Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Co mi zostało z tych lat

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Co mi zostało z tych lat

    Zacznę banałem: wszystko ma swój początek i wszystko ma swój koniec. Dołączyłem do OC 5 lat temu... Fajne to były czasy.... zgadywanki "Gdzie sfocone", "Zabawy z m4/3", gorące dyskusje sprzętowe w wątku oczekujących na OMD, no i to comiesięczne zagryzanie paznokci w oczekiwaniu na pewien arkusz kalkulacyjny w PDFie

    Piękne to były czasy, ale to się już nie wróci... sami wiecie zresztą dlaczego. Zresztą, nie ma ukrywać że my też się zmieniamy. Pięć lat temu co innego mnie cieszyło, miałem inne priorytety niż dziś. Kiedyś uczestnictwo w OC było prawie nałogiem. Dziś, dziś nie mam już tyle czasu na dyskusje zwłaszcza (no to się akurat nic a nic nie zmieniło) że tu i tak każdy wie lepiej.

    Lepiej więc siedzieć cicho, nie wychylać się, swoją prawdę zachować dla siebie. I tak nikt tego nie zrozumie.

    Pora więc zakończyć ten okres internetowego życiorysu, i wzorem MNINB dać sobie autobana. Ale zanim to uczynię, jestem winien Wam podziękowania za wiele cennych porad które tu otrzymałem. Trudno by wymienić wszystkie osoby którym podziękowania te się należą. Pewnie i tak bym kogoś pominął. Może tylko poprzestanę na wyróżnieniu Bodzipa - dobra dusza tego Forum

    Podziękowania należą się też Bufetowej, CzaRmaXowi, Barmichalowi, Krakmanowi, Helmutowi i znów Bodzipowi... Pamiętacie, kiedyś pomogliście mi w pewnej nietypowej sprawie Kilkorgu z Was już miałem okazję podziękować osobiście, pozostałym, może się się jeszcze uda na jakimś zlocie...

    Jednak, jako że jest to forum fotograficzne, największe podziękowania należą się Autorom zdjęć, które dane mi było tu podziwiać. Owszem, sporo gniotów - nie oszukujmy się - w tak dużej grupie trudno by byłi sami artyści. Wiem to dobrze, bo sam gnioty tworząc znam się na tej materii doskonale. Jednak w tej olbrzymiej liczbie zdjęć zdarzały się perełki.

    I znów, trudno ułożyć listę autorów zdjęć, które wiele pozytywnych wrażeń wywołały. Znów łatwo byłoby kogoś pominąć. Ale gdy zamknę oczy, i pomyślę jakie zdjęcia z tych pięciu lat wciąż pozostają w mojej pamięci i jednoznacznie kojarzą się z Olympusclub, to z łatwością wymienię trzy takie kadry które chciałbym teraz wyróżnić...

    miejsce 3

    DITLowy APZ:



    ten kadr ma w sobie to coś, przypomina mi trochę to słynne zdjęcie z Religą i Zębalą skonanymi przy stole operacyjnym... A inaczej patrząc, może nieco filozoficznie, to zdjęcie zdaje się mówić, że nic nie jest takim, jak to się początkowo wydaje.

    miejsce 2

    Autoportret CzaRmaXa



    Rzecz genialna. Mówi się że oczy są zwierciadłem duszy, a my chowamy się za ekranami komputerów, tabletów, smartfonów. Jakże trudno dziś zajrzeć w duszę drugiego człowieka...

    Miejsce 1

    Paralotniarz Nataszach



    Kwintesencja ulotności ludzkiego losu, w ogromie przestrzeni nawet nie widać że jest to człowiek, a jednak intuicja podpowiada że on musi tam być. Piękne, metafizyczne, i na długo zostanie w mej pamięci

    ----
    Dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez hades ; 20.07.16 o 15:05 Powód: Dodano linki do zdjęć
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Zaszczyt że mnie wyróżniłeś Janku. Dziękuję.
    Żal, że odchodzisz... Twoje gruzińskie zdjęcia też zapadły w pamięci.

    Powstał konflikt. Powiem tak: to wina Tus... nieee to ewidentnie wina administracji (moderacji) forum. Ich psim obowiązkiem było reagować natychmiast. Zamknąć wątek i wyciąć wszystkie wstawki polityczne.
    Wiadomo, że każdy z nas ma inny pogląd na świat. Tak mamy od dzieciństwa i nikt ani nic tego nie zmieni. Gadające głowy w telewizorni tylko gadają - jeszcze się nie zdarzyło aby drugi interlokutor powiedział: "tak, przekonałeś mnie".
    Sam prowadzę forum internetowe, i wiem że drażliwe tematy to wróg. Przez to odchodzą najlepsi ludzie. Dlatego preferuję skupianie się na tematyce forum.
    Och, wiem że nie tylko zdjęciami nasze forum żyje, że można porozmawiać o "dupieMarynie" że można się pośmiać z polityków, gospodarki, własnego kraju, siebie... jeśli ktoś ma poskładane komórki mózgowe i ma dystans to się będzie śmiał. Innemu ślina będzie kapała i tylko szczepionka na wściekliznę pomoże.
    Widzisz Janku - staram się nie pogrywać politycznie, ale nawet mnie - tak ni pies ni wydra zarzucono na PW, że popieram Platformę. Czy z jakichś moich wypowiedzi to wynikało ? bzdura. W sumie mogłem zrobić z tego dym, ale odpuściłem. Bo mam swoje lata, bo mam komórki poskładane, bo temu panu napisałem co myślę o jego postępowaniu.
    Mam znajomego księdza - bardzo ważnego w parafii, i nieraz gdy siedzimy przy piwie (tak!) sam opowiada kawały o księżach i zakonnicach.
    Dystans, tolerancja dla siebie i innych, luz - to świadczy o dorosłości. Zacietrzewione gadające głowy to dla mnie dzieci, niedojrzałe gówniarze, którym omamiony tłum powierzył władzę.
    A to, że jesteśmy ksenofobami ? - no jesteśmy, i nic tego nie zmieni. Nawet historię zafałszować aby się przypodobać... to takie dziecinne.
    Na zakończenie opowiem przykład ode mnie z pracy - bez nazwisk oczywiście:
    ===
    pewnego razu przyszedł do nas żyd. Prawdziwy, rasowy ortodoksyjny żyd w czarnym płaszczu, kapeluszu i z pejsami.
    Przyszedł aby załatwić pozwolenie na przewiezienie zwłok ze Stanów do Polski.
    Załatwił. Szybko i konkretnie. Żadna filozofia.
    Tylko potem, jak wyszedł, koleżanka mówi: "parszywe żydziajstwo". Sabina - pytam, co On Ci zrobił ??
    Dziewucha w okolicach 50 lat. I nie dała się przekonać, takie wychowanie wyniosła z domu.
    ===
    Więc jesteśmy ksenofobami - nie lubimy żydów, murzynów, Niemców, Rosjan, Czechów. Mamy jakieś dziwne kompleksy nie tylko na poziomie narodowościowym czy etnicznym, ale również naukowym. Przeciętny Amerykanin nie wymieni wszystkich stanów USA, Brytyjczyk nie wie gdzie leży Etiopia - my Polacy to wiemy.
    To że wiemy, to oczywiście źle dla rządzących - tak z jednej, drugiej czy trzeciej partii politycznej. Bo lepiej jest kierować głupim narodem, niż ludźmi zadającymi niewygodne pytania.

    Dlatego Janku - nie odchodź, wznieś się ponad to chwilowe passe (niedobre słowo, ale tu mi akurat pasuje). A jeśli już decyzja jest nieodwołalna, to przynajmniej zaglądaj - może forum się zmieni, może nie TY, a dzieci odejdą do swojej piaskownicy.
    Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie - Bogdan.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Zaszczyt że mnie wyróżniłeś Janku. Dziękuję.
    Żal, że odchodzisz... Twoje gruzińskie zdjęcia też zapadły w pamięci.

    Powstał konflikt. Powiem tak: to wina Tus... nieee to ewidentnie wina administracji (moderacji) forum. Ich psim obowiązkiem było reagować natychmiast. Zamknąć wątek i wyciąć wszystkie wstawki polityczne.
    Wiadomo, że każdy z nas ma inny pogląd na świat. Tak mamy od dzieciństwa i nikt ani nic tego nie zmieni. Gadające głowy w telewizorni tylko gadają - jeszcze się nie zdarzyło aby drugi interlokutor powiedział: "tak, przekonałeś mnie".
    Sam prowadzę forum internetowe, i wiem że drażliwe tematy to wróg. Przez to odchodzą najlepsi ludzie. Dlatego preferuję skupianie się na tematyce forum.
    Och, wiem że nie tylko zdjęciami nasze forum żyje, że można porozmawiać o "dupieMarynie" że można się pośmiać z polityków, gospodarki, własnego kraju, siebie... jeśli ktoś ma poskładane komórki mózgowe i ma dystans to się będzie śmiał. Innemu ślina będzie kapała i tylko szczepionka na wściekliznę pomoże.
    Widzisz Janku - staram się nie pogrywać politycznie, ale nawet mnie - tak ni pies ni wydra zarzucono na PW, że popieram Platformę. Czy z jakichś moich wypowiedzi to wynikało ? bzdura. W sumie mogłem zrobić z tego dym, ale odpuściłem. Bo mam swoje lata, bo mam komórki poskładane, bo temu panu napisałem co myślę o jego postępowaniu.
    Mam znajomego księdza - bardzo ważnego w parafii, i nieraz gdy siedzimy przy piwie (tak!) sam opowiada kawały o księżach i zakonnicach.
    Dystans, tolerancja dla siebie i innych, luz - to świadczy o dorosłości. Zacietrzewione gadające głowy to dla mnie dzieci, niedojrzałe gówniarze, którym omamiony tłum powierzył władzę.
    A to, że jesteśmy ksenofobami ? - no jesteśmy, i nic tego nie zmieni. Nawet historię zafałszować aby się przypodobać... to takie dziecinne.
    Na zakończenie opowiem przykład ode mnie z pracy - bez nazwisk oczywiście:
    ===
    pewnego razu przyszedł do nas żyd. Prawdziwy, rasowy ortodoksyjny żyd w czarnym płaszczu, kapeluszu i z pejsami.
    Przyszedł aby załatwić pozwolenie na przewiezienie zwłok ze Stanów do Polski.
    Załatwił. Szybko i konkretnie. Żadna filozofia.
    Tylko potem, jak wyszedł, koleżanka mówi: "parszywe żydziajstwo". Sabina - pytam, co On Ci zrobił ??
    Dziewucha w okolicach 50 lat. I nie dała się przekonać, takie wychowanie wyniosła z domu.
    ===
    Więc jesteśmy ksenofobami - nie lubimy żydów, murzynów, Niemców, Rosjan, Czechów. Mamy jakieś dziwne kompleksy nie tylko na poziomie narodowościowym czy etnicznym, ale również naukowym. Przeciętny Amerykanin nie wymieni wszystkich stanów USA, Brytyjczyk nie wie gdzie leży Etiopia - my Polacy to wiemy.
    To że wiemy, to oczywiście źle dla rządzących - tak z jednej, drugiej czy trzeciej partii politycznej. Bo lepiej jest kierować głupim narodem, niż ludźmi zadającymi niewygodne pytania.

    Dlatego Janku - nie odchodź, wznieś się ponad to chwilowe passe (niedobre słowo, ale tu mi akurat pasuje). A jeśli już decyzja jest nieodwołalna, to przynajmniej zaglądaj - może forum się zmieni, może nie TY, a dzieci odejdą do swojej piaskownicy.
    Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie - Bogdan.
    Pięknie powiedziane i tak tu powinno być jak i też każdy taki powinien być.

  4. #4
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Może nie powinnam się tu wtrącać ale... moja Babcia, piękna osoba, wiele razy do mnie mówiła:"dziecko bądź mądrzejsza i ustąp..."

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Święte słowa Pani święte..
    Mi to jednak nie zawsze wychodzi
    No więc Janie spoko jak mawiają młodzi, weź zluzuj majty i przemyśl... Nie jesteś odosobniony na forum w wielu swych poglądach i to się liczy a nie, że ktoś ma inne zdanie. Niech se ma. Jest demokracja pomimo, że zarzucają jej brak jacyś ślepcy...
    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o 16:29 ---------- Poprzedni post był o 16:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Może nie powinnam się tu wtrącać ale... moja Babcia, piękna osoba, wiele razy do mnie mówiła:"dziecko bądź mądrzejsza i ustąp..."
    I miała rację jak większość starszych osób. Kobiety powinny ustępować, zwłaszcza pci odmiennej
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  6. #6
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Może nie powinnam się tu wtrącać ale... moja Babcia, piękna osoba, wiele razy do mnie mówiła:"dziecko bądź mądrzejsza i ustąp..."
    Nie do końca mogę się z tym zgodzić.
    Ustępuje się czsem, i ...... ? Mądry ustępuje i kto wygrywa ?
    Ten mniej mądry ( żeby dyplomatycznie tak ująć ) .
    Tak ostatnio zbyt często się tak dzieje.

  7. #7
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Nie do końca mogę się z tym zgodzić.
    Ustępuje się czsem, i ...... ? Mądry ustępuje i kto wygrywa ?
    Ten mniej mądry ( żeby dyplomatycznie tak ująć ) .
    Tak ostatnio zbyt często się tak dzieje.
    Miałam na myśli to, co napisał Bodzio i Krakman.

    ---------- Post dodany o 18:00 ---------- Poprzedni post był o 17:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Święte słowa Pani święte..
    Mi to jednak nie zawsze wychodzi
    No więc Janie spoko jak mawiają młodzi, weź zluzuj majty i przemyśl... Nie jesteś odosobniony na forum w wielu swych poglądach i to się liczy a nie, że ktoś ma inne zdanie. Niech se ma. Jest demokracja pomimo, że zarzucają jej brak jacyś ślepcy...
    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o 16:29 ---------- Poprzedni post był o 16:28 ----------


    I miała rację jak większość starszych osób. Kobiety powinny ustępować, zwłaszcza pci odmiennej
    Nauczyłam się ustępować i zawsze ustępuję głupszemu bo głupota nie ma płci.

  8. #8
    Awatar Antares
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    235
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    [QUOTE=Nauczyłam się ustępować i zawsze ustępuję głupszemu bo głupota nie ma płci.[/QUOTE]<br>Można by to spuentować : " Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ..."

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Janku,

    bede Cie mile wspominal, powodzenia!

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

Podobne wątki

  1. 60 lat Praktiki
    By rocco in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15.06.09, 14:49
  2. Co zostało po drzewie w jednym z polskich lasów.
    By Karol K. in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.02.07, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.