Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: OM-D E-M5 Mark II czy OM-D E-M10 Mark II

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    OM-D E-M5 Mark II czy OM-D E-M10 Mark II

    Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.

    Drogie koleżanki i drodzy koledzy (o wiele bardziej doświadczeni niż ja) zwracam się do was z prośbą o podpowiedź lub kopnięcie mnie w odpowiednim kierunku przy wyborze puszki i szkieł.
    Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem wysprzedania swojego całego systemu pentaxa i zamiany na bezlusterkowca i cóż po długim i żmudnym procesie poszukiwań padło na Olka.
    Byłem już na 99% zdecydowany na E-M10 Mark II nie ukrywam, że ze względów finansowych ale popchnięto mnie w stronę E-M5 Mark II głównie ze względu na uszczelnienia.
    W październiku wybieram się do Indonezji gdzie jakby na to nie patrzeć panuje duża wilgotność powietrza i trochę racji miała osoba pchająca mnie w stronę E-M5 ale czy realnie rzecz ujmując sama wilgotność powietrza to coś czym powinienem się kierować? Strona Olka twierdzi, że oba korpusy pracują w zakresie 30-90%.

    Druga kwestia to jakie szkło na start polecalibyście zakupić biorąc pod uwagę następujące czynniki:
    - większość fotografii to będą widoki / zdjęcia rodziny / przyroda (na początku makro odpada kiedyś się dokupi)
    - chciałbym jak najmniej żonglować szkłami ale pewnie nie ma czegoś uniwersalnego bo jak coś jest do wszystkiego to jest do d...

    No i na koniec pytanie czy ktoś z forumowiczów korzystał lub zna kogoś kto korzystał z eglobalcentral?
    Czy wysłyłają tylko z UK i nie ma się co martwić cłem i podatkiem?
    Mają mega cenę na E-M5 II + 12-40 2.8 Pro ale obawiam się takiej kasiory puszczać bez rozeznania tematu.
    http://www.eglobalcentral.pl/lustrza...czarny-pl.html

    Z góry wszystkim dziękuję za podpowiedzi i wszelką pomoc w wyborze!

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    eglobalcentral
    "lustrzanka cyfrowa" powiadasz... sami chyba nie wiedzą co sprzedają Valuebasket padł, to też padnie. Jeżeli godzisz się na brak gwarancji i masz w sobie żyłkę ryzykanta to bierz. Jak się nie uda powiesz trudno i kupisz gdzie indziej.

    Wolałbym poszukać na Allegro używanego E-M5 II i 12-40, które są jeszcze na gwarancji. Wyjdzie może trochę drożej, ale wg mnie mniejsze ryzyko.

    Szkło to jak wyżej, 12-40. Uniwersalne, dobre optycznie, uszczelnione. Aparat to wg uznania. Przepaści nie ma, obrazowanie podobne. Uszczelnienia jeżeli wymagane to tak, ale czy podwyższona wilgotność jest w stanie zaszkodzić aparatowi? Wydaje mi się, że nie ale może wypowie się ktoś kto podróżował w te strony z nieuszczelnionym body.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    23
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Sprzedałem kiedyś klientce em 10 na trzytygodniowy wyjazd do Indii, przyznaję, że nie byłem przekonany na 100% jak zachowa się on w warunkach dużej wilgotności ale w jej przypadku budżet był głównym wyznacznikiem i na em5 mk2 nie mogła sobie pozwolić. Spotkałem ją kiedyś po powrocie i powiedziała, że aparat zdał egzamin i nie było z nim żadnych problemów.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Uszczelnienia na wilgotność powietrza nie pomogą. Obiektywy i szkła mogą być zabezpieczone przed kurzem i deszczem, ale nie są przecież hermetyczne. Inaczej niemożliwa byłaby zmiana ogniskowej - wysuwający tubus działałby jak tłok strzykawki, który próbujemy wyciągnąć, zatykając jednocześnie wlot powietrza z drugiej strony
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Moim skromnym zdaniem uszczelnienia i tak są mało warte w sytuacji, kiedy w takim wilgotnym środowisku wymieniamy obiektyw.
    Różnice pomiędzy E-M5, a E-M10 są w zastosowaniach "podóżniczo - pamiątkowych" na tyle małe, że lepiej wybrać tańszy korpus i lepszy obiektyw.

    dranio

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję serdecznie wszystkim za dotychczasowe odpowiedz i oczywiście czekam na więcej opinii co z tym fantem zrobić bo to zawsze cenna wiedza.
    Idąc dalej gdybym brał E-M10 II to jakie szkła do tego kupić (uniwersalność na start) bo w kicie to on nie występuje z 12-40 pro i jakby policzyć osobno body E-M10 + 14-40 pro to i tak wyjdzie sporo ponad 6kpln.

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    14-150 na zewnątrz i 20/1,7 panasa do wnętrz. Tyle bym brał ze sobą.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    14-150 na zewnątrz i 20/1,7 panasa do wnętrz. Tyle bym brał ze sobą.
    I w rzeczywiście wilgotnym miejscu zaparujesz wnętrze aparatu przy nieuszczelnianym obiektywie. E-M5/E-M1 + 14-140 II, !2-4- luk któryś z zoomów Panasa 12-35 i 35-100 lub 40-150 od Olka ( mZD 40-150/2,8.)
    Mnie udało sie zaparowac wnętrze aparatu dwukrotnie - raz w czasie kilkudniowego deszczu iz zapiętym Samyangiem 7,5/3,5 i drugi raz przy zmienianiu Zd 12-60 na 15/1,7 w ciepłym pomieszczeniu w deszczowy dzień, z rzęsistym deszczem. Potem trzeba mieć go gdzie i jak wysuszyć.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    I w rzeczywiście wilgotnym miejscu zaparujesz wnętrze aparatu przy nieuszczelnianym obiektywie.
    A przy uszczelnionym nie?

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W każdym aparacie znajduje się powietrze, a w nim wilgoć. Jak ma się para skondensować, to się skondensuje.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By epicure in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 584
    Ostatni post / autor: 7.02.24, 17:46
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.02.16, 07:45
  3. Olympus OM-D E-M10 Mark II Srebrny
    By MB1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20.01.16, 20:34
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.05.15, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.