Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: OM-D E-M5 Mark II czy OM-D E-M10 Mark II

  1. #31
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AlucarD Zobacz posta
    Byłem już na 99% zdecydowany na E-M10 Mark II nie ukrywam, że ze względów finansowych ale popchnięto mnie w stronę E-M5 Mark II głównie ze względu na uszczelnienia.
    W październiku wybieram się do Indonezji gdzie jakby na to nie patrzeć panuje duża wilgotność powietrza i trochę racji miała osoba pchająca mnie w stronę E-M5 ale czy realnie rzecz ujmując sama wilgotność powietrza to coś czym powinienem się kierować? Strona Olka twierdzi, że oba korpusy pracują w zakresie 30-90%.
    Ja wolałbym kupić em10 v2 i jako backup używane em5 za mniej niż 1000 zł do dostania obecnie.
    Chyba niektóre PENy z pasującą do em10 baterią były też uszczelniane, co byłoby jeszcze wygodniejsze.
    Na wyjeździe backup może się okazać bardziej przydatny niż nowe funkcjonalności.
    Cytat Zamieszczone przez AlucarD Zobacz posta
    Druga kwestia to jakie szkło na start polecalibyście zakupić biorąc pod uwagę następujące czynniki:
    - większość fotografii to będą widoki / zdjęcia rodziny / przyroda (na początku makro odpada kiedyś się dokupi)
    - chciałbym jak najmniej żonglować szkłami ale pewnie nie ma czegoś uniwersalnego bo jak coś jest do wszystkiego to jest do d...
    Obiektyw 12-40mm f/2,8... uniwersalny, uszczelniany i bardzo dobry optycznie.
    Cytat Zamieszczone przez gkeb Zobacz posta
    Może najpierw napisze jak wykorzystuje sam aparat Przeważnie fotografując krajobrazy, przyrodę itd. podczas wyjazdów. Czasami są to dalsze wyjazdy samolotem, czasami bardzo bliskie rowerem ale zawsze pakuje się tylko w plecak ok. 40l. Typowy backpacker z podręcznym bagażem. Do tej pory zabierałem ze sobą Pentaxa K-5II, Sigma 10-20, czasami stałkę 50. Mam też Tamrona 70-200/2.8 ale to duże i ciężkie bydle jest. I tak pełnego zakresu nigdy nie wykorzystałem, a pakować to do plecaka i nosić to ja dziękuję Dlatego głównym kryterium zmiany jest wielkość i waga zestawu. Z wiekiem nie chce się już tyle nosić i chciałoby się też trochę więcej wygody mieć. Również zdarza mi się robić portrety.
    Tak patrząc na swoje potrzeby i czytając opinie w necie co do jakości zdjęć, myślę nad zestawem M10II + 12-40Pro. Na początek. I tak mi to pewnie zje większość funduszy Następnie pewnie pomyślę o 9-18 by trochę szerszy kąt uzyskać. Trochę będą się dublować zakresem, no ale trudno.
    Taniej może Cię wyjść em10II z 14-42mm + 45mm do portretów.
    Poza tym nie wiem czy nie zdecydowałbym się na gx80+12-32mm za obecnie 3000 zł i jakaś stałka, np. Panasonic 25mm (ekw. 50mm) f/1,7 za obecnie 800 zł.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 28.01.17 o 19:31
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  2. #32

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Taniej może Cię wyjść em10II z 14-42mm + 45mm do portretów.
    Poza tym nie wiem czy nie zdecydowałbym się na gx80+12-32mm za obecnie 3000 zł i jakaś stałka, np. Panasonic 25mm (ekw. 50mm) f/1,7 za obecnie 800 zł.
    Tylko pytanie czy jakość zdjęć, poziom stabilizacji jest porównywalny między em10II i gx80. Jednak to rózne rozwiązania. Gx80 ma niby filmowanie 4k, wydaje się to fajnym dodatkiem może w jakimś stopniu do wykorzystania.

  3. #33
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Stabilizacja w gx80 jest lepsza. 5 osi + współpraca ze stabilizacją w szkłach.
    Jakość zdjęć możesz sobie porównać na różnych stronach.

    Aparat jest bardzo fajny.

  4. #34

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czy dobrze myślę, że w przypadku Panasia mogę mieć równocześnie włączoną stabilizację w aparacie oraz w obiektywie i obie ze sobą współpracują? Na obiektywach Panasonica widziałem dwie wersje stabilizacji: Mega i Power - czymś się różnią szczególnie? Patrząc na ogniskowe to przekonuje mnie zestaw 12-35 i 35-100.
    Muszę poszukać zdjęć by sobie porównać na własne oczy.

  5. #35
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Tak współpracują.
    Tak jak i w nowym olku em-1 mkII i 12-100;

  6. #36
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gkeb Zobacz posta
    Na obiektywach Panasonica widziałem dwie wersje stabilizacji: Mega i Power - czymś się różnią szczególnie?
    Power jest skuteczniejszą wersją stabilizacji.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  7. #37

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Power jest skuteczniejszą wersją stabilizacji.
    Dzięki za odpowiedź
    Panasonik ma też mniej punktów AF, ale z tego co widziałem sa dość szeroko rozłożone po kadrze. Sam AF działa ok, czy są z nim jakieś problemy?
    Jeszcze jedną zaletę znalazłem w tym GX80 - ładowanie przez USB. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w plecaku podczas podrózy.

  8. #38
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gkeb Zobacz posta
    Jeszcze jedną zaletę znalazłem w tym GX80 - ładowanie przez USB. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w plecaku podczas podrózy.
    I sprawia, że Twój aparat jest bezużyteczny w czasie ładowania baterii.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #39
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    I sprawia, że Twój aparat jest bezużyteczny w czasie ładowania baterii.
    Ale można łatwo podłączyć powerbank.
    ew. dokupić zewnętrzną ładowarkę.

  10. #40
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    jak się jedyna bateria wyczerpie to i tak aparat bezużyteczny. A jak zapomnimy na wyjazd ładowarki to już w ogóle ambaras. Lepiej mieć ładowanie w USB niż go nie mieć.

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By epicure in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 584
    Ostatni post / autor: 7.02.24, 17:46
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.02.16, 07:45
  3. Olympus OM-D E-M10 Mark II Srebrny
    By MB1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20.01.16, 20:34
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.05.15, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.