Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Dwa Adaptery który

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...Typowy konwerter powiększa błędy obiektywu i dodaje swoje. Bilans musi być ujemny. Speedbooster pomniejsza błędy obiektywu i dodaje swoje. Przy dobrym adapterze bilans nie musi być ujemny
    Nie mieszałbym za bardzo autorowi wątka, któremu chodzi zapewne o zwykły adapter umożliwiający podpięcie obiektywów M42 do mocowania mikro 4/3. Te adaptery są bez soczewki/soczewek.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Nie nie chodziło mi dokładnie o te zwykłe i z tiltem mam mam tez adaptery z przesłonami dodatkowymi.Kupuje wszystko w chinach bo Polskie ceny mnie przerazają.
    Całej dyskusji przysłuchuje się z uwagą bo jestem poczatkujacy.
    Chętnie bym usłyszał jakie zastosowanie takie adaptery mają czy ktoś ich używał i jakie efekty dają .
    warto posłuchać

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    Chętnie bym usłyszał jakie zastosowanie takie adaptery mają czy ktoś ich używał i jakie efekty dają .
    Osobiście nie używałem, ale z zasady działania skracają ogniskową i podnoszą jasność. Dokladniej mówiąc zestaw obiektyw+konwerter ma krótszą ogniskową i większą jasność (a zatem i szerszy kąt widzenia) niż sam obiektyw. Obiektyw od systemu z większą matryca po założeniu do systemu m4/3 będzie miał mniejszy kąt widzenia niż w systemie do którego był zaprojektowany (np. obiektyw M42 50mm f2.8 który z lustrzanką analogową był obiektywem standardowym po założeniu do m4/3 staje się dość długą portretówką). Po założeniu przez adapter speedbuster uzyskamy skrócenie ogniskowej, kąt widzenia zbliżony do uzyskiwanego na lustrzance analogowej i przy okazji lepszą jasność - ten sam obiektyw 50f2.8 będzie z konwerterem speedbooster zachowywał się jak obiektyw 25mm f2.
    Co do jakości optycznej - w przypadku wszelkich nieostrości i aberracji będzie dokładnie tak, jak napisał Fret - konwerter pomniejszy błędy obiektywu, ale dołoży swoje - rezultat trudny do przewidzenia, ale cudów bym nie oczekiwał. W przypadku flar, blików i spadku kontrastu spowodowanych niedoskonałością powłok przeciwodblaskowych i nieidealnym wyczernieniem wnętrza obiektywu konwerter jedynie pogorszy efekty wprowadzane przez sam obiektyw.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #14

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Osobiście nie używałem, ale z zasady działania skracają ogniskową i podnoszą jasność. Dokladniej mówiąc zestaw obiektyw+konwerter ma krótszą ogniskową i większą jasność (a zatem i szerszy kąt widzenia) niż sam obiektyw. Obiektyw od systemu z większą matryca po założeniu do systemu m4/3 będzie miał mniejszy kąt widzenia niż w systemie do którego był zaprojektowany (np. obiektyw M42 50mm f2.8 który z lustrzanką analogową był obiektywem standardowym po założeniu do m4/3 staje się dość długą portretówką). Po założeniu przez adapter speedbuster uzyskamy skrócenie ogniskowej, kąt widzenia zbliżony do uzyskiwanego na lustrzance analogowej i przy okazji lepszą jasność - ten sam obiektyw 50f2.8 będzie z konwerterem speedbooster zachowywał się jak obiektyw 25mm f2.
    Co do jakości optycznej - w przypadku wszelkich nieostrości i aberracji będzie dokładnie tak, jak napisał Fret - konwerter pomniejszy błędy obiektywu, ale dołoży swoje - rezultat trudny do przewidzenia, ale cudów bym nie oczekiwał. W przypadku flar, blików i spadku kontrastu spowodowanych niedoskonałością powłok przeciwodblaskowych i nieidealnym wyczernieniem wnętrza obiektywu konwerter jedynie pogorszy efekty wprowadzane przez sam obiektyw.
    Profesjonalna odpowiedz naprawdę dziękuje zabieram się za zakup

Podobne wątki

  1. Adaptery tilt
    By romek1967 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.08.15, 22:23
  2. Ratunku dwa obiektywy 9-18 ktory jest ktory
    By Kecage in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7.01.15, 07:50
  3. Adaptery
    By yarp2326 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.04.13, 13:39
  4. Adaptery do E-1
    By macgwiaz in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.08.05, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.