Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: Jak nie przynieść robali do domu ?

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To będziesz musiał mu jeszcze przynieść drugą połówkę
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Z Waszych wypowiedzi wynika ,że tragedii nie ma z tymi robalami i żadnych specjalnych kroków ni podejmujecie. Ja mam jednak mieszane uczucia. Z jednej strony robalowi który żyje w poszyciu ,ściółce , na liściach itp. mogą nie odpowiadać warunki domowe i sam sobie pójdzie. Co jednak będzie jak się mu spodoba i postanowi założyć tu sobie rodzinę ?
    Wystąpisz o 500+

    Jak chcesz tak myśleć to masz dwie opcje - lepiej zostań w domu, lub załóż hodowle, nie będziesz musiał daleko iść na zdjęcia
    Gdyby chciały się u Ciebie zagnieździć to by to zrobiły bez różnicy czy chodzisz na łąkę czy nie.

  3. #23
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    Wystąpisz o 500+

    Jak chcesz tak myśleć to masz dwie opcje - lepiej zostań w domu, lub załóż hodowle, nie będziesz musiał daleko iść na zdjęcia
    Gdyby chciały się u Ciebie zagnieździć to by to zrobiły bez różnicy czy chodzisz na łąkę czy nie.
    Są pojedyncze gatunki jadowite, ale na szczęscie dają tylko miejscowe objawy i niestety kleszcze, które mogą nieszczęśnika urządzić do końca życia.
    Zwłaszcza o tych drugich należy pamiętać.

    ---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był o 21:16 ----------

    Borelioza jest na poludniu chorobą zawodową leśników a przypadki jej liczone są w tysiącach u ludności okolicznej.
    Druga przykra rzecz to endemicznie występująca w górach polskich, Karpatach i Alpach odkleszczowe zapalenie mózgu. Może być wskazanym się zaszczepić.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #24
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    No I niedługo będzie zika, kwestia czasu kiedy pojawi się u Nas

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Ja czterokrotnie już miałem przyjemność z kleszczami, wolę więcej losu nie kusić i używać środków odstraszających. Dziś na łące nim zdążyłem się popsikać trafiłem na parkę ciem i postanowiłem ją najpierw sfocić a potem popsikać ubranie. W trakcie focenia nie chcąc spłoszyć owdów fociłem je jak siedziały na roślinie nisko. Już po minucie musiałem zabić kleszcza który właził mi po spodniach. Są miejsca, gdzie tego chole...stwa jest dużo, myślę że ryzzykowanie bo do tej pory miało się szczęście jest niezbyt mądre, wystarczyć może ten jeden pechowy raz...Ja tam wolę wydać co dwa tygodnie te 9 zeta i raz na miesiąc 16 na dodatkowy spray niż mieć problemy do końca życia z powodu pajęczaka.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    a ja zacząłem się ostatnio zastanawiać czy takie psikanie się tymi środkami nie ma wpływu na zdrowie... jestem praktycznie co weekend na działce, jak się nie psiknę to komary i końskie mają wyżerę, używam tylko środków z DEET min 30% (Cejrowski kiedyś o tym mówił i faktycznie działa); psikam się na powietrzu ale dość mocno (ręce, nogi, przód tył, nawet trochę na włosy) i zawsze się tego g**** nawdycham; ale ostatnio popularny jest sposób psikania ubrań środkami z permetryną (na necie sporo opinii na ten temat a u nas Kasprzyk to poleca); wszystko ładnie pięknie tylko w takie upały to ciężko siedzieć w długim rękawie i spodniach... a jak się zrobi chłodniej za kilka miesięcy to już nie trzeba się będzie psikać no i mam dylemat

    pzdr
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Kleszcze potrafią do listopada czychać na ofiarę...Lepsze psikanie się niż bolerioza...tak myślę

  8. #28
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Są pojedyncze gatunki jadowite, ale na szczęście dają tylko miejscowe objawy i niestety kleszcze, które mogą nieszczęśnika urządzić do końca życia.
    Zwłaszcza o tych drugich należy pamiętać.

    ---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był o 21:16 ----------

    Borelioza jest na południu chorobą zawodową leśników a przypadki jej liczone są w tysiącach u ludności okolicznej.
    Druga przykra rzecz to endemicznie występująca w górach polskich, Karpatach i Alpach odkleszczowe zapalenie mózgu. Może być wskazanym się zaszczepić.
    Kilkanaście lat temu przyniosłem do domu dwa kleszcze, i to, wybaczcie szczegóły, w wybitnie intymnych okolicach. Wyleczyło mnie to ze spacerów w lesie na bardzo długo. Parę dni temu zbierając bieliznę ze sznura na podwórku też po kilkunastu minutach zgładziłem kleszcza na ramieniu. Nie wspomnę o usuwaniu kleszczy z domowych i zaprzyjaźnionych zwierzaków. Dlatego radę apz-ta jako fachowca uznaję i doceniam. Gdybym miał częściej paradować po lesie, czy zaroślach, szczepienia bym nie pominął.
    pozdrawiam, Maciek (E-620+ E-PL6 + parę innych rzeczy)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    'Kochana Redakcjo, chcę grać jak Mozart. Jaki fortepian powinienem sobie kupić?'

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    A jak myślicie - dlaczego moja Marysia coraz rzadziej chodzi ze mną do lasu ? Miała klasyczną boreliozę z wędrującym rumieniem.
    Bardzo długie i wredne leczenie "podobno" pozbawiło ją tego syfu. Po dwóch latach od zakończenia leczenia miała robione badania krwi, która wyszła czysta. Ale czy tak naprawdę ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    467
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    Wystąpisz o 500+

    Jak chcesz tak myśleć to masz dwie opcje - lepiej zostań w domu, lub załóż hodowle, nie będziesz musiał daleko iść na zdjęcia
    Gdyby chciały się u Ciebie zagnieździć to by to zrobiły bez różnicy czy chodzisz na łąkę czy nie.
    Opcje siedzenia w domu i hodowli odpadają.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To będziesz musiał mu jeszcze przynieść drugą połówkę
    A jak przylezie już zapylony ?

Podobne wątki

  1. Jak wywołać klisze kolorowa w domu czyli C41 w zlewie :)
    By czmielek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.12.13, 21:33
  2. skala odwzorowania dla robali
    By lessie in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 7.04.07, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.