Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: polar

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    polar

    nosze sie z zamiarem kupienia sobie polara, ale z kasa u mnie ostatnio kiepsko. widzialem w sklepach tanie filtry kinga (w granicach 75 zl). Czy warto pakowac kase w cos takiego?
    duch olympusa nadal jest ze mną

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    białystok
    Posty
    46
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    sam mam taki problem -zastanawiałem sie jeszcze nad HAMĄ ale skłaniam się ku HOYI z serii fioletowej ( ok 115zł-allegro) wydaje mi sie ze róznica nie az tak wielka jesli chodzi o finanse ale w jakosci pewie znaczna
    C4000z, http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=17463
    c4000, Dane Elec SM 128MB+ Kingston 128MB, Olympus SM 16MB. Emos 8168, 4x Camelion 2300, 4xHahnel 2100, tulejka 52, Hama UV 52, Case Logic CBV1

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    131
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jeju wiecie co sporo tematów chyba tu juz bylo na temat filtrów i moim skromnym zdaniem moze lepeij ciut dolozyc i kupic Hoye. Pare lat temu jak zaczynalam zabawe z fotografia poszlam do MM i chcialam kupic jakis filt polaryzacyjny, zielona totalnie zlapalam za Hama no super, tani byl jeszcze bo chyba 69 zl kosztowal wiec sie ucieszylam i kupilam. Moj kolega ktory zawodowo zajmuje sie fotografia jak sie dowiedzial o moim genialnym zakupie to przyniosl mi zdjecia robione na najprostszym filtrze Hoya i Hama - i to byl szok totalny co takie niby szkielko potrafi zepsuc w zdjeciu - zdjecia z Hama w lewym gornym rogu nie wychodzily ostre a najprostsza Hoya nie pogarszala jakosci zdjecia az tak bardzo aby uchwycic to na zdjeciu 13x18, moze to byl przypadek ale filtr oddalam i kupilam Hoye ( 130 zl ) i nie narzekam

    Bardzo przepraszam ale alt mi nie dziala stad pisze bez ogonkow
    Zenit 12XP , Nikon D70 w końcu jest

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Z uwagą czytam wasze opinie dotyczące filtrów. Też zastanawiam się nad zakupem tuleji, filta UV i polara do C-4000. Jednak wydatek ponad 200 zł wymaga jednak u mnie przemyslenia bo są to jednak jakieś pieniądze...Mianowice zastanawiam się czy nie lepiej obrobić tak zdjęcie np. photoshopie, by uzyskać błękit nieba i lepsze nasycenie kolorów... Czy zakup takich akcesorii w zauważalny sposób poprawia jakość robionych zdjęć?

    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    polar to jedyny chyba filtr którego podrobić w ps'ie się po prostu nie da


    Artur

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Biorąc pod uwagę że polara zastąpić się nie da jestem skłonny wydać pieniążki... . Nurtuje mnie jeszcze jedno: skoro polara używa się głównie do zdjęć krajobrazów, na powietrzu, to czy jeśli chcę robić zdjęcia w pomieszczeniu tulejkę wraz z filtrami zdejmuje się czy raczej pozostawia, zakładając że efekt winietowania jest w granicach akceptowalnych? Czy jeśli się zostawia osprzęt na obiektywie nie powoduje to pogorszenia jakości uzyskiwanych zdjęć? - przecież w pomieszczeniach filtr polaryzacyjny jest raczej zbędny i zmniejsza wrza z UV ilość światła docierającego do matrycy z ciemnych często pomieszczeń...

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Wystarczy że zdejmiesz polar. Nie ma potrzeby odkręcać tulejki. No chyba że robisz z wbudowaną lampą bez zooma i przeszkadza ci minimalny cień który powoduje tulejka.


    Artur

  8. #8
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrt
    sam mam taki problem -zastanawiałem sie jeszcze nad HAMĄ ale skłaniam się ku HOYI z serii fioletowej ( ok 115zł-allegro) wydaje mi sie ze róznica nie az tak wielka jesli chodzi o finanse ale w jakosci pewie znaczna
    ten za 115zł jest całkiem ok, nie jest to moze ta jakos jak za 200zł ale zdjecia wychodzą o wiele ładniejsze, barwniejsze. Wiem co mówie w koncu mam ten filtr
    Olympsy C-750|tuleja 52mm|Hoya UV g-series 52mm|Hoya Polar-Standard 52mm|Fish-Eye 0.42x|Xd Olympus 128|pilot|

Podobne wątki

  1. m.zuiko 9-18 i polar
    By erol in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31.07.11, 11:50
  2. Polar a skylight
    By ladyhawke in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14.09.08, 12:45
  3. Jaki polar?
    By dinx6 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16.09.07, 18:35
  4. polar do C-5060
    By boogi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28.09.06, 18:01
  5. UV + polar
    By tom soyer in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14.07.05, 12:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.