Strona 673 z 673 PierwszyPierwszy ... 173573623663671672673
Pokaż wyniki od 6.721 do 6.725 z 6725

Wątek: pokaż swojego ptaka

  1. #6721

    Dołączył
    Nov 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    100
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ale się dobrych zdjęć wysypało! Szczególnie do gustu przypadły mi dzwońce i zimorodki.

    Ode mnie coś pospolitego. Szpak zwyczajny. Ze zdjęcia usunąłem przeszkadzajki (częściowo AI, a częściowo klasycznymi metodami). Zamieszczam również oryginał dla porządku.

    655
    Nazwa:  Sturnus vulgaris - Szpak zwyczajny - 20240413_145143_2000.jpg
Wyświetleń: 56
Rozmiar:  587,0 KB


    Oryginał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sturnus vulgaris - Szpak zwyczajny - 20240413_145143_1000.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	267,2 KB
ID:	261223

  2. #6722
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    949
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    "Ale się dobrych zdjęć wysypało! Szczególnie do gustu przypadły mi dzwońce i zimorodki". Makolągwa, rudzik i grubodziób też są super.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  3. #6723

    Dołączył
    Nov 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    100
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Podczas ostatniego weekendu zmobilizowałem się. Kupiłem karimatę oraz siatkę maskującą, wstałem o 3 nad ranem i wybrałem się na bagna, gdzie ostatnio widziałem żurawie. Kryjówka zbudowana na pół godziny przed świtem - akurat żurawie zaczynają się budzić.
    Mimo wielkiego zapału, nie udało się. Żurawie słyszałem bardzo blisko siebie, ale jedyne zdjęcie ptaka, które tego dnia zrobiłem, to prezentowany wyżej szpak. I to u znajomych w ogródku, a nie na bagnach
    No cóż - nie pierwszy to i nie ostatni raz, kiedy zdjęcia się nie udają. Miejscówka chyba też nie najlepsza. Bo choć żurawie tam są, to jednak pole widzenia jest mocno ograniczone z powodu gęstych drzew porastających bagna.
    Tak więc pierwsze doświadczenia w kamuflażu zdobyte, choć bez żadnych sukcesów. Ale nie zniechęcam się i zapewniam, że to nie jest moje ostatnie słowo!

    Chciałbym zapytać Was o zdanie na temat kryjówki oraz wskazówki na przyszłość. Czy myślicie, że taki kamuflaż jest wystarczający na żurawie czy zimorodki?

    Kryjówka 1
    Nazwa:  20240413_052323.jpg
Wyświetleń: 32
Rozmiar:  1,48 MB


    Kryjówka 2 - jak się rozjaśniło, to się przeniosłem
    Nazwa:  20240413_093050.jpg
Wyświetleń: 31
Rozmiar:  2,43 MB
    Ostatnio edytowane przez holeris ; Dzisiaj o 00:40

  4. #6724
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.317
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    na żurawie raczej się nie uda, nie podejdą dostatecznie blisko do nowego obiektu, jak masz możliwość to zostaw niech aię oswoją, po drugie masz to jak dla mnie za wysokie dodatkowo zakryj od przodu czymś bo przez taką siatkę widać jak się ruszasz
    ja podpatrzyłem kiedyś patent z uchwytami/podpórkami na wędki, stawiasz ile potrzeba, ja używam 4, 2 na przód i 2 na tył pomiędzy patyki na to siatka i masz w 5 minut czatownię o wysokości regulowanej, albo namiot samorozkładający moro z alledrogo, tylko on wymaga przeróbek lub totalne maskowanie czyli strój snajpera, tylko to się bardziej nadaje na łąkę i jest w tym bardzo ciepło chyba nie ma jednego uniwersalnego maskowania ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #6725

    Dołączył
    Nov 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    100
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    na żurawie raczej się nie uda, nie podejdą dostatecznie blisko do nowego obiektu, jak masz możliwość to zostaw niech aię oswoją, po drugie masz to jak dla mnie za wysokie dodatkowo zakryj od przodu czymś bo przez taką siatkę widać jak się ruszasz
    ja podpatrzyłem kiedyś patent z uchwytami/podpórkami na wędki, stawiasz ile potrzeba, ja używam 4, 2 na przód i 2 na tył pomiędzy patyki na to siatka i masz w 5 minut czatownię o wysokości regulowanej, albo namiot samorozkładający moro z alledrogo, tylko on wymaga przeróbek lub totalne maskowanie czyli strój snajpera, tylko to się bardziej nadaje na łąkę i jest w tym bardzo ciepło chyba nie ma jednego uniwersalnego maskowania ?
    Dzięki za odpowiedź i wskazówki! Masz jakieś zdjęcie jak wygląda stanowisko po rozłożeniu? Zachęcam również innych ptasiarzy do zaprezentowania swoich mobilnych rozwiązań!

    Konstrukcje są takiej wysokości, bo zależało mi na tym, żeby siedzieć (na karimacie), a nie leżeć. Kryjówka nr 2 była na lekkim wzniesieniu i tam siedziałem na pieńku, więc jest jeszcze wyższa.

    O stroju ghillie również myślałem, bo można też np. oprzeć się o drzewo i się z nim stopić, albo usiąść obok krzaków na jakimś pniu i to samo. Ale tego ciepła właśnie się obawiam.

    Najlepszą (pomijając stacjonarne czatownie), ale i najdroższą opcją wydaje się przenośny namiot. Widziałem, że są takie przystosowane do obserwacji przyrody z miejscami ze wszystkich stron na obiektyw, etc.

Podobne wątki

  1. Pokaż swojego konia...
    By Rafał Czarny in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 27.02.23, 23:32
  2. Zdjęcia z lotu ptaka - lotnicze - aerofoto
    By Aero73 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 29.06.10, 22:00
  3. zdjecia z lotu ptaka - witia1
    By witia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 3.06.10, 08:24
  4. Fajerwerka swojego pokaż :)
    By paskud_nick in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.01.10, 17:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.