Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zmiana E-510 na E-M10 Mark II - łączenie obiektywów

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zmiana E-510 na E-M10 Mark II - łączenie obiektywów

    Dzień dobry,

    Posiadam lustrzankę Olympus E-510 oraz 2 obiektywy Zuiko digital 14-54 mm 1:2,8-3,5 oraz Zuiko digital 50mm 1:2.
    W obecnym sprzęcie denerwuje mnie jego waga oraz ogromna trudność w robieniu zdjęć przy kiepskim oświetleniu (tylko 3 punkty ostrości).

    Chciałbym wymienić sprzęt E-M10 Mark II i mam pewne wątpliwości. Czy połączenie E-M10 Mark II i starych obiektywów poprzez adapter ma sens? Bardzo lekki aparat i ciężkie obiektywy? Czy podczas robienia zdjęć aparat nie będzie się przechylał, a fotografujący nie będzie miał trudności ze złapaniem ostrości? Czy ta przejściówka nie spowoduje, że nie będę w stanie w pełni wykorzystać szybkości i ostrości nowego korpusu?

    Będę wdzięczny za każdą poradę.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cześć,
    MZ jedynym sensowym korpusem mikro dla obiektywów z dużego systemu to E-M1. Przede wszystkim ma on, jako jedyny z mikrusów, zaimplementowane czujniki fazowe. Nie bez znaczenia przy dużych szkłach jest też rozmiar samego body. E-M1 bez dodatkowego gripa pozwala dość komfortowo używać dużych Zuiko.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.317
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domino512 Zobacz posta
    Dzień dobry,

    Posiadam lustrzankę Olympus E-510 oraz 2 obiektywy Zuiko digital 14-54 mm 1:2,8-3,5 oraz Zuiko digital 50mm 1:2.
    W obecnym sprzęcie denerwuje mnie jego waga oraz ogromna trudność w robieniu zdjęć przy kiepskim oświetleniu (tylko 3 punkty ostrości).

    Chciałbym wymienić sprzęt E-M10 Mark II i mam pewne wątpliwości. Czy połączenie E-M10 Mark II i starych obiektywów poprzez adapter ma sens? Bardzo lekki aparat i ciężkie obiektywy? Czy podczas robienia zdjęć aparat nie będzie się przechylał, a fotografujący nie będzie miał trudności ze złapaniem ostrości? Czy ta przejściówka nie spowoduje, że nie będę w stanie w pełni wykorzystać szybkości i ostrości nowego korpusu?

    Będę wdzięczny za każdą poradę.
    14-54- AF trafia zawsze ale trwa to wieczność
    50- to praktycznie szkło manualne, ostrzenie trwa 3 razy dłużej niż w 14-54 ale zawsze trafia z ostrością
    ćwiczyłem ten układ z panasem GX7, na początek może być, jednak na dłuższą metę jest słabo z drugiej strony w e510 af do demonów szybkości nie należy
    co do poręczności takiego zestawu, to nie widzę nic złego, nawet jest wygodniej bo możesz złapać za obiektyw, body m10 jest kiepskie do trzymania, chyb, że masz dłonie 10 latka
    inna sprawa to prądożerność takiego zestawu, obowiązkowo co najmniej 2 aku
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Witaj na Forum!
    Cytat Zamieszczone przez domino512 Zobacz posta
    Chciałbym wymienić sprzęt E-M10 Mark II i mam pewne wątpliwości. Czy połączenie E-M10 Mark II i starych obiektywów poprzez adapter ma sens? Bardzo lekki aparat i ciężkie obiektywy? Czy podczas robienia zdjęć aparat nie będzie się przechylał, a fotografujący nie będzie miał trudności ze złapaniem ostrości? Czy ta przejściówka nie spowoduje, że nie będę w stanie w pełni wykorzystać szybkości i ostrości nowego korpusu?
    Jeżeli chodzi o wagę i ergonomię to jest ok - ZD 14-54 nie sprawia dyskomfortu, trzyma się bardziej za obiektyw niż aparat. Tym bardziej nie będzie problemu z ZD 50. Problem będzie natomiast z AF - ZD 14-54 przy spokojnym pstrykaniu statycznych motywów - jest akceptowalnie, ale wówczas to i MF daje radę. Przy dynamicznych scenach jest spory problem. Nie wiem z czego to wynika, przy ostrzeniu po kontraście to nie powinno mieć miejsca, ale moje ZD 14-54 połączone do E-M10 nie zawsze trafia z ostrością - na długim końcu przy otwartym obiektywie. Ostrzę więc manualnie - jest ok, te aparaty mają fajne narzędzia wspierające MF (powiększenie części kadru i obrys krawędzi). ZD 50 - jeżeli używać do portretu - męczarnia, dużo prób nieudanych..., sprzedałem kupiłem m.zd 45 - jest bardzo szybko i celnie w dodatku ficzer wykrywania źrenic robi robotę.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
    Awatar AskONE
    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    bloku na piątym piętrze
    Posty
    54
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Jakiś czas temu miałem możliwość, krótko bo krótko, przypiąć do mojego M10 m2 dwa obiektywy z dużego Olympus.

    ZD 70-300 F4-5.6
    oraz
    ZD 12-60 F2.8-4.0

    Z działania oraz gabarytów 12-60 byłem mega zadowolony. Fakt, że czuć jest znacznie wolniejsze działanie AF ale wg mojej opinii doskonale sobie dawał radę.

    W przypadku 70-300 i gabaryty i AF nie były już tak przyjazne użytkownikowi. AF czasami nie był w stanie złapać ostrości, parokrotnie przechodząc cały możliwy zakres. Zazwyczaj miał problemy przy szybkiej zmianie ogniskowej. Gabarytowo jest duży i dość ciężki, więc na dłuższą metę używanie "może być" męczące. Z drugiej strony kwestia chęci: dla chcącego nic trudnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-18_1556.png
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	182502Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-18_1557.png
Wyświetleń:	464
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	182503
    "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
    ~ Jonathan Carroll

    Uczę się, czytam, obserwuję i próbuję...

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Ciekawe, ZD 70-300 ma opinię obiektywu bardzo dobrze współpracującego z AF w mikro. Z kolei 12-60 mam i szybkość AF nawet z E-M1 nie jest powalająca
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #7
    Awatar AskONE
    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    bloku na piątym piętrze
    Posty
    54
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Ciekawe, ZD 70-300 ma opinię obiektywu bardzo dobrze współpracującego z AF w mikro. Z kolei 12-60 mam i szybkość AF nawet z E-M1 nie jest powalająca
    Korzystałem z tego samego adaptera, więc myślałem, że to kwestia dogrania sie korpusu z obiektywem.
    Niestety z obiektywów korzystałem w różnych sytuacjach i nie mogłem ich bezpośrednio zestawić, ale postaram się je porównać.

    Btw. Nie napisałem powalajaca! Była zadowalajaca, ale wolniejsza od obiektywów M43.
    "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
    ~ Jonathan Carroll

    Uczę się, czytam, obserwuję i próbuję...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.317
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AskONE Zobacz posta
    Korzystałem z tego samego adaptera, więc myślałem, że to kwestia dogrania sie korpusu z obiektywem.
    Niestety z obiektywów korzystałem w różnych sytuacjach i nie mogłem ich bezpośrednio zestawić, ale postaram się je porównać.

    Btw. Nie napisałem powalajaca! Była zadowalajaca, ale wolniejsza od obiektywów M43.
    możesz wyjaśnić stwierdzenie "dogranie się korpusu z obiektywem" ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #9
    Awatar AskONE
    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    bloku na piątym piętrze
    Posty
    54
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    możesz wyjaśnić stwierdzenie "dogranie się korpusu z obiektywem" ?
    Hej, może się nieprecyzyjnie, bądź inaczej mówiąc źle wypowiedziałem, chodziło mi o możliwość nawiązania dobrej współpracy obiektywu 4/3 z korpusem M4/3 dotyczący Autofocusa. Jak wiadomo, obiektywy m4/3 lepiej pracują z korpusem m4/3 i analogicznie jest w przypadku obiektywów oraz korpusów 4/3.
    Promyczek nadziei wnieść może najnowszy M1 m2, który dzięki nowemu AF powinien znaczniej lepiej współpracować ze starą szklarnią aniżeli pozostałe korpusy.
    "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
    ~ Jonathan Carroll

    Uczę się, czytam, obserwuję i próbuję...

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.317
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AskONE Zobacz posta
    Hej, może się nieprecyzyjnie, bądź inaczej mówiąc źle wypowiedziałem, chodziło mi o możliwość nawiązania dobrej współpracy obiektywu 4/3 z korpusem M4/3 dotyczący Autofocusa.
    nie ma takiej możliwości w korpusach m4/3 bez detekcji fazy
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. OM-D E-M5 Mark II czy OM-D E-M10 Mark II
    By AlucarD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 2.02.17, 21:54
  2. Horyzont w E-M10 mark II
    By Pochrap in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17.05.16, 16:26
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.02.16, 07:45
  4. Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?
    By kejpi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12.10.15, 10:11
  5. OLYMPUS OMD E-M10 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.09.15, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.