Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E-PL5 - awaria stabilizacji

  1. #1
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    E-PL5 - awaria stabilizacji

    Witajcie,

    Od wczoraj mam problem ze swoim E-PL5.

    Otóż, przy włączaniu aparatu wibruje dość mocno i na ekranie mruga na czerwono ikonka S-IS.
    Dzieje się tak z każdym obiektywem jaki mam.

    Czy ktoś jest w stanie pomóc? Czy tylko serwis?

    Jestem jego drugim właścicielem a dwuletnia gwarancja skończyła się w maju tego roku a nie wien czy jest zarejestrowany na przedłużoną o 6 miesięcy...

    Z góry dziękuję za każdą pomoc.

    Pozdrawiam
    Adrian "EuroTrakker"
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Obawiam się, że jest to awaria stabilizatora. Jeżeli problemem byłoby tylko przerwane połączenie z układem stabilizatora, to ikonka świeci, ale sam stabilizator nie wydaje żadnego dźwięku i można stukaniem w korpus przemieszczać matrycę. Naprawa korpusu E-PL5 w serwisie fabrycznym ma koszt zryczałtowany: https://www.olympus.pl/site/media/do...PLN_Poland.pdf. Czy aparat został zarejestrowany w MyOLYMPUS na wydłużoną gwarancję sprawdzisz pewnie w serwis@olympus.pl Samo sprawdzenie nie zobowiązuje do ulokowania aparatu w naprawie, jeżeli nie byłby zarejestrowany.

  3. #3
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Dziękuję za odpowiedź.

    Chciałem zgłosić aparat do serwisu i przy podawaniu numeru seryjnego wyskoczył mi komunikat, że niezidentyfikowani numeru.

    Ktoś wie o co chodzi?
    Będę musiał pisać meila bez tego protokołu z ich strony.
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

  4. #4
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Dostałem maila zwrotnego z serwisu Olympusa (zgodnie z sugestią) i napisali mi, że na podstawie numeru seryjnego nie są w stanie sprawdzić czy dany aparat jest zarejestrowany na przedłużonej gwarancji.

    Nie wiem czy poprzedni właściciel to zrobił, ale mając oryginał dowodu zakupu zarejestrowałem aparat i w systemie pokazał mi datę wygaśnięcia gwarancji na 28.11.2016.

    Więc nie wiem czy mogę go wysłać na naprawę w ramach gwarancji czy nie?
    Jakieś sugestie?

    Pozdrawiam
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroTrakker Zobacz posta
    Dostałem maila zwrotnego z serwisu Olympusa (zgodnie z sugestią) i napisali mi, że na podstawie numeru seryjnego nie są w stanie sprawdzić czy dany aparat jest zarejestrowany na przedłużonej gwarancji.

    Nie wiem czy poprzedni właściciel to zrobił, ale mając oryginał dowodu zakupu zarejestrowałem aparat i w systemie pokazał mi datę wygaśnięcia gwarancji na 28.11.2016.
    Bardzo dziwnym jak dla mnie jest to, że serwis na podstawie numeru seryjnego nie jest w stanie sprawdzić czy dany aparat jest zarejestrowany na przedłużonej gwarancji, a Tobie się udało to sprawdzić

    Cytat Zamieszczone przez EuroTrakker Zobacz posta
    ...Więc nie wiem czy mogę go wysłać na naprawę w ramach gwarancji czy nie?
    Jakieś sugestie?
    Też nie wiem i jestem daleki od sugestii. Wiem, nie pomogłem.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroTrakker Zobacz posta
    [...]

    Więc nie wiem czy mogę go wysłać na naprawę w ramach gwarancji czy nie?
    Jakieś sugestie?

    Pozdrawiam
    Możesz. Skoro masz dowód zakupu, a MyOLYMPUS stwierdził przy rejestracji produktu, że Twoja gwarancja wygasa dopiero w listopadzie, to znaczy tylko jedno konsekwentnie trzymać się wersji, że aparat jest na gwarancji

  7. #7
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Koledzy,
    Niestety po wysłaniu korpusu do oficjalnego serwisu Olympusa dostałem meila z informacją, iż koszt naprawy to 552,50zł
    Rozumiem, że nie został on objęty przedłużoną gwarancją mimo, iż w systemie MyOlympus widnieje gwarancja przedłużona o 6 miesięcy, więc do listopada :-/
    W związku z tym czy ktoś może polecić jakiś serwis, gdzie robią dobrze i taniej niż oficjalny serwis?
    Szczerze zastanawiam się również nad ewentualną sprzedażą aparatu po niższej cenie i kupna nowego korpusu.
    Tylko czy znalazłby się ktoś kto by go kupił?

    Z góry dziękuję za namiary na serwis.
    Pozdrawiam
    Adrian "EuroTrakker"
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroTrakker Zobacz posta
    ...Niestety po wysłaniu korpusu do oficjalnego serwisu Olympusa dostałem meila z informacją, iż koszt naprawy to 552,50zł
    Rozumiem, że nie został on objęty przedłużoną gwarancją mimo, iż w systemie MyOlympus widnieje gwarancja przedłużona o 6 miesięcy, więc do listopada :-/
    To akurat mnie nie dziwi wcale, choćby na przykładzie tych wypowiedzi:

    Cytat Zamieszczone przez rascal Zobacz posta
    Witam jestem nowy na forum i Z góry przepraszam bo nie wiem jak jeszcze się posługiwać stroną oraz zakładać nowe wątki. Do dnia dzisiejszego byłem użytkownikiem aparatu Panasonic gx7 z obiektywem Panasonic 20 mm F17 oraz Olympus 12 mm F2 Olympus 75 mm F18. Aparat spisuje się świetnie z tymi szkłami ostrzy idealnie Autofocus. Problem mam właśnie taki że zakupiłem nowe body Olympus em5 Mark 2 i jest problem z af w słabym oświetleniu. Nie wiem czy to nazwać słabo oświetlenie w pokoju koło 8:00 na 10 prób af trafił może z 2x . Gdzie Panasonic trafiał celnie w stu procentach nawet wieczorem przy nocnych zdjęcia. Jakiś miesiąc temu kupiłem też Olympusa ale wersje 10 Mark 2. Kupiłem po cenie okazyjnie żeby zarobić i kupić w piątkę. W momencie testu 10 miałem ten sam problem z autofokusem. Początkowo Myślałem że Wina leży po stronie obiektywów lecz w panasonicu nie było tego problemu każdy z obiektywów łapał Autofocus idealnie. Możliwe że miałem jakieś złe ustawienia Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat a obydwa aparaty są zachwalane. Poza tym wszystko działa świetnie A na pierwszym miejscu 5 osiowa stabilizacja. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź i pomoc
    /......../

    Cytat Zamieszczone przez rascal Zobacz posta
    Byłem oddać aparat do sklepu był problem z przyjęciem . Babka miła Ale mówi ze już język jest ustawiony i data z godziną nie ma opcji żeby zwrócić. W menu nie ma opcji takiej zeby przywrócić fabryczne ustawienia tzn jest ale data i język zostaje. Przeszukakem neta i na jednej stronie pisalo jak za pomocą kombinacji klawiszy zrobić factory reset. Udało się aparat Pani ładnie przyjęła i kasę zwróciła na karte, najlepsze jest to ze będąc w sklepie babka mówi że przyjmie mi jak przywroce Tak jak z fabryki to dzwonię najpierw do Olympusa A oni mi mówią że tak się nie da ze jak już jest ustawione raz to nie ma takiej możliwości A jednak się dało więc temat zamykam ... wczoraj zamówiłem już Nowego o-md e-m1 z 12-40 i gratis grip oryginalny w promocji więc jak dobrze pójdzie będzie dzisiaj i wtedy mam nadzieję ze nie będę mial takich dziwnych problemów oby
    Strach kupować Olka i ten podobno najlepszy serwis mocno wątpliwy
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroTrakker Zobacz posta
    Koledzy,
    Rozumiem, że nie został on objęty przedłużoną gwarancją mimo, iż w systemie MyOlympus widnieje gwarancja przedłużona o 6 miesięcy, więc do listopada :-/
    Skoro gwarancję masz do listopada, to ją wyegzekwuj, zamiast szukać innych serwisów.

  10. #10
    Awatar EuroTrakker
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    31
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Napisałem im meila z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego właśnie mam płacić skoro w systemie jest data wygaśnięcia przedłużonej gwarancji 28.11.2016
    Ale meila napisałem jakoś po 12 wczoraj i chyba już nie pracowali bo żadnej odpowiedzi do tej pory
    E-M5 m.II + m.ZD 9 FishEye BodyCap + m.ZD 14-42 IIR + m.ZD 40-150 + m.ZD 45 + m.ZD 60 + m.ZD 12-100

Podobne wątki

  1. E-PL5 awaria
    By Pejcik in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23.04.16, 22:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.12.12, 00:40
  3. statyw wrogiem stabilizacji?
    By Iwo in forum E-System
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 3.07.09, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.