Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52

Wątek: M.ZUIKO DIGITAL ED 30mm 1:3.5 Macro

  1. #51
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Ja z kolei w EM-5 z mZD60f2.8 macro przekonałem się do przydatności AF w makrofotografii (przedtem przez lata uważałem, że przy zdjęciach makro AF jest całkowicie bezużyteczny). Ustawiam punktowy AF tam, gdzie chcę mieć w kadrze oko modela i przy niezbyt szybko przemieszczających się modelach mam procent zdjęć z dobrze trafioną ostrością większy niż gdy ustawiam ręcznie. Przy motywach nieruchomych nadal jednak częściej ostrzę ręcznie - najpierw pierścieniem ostrości ustawiam wstępnie rozmiar motywu w kadrze a następnie ostrzę zbliżając lub oddalając aparat od motywu.
    Potwierdzam w całej rozciągłości. Za pomocą AF w tym obiektywie zrobiłem nawet jakiegoś stacka. Macałem ekranik to tu to tam, a aparat szybko ustawiał ostrość w danym miejscu, potem sklejka i staczek gotowy. Zresztą nawet pojedyncze strzały wychodziły ostre dzięki AF w/w obiektywu, który jest lepszy od moich oczu.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez schuttenbach Zobacz posta
    Mam Sigmę 105 macro i jakoś wcale nie narzekam. Nie mam żadnego problemu z autofokusem na E-520.

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    Hasło klucz - autofokus fazowy. Podłącz w/w obiektyw pod bezlusterkowca z AF kontrastowym to się mocno zdziwisz.
    Ooo... Mam sygnaturę

  2. #52
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Kolejna porcja zdjęć z 30-tki

    Dziś kolejny słoneczny i wietrzny dzień, znowu wziąłem się za to, do czego ponoć M.Zuiko 30 Macro się nie nadaje...
    Zdjęcia oczywiście nie są dobre ani poprawne, bo wciąż uczę się tego obiektywu, ale już zaczynam być zadowolony z osiąganych efektów - choć są dalekie od ideału, przede wszystkim dlatego, że kosztowały mnie dosłownie kilka prób i kilkadziesiąt sekund czasu.

    Pierwsze i trzecie zdjęcie z przesłona F/8.0, drugie i czwarte z F/3.5

    PS. Zdjęcia są oczywiście wywołane i skadrowane, ani mrówki, ani mucha się tak ładnie nie zmieściły, natomiast truskawka bez kadrowania
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rafs.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	658,4 KB
ID:	191750   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rafs-2.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	551,4 KB
ID:	191751   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rafs-3.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	620,4 KB
ID:	191752   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rafs-4.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	622,0 KB
ID:	191753  

    czasami mniej znaczy więcej..

Podobne wątki

  1. [LetsGoDigital] Olympus M.Zuiko Digital ED 30mm macro lens
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.09.16, 14:30
  2. M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8 macro
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.