnie ciekawe zdjęcia to te z perspektywy dziecka.
    Trzeba albo się czołgać albo poruszać się szybko w zgięciu. Rzadko jestem wstanie kadrować przez wizjer, dzieci najczęściej tracą zainteresowanie kiedy przykładam aparat do oka.
    Pozostaje używanie gibanego ekraniku albo strzał w ślepo. Dla mnie to ma to prawie fotografia sportowa .
    Zauważyłem, że dziecko jest wstanie "zapozować" w jednym miejscu raz i jeśli nie jest się przygotowanym to się już tego nie powtórzy.
    Dla mnie "pozowanie" dziecka to głównie w miarę naturalny wyraz twarzy dziecka coś takiego jak na ostatnim zdjęciu w pierwszym poście. Może być też roześmiane.
    Ważne by dbać też o tło - płot z pierwszych zdjęć mi przeszkadza. Dziecko musi być ładnie ubrane. Trzeba obserwować czy twarz dziecka jest czysta, chodzi o resztki jedzenia (zdjęcie #10) i katar który brzydko się odbija.
    Podobają mi się zdjęcia z dzieckiem w plenerze a tu ze światłem bywa różnie a dziecko robi wszystko by mieć twarz w cieniu . Blenda z dzieckiem mi się nie sprawdziła. Z lampy jestem zadowolony ale odpada tryb seryjny.

    Myślę, że powinieneś ograniczyć ilość wystawianych. Kiedy będziesz musiał wybrać tylko jedno zdjęcie to może drogą eliminacji sam dojdziesz do tego które zdjęcie jest najbardziej interesujące.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Portrety
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 28.05.14, 20:32
  2. Portrety
    By rodz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20.01.11, 10:13
  3. WG - Portrety
    By WG in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 4.11.06, 11:34
  4. 2 portrety
    By OKO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15.05.06, 10:15
  5. Portrety
    By Leon13th in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.03.05, 01:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.