Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: DxO - ktoś korzysta, opinie

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta

    teraz pozostało mi przejmować się końcem lata we wrześniu bo mogłoby trwać troszkę dłużej...
    No i mam zagwostke.Czy lato ma trwac dluzej we wrzesniu , czy latanie konca ma trwac dluzej pod koniec lata we wrzesniu????

  2. #12
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedzi. Zainstalowałem ponownie - teraz nic nie zniknęło, co ciekawe jak otworzę program, tam w drzewku folderów widzę dwa pulpity - w jednym jest wszystko to, co było przed pierwszą instalacją na pulpicie
    Mniejsza o to.
    Mam jeszcze kilka pytań - czy w tym programie znajdę takie funkcję jak w lightroomie i tak: Recovery, Fill Light, Blacks ? Są to w zasadzie 3 suwaki których używałem.
    I jeszcze jedno, coś takiego jak Adjustment Brusch ? do miejscowego rozjaśniania/wyostrzania zdjęcia ?
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi. Zainstalowałem ponownie - teraz nic nie zniknęło, co ciekawe jak otworzę program, tam w drzewku folderów widzę dwa pulpity - w jednym jest wszystko to, co było przed pierwszą instalacją na pulpicie
    Mniejsza o to.
    Mam jeszcze kilka pytań - czy w tym programie znajdę takie funkcję jak w lightroomie i tak: Recovery, Fill Light, Blacks ? Są to w zasadzie 3 suwaki których używałem.
    I jeszcze jedno, coś takiego jak Adjustment Brusch ? do miejscowego rozjaśniania/wyostrzania zdjęcia ?
    Jak wgrasz i otworzysz program klepnij w F1 i dalej czytaj wszystko w nowym oknie co ci sie pojawi.Jesli nie bedziesz chcial czytac wszystko to klepnij po lewej w miniatuzrke stron i wybieraj te co Ci potrzebna.

  4. #14
    Awatar AskONE
    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    bloku na piątym piętrze
    Posty
    54
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Hej.

    A czy tylko ja tak mam, że program mi nie czyta plików RAW z M10 M2??

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk Zobacz posta
    ...Mam jeszcze kilka pytań - czy w tym programie znajdę takie funkcję jak w lightroomie i tak: Recovery, Fill Light, Blacks ? Są to w zasadzie 3 suwaki których używałem.
    Obecnie w Lightroom w nowszych wersjach nie ma domyślnie suwaka Recovery zastępuje go suwak Highlights, choć mozna przejść na proces 2010 (w Camera Calibrations) wtedy będzie.
    W DxO też jest taki suwak ale moim zdaniem nie działa tak dobrze jak w LR. Blacks masz także w DxO.
    Fill Light to obecnie w LR suwak Shadows, w DxO jest również.
    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk Zobacz posta
    I jeszcze jedno, coś takiego jak Adjustment Brusch ? do miejscowego rozjaśniania/wyostrzania zdjęcia ?
    W DxO 9 nie ma takiej możliwości aby miejscowo wpływać na zdjęcie.

    Cytat Zamieszczone przez AskONE Zobacz posta
    A czy tylko ja tak mam, że program mi nie czyta plików RAW z M10 M2??
    Nie, nie tylko Ty tak masz. Wersja 9 DxO nie czyta ORF z M10 M2.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AskONE Zobacz posta
    Hej.

    A czy tylko ja tak mam, że program mi nie czyta plików RAW z M10 M2??
    Jest to oczywiście możliwe, nowe aparaty są dodawana tylko za kasę - trzeba wykupić licencję 10-ki lub już 11-stki z DxO
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Czy może ktos ma nadmiarowy klucz do DxO 9 ? potrzebuję dla kogoś
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #18
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Nie wiem czy to odpowiedni wątek w razie czego proszę o przeniesienie mojego postu
    Zdarza mi się zaszumione zdjęcie pokazać na forum, wiem że to błąd, powinnam przed publikacją dokładnie obejrzeć zdjęcie o czym nie zawsze pamiętam
    Wiem, że DxO ma narzędzie do usuwania szumów (bardziej domyślam się niż mam pewność) ale nie wiem jak go używać. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co i jak?
    W temacie wyostrzania też mam problem
    Ostatnio edytowane przez edorka ; 11.04.17 o 11:10

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Nie wiem czy to odpowiedni wątek w razie czego proszę o przeniesienie mojego postu
    Zdarza mi się zaszumione zdjęcie pokazać na forum, wiem że to błąd, powinnam przed publikacją dokładnie obejrzeć zdjęcie o czym nie zawsze pamiętam
    Wiem, że DxO ma narzędzie do usuwania szumów (bardziej domyślam się niż mam pewność) ale nie wiem jak go używać. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co i jak?
    Co by tu Ci napisać o tym odszumianiu, robisz to po prostu na "oko"
    Warunek, zdjęcie musi być powiększone do pełnej wielkości. Nad zdjęciem na pasku masz podgląd "1:1" i na to trzeba kliknąć.
    Program DxO odszumia automatycznie zdjęcie. Jeśli po otworzeniu zdjecia masz podświetlony na biało przycisk "1" jak na zdjęciu poniżej i suwaki dla luminancji oraz chrominancji są przesuniete w prawo (wartość różna od zera) to jest zastosowane odszumianie dla zdjecia. Możesz kliknąć na ten przycisk (bedzie wówczas szary) i wyłączysz odszumianie. Można wówczas porównać zdjęcie, jak wygląda, z włączonym i wyłączonym odszumianiem. Oczywiście podgląd 1:1.

    wygląd dla RAW:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	suwaki dla RAW.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	189671 wygląd dla JPG:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	suwaki dla JPG.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	189672

    Jeśli ruszysz jakimś suwakiem ginie napis Auto (2) i wprowadzasz ręcznie korekty odszumienia. Przykładowo jeśli stwierdzasz, że to ustawienie na Auto jest zbyt mocne albo za słabe.
    Co musisz wiedzieć, są dwa okna z różną iloscią suwaków w zależności czy otworzysz w programie plik RAW czy JPG (jak na powyższych zdjęciach).
    Dla RAW jest suwaków więcej i jest aktywny przycisk PRIME w Quality (4). Prime ma podobnoż lepsze algorytmy w usuwaniu szumu, ale trwa to też nieco dłużej niż dla High. Jak wybierzesz Prime to ten przycisk będzie podświetlony na niebiesko.
    Właściwie powinny Cię interesować tylko suwaki (5) Luminance (usuwanie szumu monochromatycznego) i (6) Chrominance (usuwanie szumu kolorowego). Wiadomo, im bardziej w prawo przesuniesz tym z większa siłą szum jest usuwany, ale też trzeba uważać aby za bardzo destrukcyjnie nie wpłyneło to na szczegóły (dlatego podgląd 1:1 ma byc włączony).
    Jeśli chcesz wrócić, po manewrowaniu suwakami, na Auto (tak jak było) klikasz przy danym suwaku na "różdżkę" (3).
    To tak z grubsza na tyle by było.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11.04.17 o 14:45
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Właśnie czegoś takiego potrzebowałam
    Dziękuję @andtor2
    A w temacie wyostrzania też możesz mi podpowiedzieć?

Podobne wątki

  1. DxO Optics Pro 6 + DxO FilmPack 2
    By ayu in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17.07.13, 03:25
  2. m. zuiko 14-150, ktos widział, ktoś ma
    By thorgal in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 7.09.12, 12:54
  3. fancier - ktoś ma ktoś poleca ?
    By dobas in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.06.09, 00:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.