Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Milki Way - Ktoś ma pomysł jak to jest zrobione?

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Moze tak??
    To nie to Mirek...
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    [QUOTE=apz;1277733]Dostatałem takie zdjęcie z flikr-a. Podoba się mi taki efekt i nie mam pomysły jak to było naświetlane, wygląda jak jakaś forma zoomowania połaczna za stackowaniem?
    ja bym zrobił to dokładnie jak napisałeś - dwa zdjęcia, jedno bez zoomowania z ekspozycją nastawioną na poprawne naświetlenie dołu i drugie z zoomem. Potem można połączyć je w jedno zdjęcie.

    Tak, zdjęcie będące fotomontażem. Bo OM-D umożliwia łączenie zdjęć w aparacie. Rezultatem takiego łączenia jest plik ORF. I takie zdjęcie można wysłać spokojnie na konkurs i nikt się nie przyczepi.

    Polecam przeczytać stary ale wciąż ciekawy wpis naszego forumowego kolegi: http://dobas.art.pl/blog/o-pomowieni...ej-ekspozycji/

    moje zdjęcie wywołane właśnie z takiego ORF-a: https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-79722

  3. #23
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    [QUOTE=szafir51;1277778]
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Dostatałem takie zdjęcie z flikr-a. Podoba się mi taki efekt i nie mam pomysły jak to było naświetlane, wygląda jak jakaś forma zoomowania połaczna za stackowaniem?
    ja bym zrobił to dokładnie jak napisałeś - dwa zdjęcia, jedno bez zoomowania z ekspozycją nastawioną na poprawne naświetlenie dołu i drugie z zoomem. Potem można połączyć je w jedno zdjęcie.

    Tak, zdjęcie będące fotomontażem. Bo OM-D umożliwia łączenie zdjęć w aparacie. Rezultatem takiego łączenia jest plik ORF. I takie zdjęcie można wysłać spokojnie na konkurs i nikt się nie przyczepi.

    Polecam przeczytać stary ale wciąż ciekawy wpis naszego forumowego kolegi: http://dobas.art.pl/blog/o-pomowieni...ej-ekspozycji/

    moje zdjęcie wywołane właśnie z takiego ORF-a: https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-79722
    Ja nie mam problemu jak połączyć niebo z podniebiem, tylko jak uzyskać efekt podobny do skokowego zumowania szlaku gwiazd na niebie. Ten szlak jest przesuwany, jakby z jakąś formą maszynki typu automatyczne sanki? i kolejne ekspozycje, lub sztuczka programowa?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Obiektyw zmiennoogniskowy i zmiana ogniskowej w trakcie trwania ekspozycji?

    to ciekawe: http://milkywaymike.com/2015/03/02/v...ails-tutorial/
    Ostatnio edytowane przez szafir51 ; 13.07.16 o 20:03

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Autor zdjęcia wspomina jak osiągnął efekt, bez PS-a zoomowanie powinno być dobrą drogą, mam w swoim wątku parę fot robionych tą techniką nocą w mieście, jak to by wyszło z gwiazdami to inna sprawa

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Przyglądałem się temu zdjęciu. Wg. mnie to robota mechanicznego napędu.
    A działa to mniej więcej tak : silnik napędza pierścień zoomu, a automat wyzwala migawkę.
    Przyjmując, że pierścień zoomu aby przejechać cały zakres potrzebuje obrotu np. 60 stopni.
    Czyli aparat wykonuje pierwsze zdjęcie, pierścień zoomu obraca się o jeden stopień.
    Aparat wykonuje drugie zdjęcie, pierścień zoomu obraca się znowu o jeden stopień itd. aż do końca zakresu zoomowania.
    I przykładowo wykonuje np 60 fotek wykorzystując cały zakres zoomu.
    Trzeba te fotki tylko skleić razem i powinno wyjść coś takiego ja na załączonej fotce.
    Jako, że zmiana ogniskowej w obiektywie nie jest liniowa, przyrost przybliżenia na początku jest minimalny i rośnie wraz ze wzrostem ogniskowej.
    Widać to na fotce, w centrum smugi tworzą linie, a dalej od centrum smugi przechodzą w kropki.
    Tak ja to widzę, mogę się mylić, ale takie moje prawo.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Ja też uważam, że na tym zdjęciu jest stacking zdjęć zrobionych z różną ogniskową, widać to po tym, że linie gwiazd składają się z kropek, nie są ciągłe. Tylko problem jaki widzę to ruch gwiazd po niebie w trakcie ekspozycji. Jeżeli zdjęcie nie było robione aparatem na montażu to wszystkie klatki musiałyby być naświetlone w czasie 20-30 sekund? Ekspozycje na szerokim końcu mogłyby trwać dłużej, ale te robione na dłuższym to już maksymalnie kilka sekund.
    Do tego zdjęcie było chyba cropowane, bo linie gwiazd schodzą się mniej więcej w 1/3 odległości od górnej i lewej strony kadru.
    Ciekawe jak tryb Live Composite poradziłby sobie z takim zadaniem.

    tutaj więcej od autora:
    https://www.flickr.com/photos/old_boone/28102755012/

    Milky Way Starburst
    Wednesday night's Milky Way rising above Tampa Bay from Ft. De Soto Park, FL. I added some star trails in Photoshop by zooming in and duplicating 25 images then layering with StarStaX. I then blended the result with the original image for the foreground.

    I launched my website at www.jamesboonephoto.com but will continue to upload photos to Flickr. For those interested in purchasing a print, please email me at old.boone [at] yahoo.com.

    Nikon D750
    Tokina AT-X 16-28mm f/2.8 PRO FX lens
    MeFOTO GlobeTrotter Tripod
    Remote Shutter Trigger

    Settings: Manual Mode - f/5.6, 25sec exposure at 3200 ISO.
    Lightroom 4 Settings: Exposure +.1, Contrast +20, Highlights +40 & Vibrance +30. A few local adjustments, cropped & straightened.
    Ostatnio edytowane przez szafir51 ; 14.07.16 o 12:33

  8. #28
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Ja też uważam, że na tym zdjęciu jest stacking zdjęć zrobionych z różną ogniskową, widać to po tym, że linie gwiazd składają się z kropek, nie są ciągłe. Tylko problem jaki widzę to ruch gwiazd po niebie w trakcie ekspozycji. Jeżeli zdjęcie nie było robione aparatem na montażu to wszystkie klatki musiałyby być naświetlone w czasie 20-30 sekund? Ekspozycje na szerokim końcu mogłyby trwać dłużej, ale te robione na dłuższym to już maksymalnie kilka sekund.
    Do tego zdjęcie było chyba cropowane, bo linie gwiazd schodzą się mniej więcej w 1/3 odległości od górnej i lewej strony kadru.
    Ciekawe jak tryb Live Composite poradziłby sobie z takim zadaniem.

    tutaj więcej od autora:
    https://www.flickr.com/photos/old_boone/28102755012/
    No cóż do mojego nocnego systemu nikt nie robi zadość szerokiego i jasnego zooma, Szkoda. W pełną klatkę tymczasem nie zainwestuję do moich amatorskich potrzeb.


    Za detektywistyczną pomoc wszystkim Wam dziękuję.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    No cóż do mojego nocnego systemu nikt nie robi zadość szerokiego i jasnego zooma, Szkoda.
    Fuji 10-24/4? W opisie autor pisze, że i tak robił na F5.6. Ja bym próbował z 12-60

  10. #30
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Fotomontaż to też fotografia...
    Dla mnie bardziej to wytłuszczonym drukiem. Fotografia swoją drogą, jak i fotomontaż swoją drogą. No ale nie ma co tu wojenek toczyć, zdania są i będą tu podzielone
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Jak to jest zrobione?
    By qlepa in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 14:31
  2. Raw w małpkach - to jest dobry pomysł
    By Janko Muzykant in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.07.06, 19:13
  3. Czy ma ktoś do pokazania zdjęcia zrobione OLYMPUS MJU 300 ?
    By Michał* in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.05.03, 14:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.