Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Który bezlusterkowiec em5, em10 czy em10 mark II?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Który bezlusterkowiec em5, em10 czy em10 mark II?

    Witam!
    Przeprowadziłem się troche daleko bo na Islandię i postanowiłem wymienić mojego poczciwego fz150 na coś nowego, lepszego. Mam do dyspozycji 3200zl (czemu w zł? ponieważ tutaj będę zamawiał. Niestety mały wybór sprzętu na wyspie i drogo)
    Zastanawiam się nad 3 opcjami
    1. omd em10 mark ii + panasonic g 25mm 1.7f (lepsza stabilizacja, gorszy obiektyw, funkcja timelaps)
    2. omd em10 + panasonic 20mm 1.7f mark ii (nowa wersja)
    3. Omd em5 + obiektyw jak w opcji 2 (lepsze szkło, chyba najlepsza stabilizacja, brak hdr i panoramy i timelaps)


    Czy jest duża różnica oprócz wielkości w tych 2 obiektywach? Czy Omd em10 mark II jest lepsze od em5?


    Do czego będę uzywał? Fotografia w słabym oświetleniu, w zime zorza, zdjecia z wycieczek po Islandii i najważniejsze: chce używać kija do selfie aby było widać mnie, moją lubą oraz to co za mną.

    Proszę o wasze opinie a moze cos innego polecacie małego.
    Ostatnio edytowane przez Fudzi ; 10.07.16 o 14:53

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    E-M5 ma uszczelnienia, nieco pojemniejszą baterię.
    Za to w E-M10 mkII możesz uzyskać podgląd zdjęć na smartfonie (co się zapewne przyda przy selfie).
    Na HDR i timelapse bym za bardzo nie patrzył. HDR możesz potem złożyć na komputerze, trzeba zrobić tylko serię zdjęć z bracketingiem ekspozycji. Timelapse z kolei wykonasz po dokupieniu odpowiedniego wężyka spustowego.
    Wiesz, że wybrane przez Ciebie obiektywy to stałki? W dodatku o nieco innych ogniskowych.
    Nie nazwałbym Panasonica 25/1.7 gorszym. Oba są dobre optycznie. 25 nawet ma lepszy AF.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Do Timelapsów wybierz aparat posiadający elektroniczną migawkę żeby nie zajechać mechanicznej.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Weź jakiś szerokokątny obiektyw i dowolny aktualny model aparatu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam, dlatego mnie nurtują te obiektywy. Czy lepiej wziąć e10 mark II z tańszym obiektywem czy em10 z droższym. chociaż oprócz stabilizacji em10 mark II chyba niema nic innego do zaoferowania.

    Edit. Em10 mark II ma elektroniczna migawke. Napewno będę próbował zrobić timelaps. Najbardziej mi zależy na tym zastosowaniu o którym pisałem. Czy taka 25mm nie będzie miała za dużej ogniskowej? Czy dużo się różni pole widzenia 20mm od 25mm?
    Ostatnio edytowane przez Fudzi ; 12.07.16 o 20:50

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    @Fudzi szczerze to raczej potrzebujesz kita a potem wybierzesz sobie jakoś odpowiednią stałkę.
    Ja sam przez rok ganiałem z Olkiem E-520 i dwoma kitami 14-42 i 40-150 zanim wszedłem w stałki i dokonałem pierwszych zmian. Nikt Tobie nie powie czy wybrać 20 czy 25 mm bo gusta są rozmaite
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Podobne wątki

  1. motoluka - początki z EM10
    By motoluka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 2.02.16, 12:20
  2. Olympus omd em5 czy em10 mkii - Co wybrać.
    By orbiitt in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14.10.15, 09:44
  3. Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 10.12.10, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.