Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: Jak nie przynieść robali do domu ?

  1. #71
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Ja tam strachliwy nie jestem. Mogę nocą iść na bagna na dziką zwierzynę ale żeby tak Ewci prosto w oczy ,że grzebałem w jej torebce ..... co to to nie .
    Ale co przyjemność była, to była? Tylko po co tak aż dywagować. A cichodajki?... to się nazywa iskrzenie i fluidy...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #72

    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Na robale tylko Afanisep. Nic mu nie straszne, a dla nas jest całkowicie nieszkodliwy.

  3. #73
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez palushek Zobacz posta
    Na robale tylko Afanisep. Nic mu nie straszne, a dla nas jest całkowicie nieszkodliwy.
    Piszesz jakbyś żył z jego produkcji - poszukaj substancja czynna to permetryna. Skuteczny będzie, ale z tą nieszkodliwością tak wesoło nie będzie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #74

    Dołączył
    Sep 2016
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ... substancja czynna to permetryna. Skuteczny będzie, ale z tą nieszkodliwością tak wesoło nie będzie.
    Bez strachu... Lato i jesień spędzam praktycznie na grzybach w lesie.... Dopóki paliłem nie było źle ale jak rzuciłem palenie tak zaczął się horror...
    Wracałem do domu pocięty przez jakieś końskie muchy, kleszcze i inne strzyżaki Zacząłem szukać skutecznego preparatu .
    Wszystkie antykomary okazały się mizerne. Poszukałem po literaturze - permetryna, trzeba spróbować....
    Jest to środek na odzież zewnętrzną , nie na skórę! Dozwolone stężenie od 0,5 do 1%. Wojsko stosuje ten preparat do nasączania mundurów polowych
    Dostałem preparat w sprayu Muszka plus i do lasu! Psiknięcie na rękawy, na nogawki, na kurtkę na plecy i z przodu, na kapelusz i w las.
    Zero ugryzień! Oczywiście radocha...
    Żeby było jasne: Nie mam interesu żeby taki czy inny preparat reklamować, dzielę się tylko swoim doświadczeniem!
    Szkoda tylko że w moim mieście nie mogę kupić tego preparatu, kupuję przez internet w drugim końcu Polski....

  5. #75
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Zastanawia mnie to, ze permetryna jest podstawowym składnikiem znacznej ilości preparatów przeciwkleszczowych aplikowanych na skórę psom (np. Ektopar firmy Bayer - ale i kilku innych) - i wydaje się, że psom nie szkodzi. Z kolei na opakowaniach pisze, że działa drażniąco na skórę i że nie wolno stosować u kotów. Czyżby były aż tak duże różnice w działaniu permetryny na człowieka, kota i psa?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #76
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Kot lubi lizać futerko, może to kwestia tego, że za dużo by przyjął doustnie? Dla ludzi pewnie są ostrzejsze normy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #77
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Zastanawia mnie to, ze permetryna jest podstawowym składnikiem znacznej ilości preparatów przeciwkleszczowych aplikowanych na skórę psom (np. Ektopar firmy Bayer - ale i kilku innych) - i wydaje się, że psom nie szkodzi. Z kolei na opakowaniach pisze, że działa drażniąco na skórę i że nie wolno stosować u kotów. Czyżby były aż tak duże różnice w działaniu permetryny na człowieka, kota i psa?

    Zadarzają się alergie na preparaty z permektyną.Najczęściej wystarczy solidna kąpiel ,czasami 1-2 podania sterydu.
    Dla kota jest silnie toksyczna. Kroplówki itd.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 1.11.16 o 18:16
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #78

    Dołączył
    Sep 2016
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przepraszam - zapomniałem dopisać:

    Permetryna nie jest szkodliwa dla ludzi i psów, oczywiście przy przestrzeganiu reguł - ale jest silnie toksyczna dla kotów!
    Ostatnio edytowane przez JozefG ; 1.11.16 o 18:16

  9. #79
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JozefG Zobacz posta
    Przepraszam - zapomniałem dopisać:

    Permetryna nie jest szkodliwa dla ludzi i psów, oczywiście przy przestrzeganiu reguł - ale jest silnie toksyczna dla kotów!
    POwiem więcej, nie dla wszystkich kotów, znam opowieści klientów o kotach które przeżyły bez problekmów działkę preparatu psiego podaną na skórę i wielkie oczy gdy powtarzam by czegoś tam nie stosować przypadkiem na kota.
    Jest u nich coś takiego jak osobniczy próg toksyczności różnych prepatatów i rożnica wrażliwości może wynosić do 10 razy.
    mimo tego nie polecam testowania tych progów u własnego kota.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Jak wywołać klisze kolorowa w domu czyli C41 w zlewie :)
    By czmielek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.12.13, 21:33
  2. skala odwzorowania dla robali
    By lessie in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 7.04.07, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.