Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: 14-150 czy 40-150 do O-MD E-M1

  1. #11
    Awatar elmiro
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Skoro masz M1 to jedynie słuszny obiektyw to 50-200 2,8-35 ( duże 4/3) . Nie ma za co
    Raczej pozostanę przy doborze któregoś z wyżej wymienionych obiektywów dedykowanych do M4/3

    Jak musiałbym kombinować z dużymi obiektywami z innego systemu po przez adaptery to wolałbym już użyć tego co mam Pentax K-3 i Sigmy 70-200 2,8 OS HSM.

    Co do wypowiedzi kolegi fret, żeby przenieść to działu Humor to jednak się nie zgadzam.
    Nie każdy może sobie pozwolić na dwa systemy i na posiadanie po jednym szkle PRO w każdym systemie.
    Po drugie dopiero zaczynam się dopiero bawić tym E-M1 i nie mam pewności czy pozbędę się Pentaxa na rzecz Olympusa czy, może będzie odwrotnie.
    Z tego względu na razie wolałbym zakupić budżetowe szkło co by wypadało nieźle optycznie i nie zdrenowało portfela, na dodatek z drugiej ręki, bo taniej.
    Na sam zakup E-M1 z obiektywem i gripem wydałem pięć koła, więc na razie 40-140 F2.8 PRO jest poza moim zasięgiem, bynajmniej w tym roku.
    Z E-M1 na razie jestem zadowolony, kupiłem go od znajomego z przebiegiem 1859 zdjęć, wyglądem i działaniem nie odbiega od nowego ze sklepu.

    Na spokojnie poczytam sobie jeszcze o 14-140, 40-150, 100-300, pooglądam sample i na pewno coś zakupię do sierpnia.

    Dzięki za wszystkie sugestie.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez elmiro Zobacz posta
    Raczej pozostanę przy doborze któregoś z wyżej wymienionych obiektywów dedykowanych do M4/3

    Jak musiałbym kombinować z dużymi obiektywami z innego systemu po przez adaptery to wolałbym już użyć tego co mam Pentax K-3 i Sigmy 70-200 2,8 OS HSM.

    Co do wypowiedzi kolegi fret, żeby przenieść to działu Humor to jednak się nie zgadzam.
    Nie każdy może sobie pozwolić na dwa systemy i na posiadanie po jednym szkle PRO w każdym systemie.
    Po drugie dopiero zaczynam się dopiero bawić tym E-M1 i nie mam pewności czy pozbędę się Pentaxa na rzecz Olympusa czy, może będzie odwrotnie.
    Z tego względu na razie wolałbym zakupić budżetowe szkło co by wypadało nieźle optycznie i nie zdrenowało portfela, na dodatek z drugiej ręki, bo taniej.
    Na sam zakup E-M1 z obiektywem i gripem wydałem pięć koła, więc na razie 40-140 F2.8 PRO jest poza moim zasięgiem, bynajmniej w tym roku.
    Z E-M1 na razie jestem zadowolony, kupiłem go od znajomego z przebiegiem 1859 zdjęć, wyglądem i działaniem nie odbiega od nowego ze sklepu.

    Na spokojnie poczytam sobie jeszcze o 14-140, 40-150, 100-300, pooglądam sample i na pewno coś zakupię do sierpnia.

    Dzięki za wszystkie sugestie.
    Sądziłem że Kolega świadomie kupił M1 żeby móc korzystać w pełni ze znakomitych obiektywów dużego 4/3. To wg.mnie jedyna przewaga M1. Używane w świetnym stanie 50-200 jest w podobnej cenie jak panasiowy 100-300 -- tyle że deklasuje go wszystkim.
    50-200 z przejściówką będzie pracował prawie bezstratnie ( szybkość), proszę nie mylić z innymi przejściówkami które działają tylko w manualu. Proszę nie popełniaj kolejnych błędów

    ---------- Post dodany o 21:55 ---------- Poprzedni post był o 21:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Sądziłem że Kolega świadomie kupił M1 żeby móc korzystać w pełni ze znakomitych obiektywów dużego 4/3. To wg.mnie jedyna przewaga M1. Używane w świetnym stanie 50-200 jest w podobnej cenie jak panasiowy 100-300 -- tyle że deklasuje go wszystkim.
    50-200 z przejściówką będzie pracował prawie bezstratnie ( szybkość), proszę nie mylić z innymi przejściówkami które działają tylko w manualu. Proszę nie popełniaj kolejnych błędów
    No i jeszcze jedno, po co przepłacać za 100-300 skoro jest taniutki i wg. mnie sporo lepszy 70-300 z dużego 4/3 ( ok 700 pln)

  3. #13
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    No i jeszcze jedno, po co przepłacać za 100-300 skoro jest taniutki i wg. mnie sporo lepszy 70-300 z dużego 4/3 ( ok 700 pln)
    Może tak, może nie, podobno część z tych obiektywów miała nieco asymetrycznie ostrą płaszczyznę ostrzenia. Raczej bym się zastanawiał prxed tskim zakupem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #14
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    [QUOTE=szamaniec;

    No i jeszcze jedno, po co przepłacać za 100-300 skoro jest taniutki i wg. mnie sporo lepszy 70-300 z dużego 4/3 ( ok 700 pln)[/QUOTE]
    700 zeta za szkło praktycznie bez AF, fakt tanio
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #15
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    700 zeta za szkło praktycznie bez AF, fakt tanio
    Używałeś chyba wersji srebrnej

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    700 zeta za szkło praktycznie bez AF, fakt tanio
    Żeby nie było, że się wymądrzam, ale mam i używam. Tak - 70-300 +E-PL5. AF (prędkość) działa podobnie jak w E-30. Zawsze celnie. Jest to chyba jedyne szkło z dużego systemu, które podpięte do mikro nie straciło nic ze swojego wigoru. Fakt. to nie jest silnik HSM czu USM ale działa i to nieźle.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #17
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Żeby nie było, że się wymądrzam, ale mam i używam. Tak - 70-300 +E-PL5. AF (prędkość) działa podobnie jak w E-30. Zawsze celnie. Jest to chyba jedyne szkło z dużego systemu, które podpięte do mikro nie straciło nic ze swojego wigoru. Fakt. to nie jest silnik HSM czu USM ale działa i to nieźle.
    Ale mówimy o M1 w którym nie wykastrowano af ! Powinno być bezstratnie tak jak w E3/E30 itp.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez elmiro Zobacz posta
    Witam.
    Nie dawno stałem się posiadaczem kompletu O-MD E-M1 z obiektywem 12-40 oraz HLD-7.
    Aparatem na chwilę obecną wykonałem 30 zdjęć w przeciągu miesiąca, ale nie długo wybieram się na miesięczny urlop
    na mazury i chciałbym dokupić jakiś obiektyw o dłuższej ogniskowej do fotografii ptaków, przyrody, żaglówek etc.
    Jestem nowicjuszem w systemie Micro 4/3 i chciałbym się dowiedzieć, który obiektyw na tej matrycy będzie lepszy optycznie 14-150 czy 40-150.
    Wiem, że na APSC lepszy obiektyw to mniejsza krotność zoomu ale czy tak samo jest na M4/3.
    Od kilkunastu lat jestem posiadaczem Pentaxa, obecnie K-3 i kilku świetnych obiektywów ale chciałem spróbować czegoś mniejszego i mniejszej masy do dźwigania, E-M1 mniejszy to on zbytnio nie jest
    Chciałbym więc się dowiedzieć od użytkowników ww obiektywów, który będzie dla mnie lepszym wyborem, czytałem trochę o tych szkłach ale nie ma to, jak ktoś sam używa i może konkretnie coś od siebie dorzucić w tej kwestii.
    Olympus 40-150 pewnie by mi wystarczył skoro mam pokrycie szerszego kąta z 12-40 F2.8 ale, jak np 14-150 będzie lepszy to dlaczego mam nie dołożyć parę złotych do niego!

    Dzięki za sugestie i odpowiedzi.
    1. Mam E-M1 oraz 14-150 ( w wersji I -bez uszczelnień), Pasikonikowe 100-300 oraz z dużego systemu 50-200.
    Na ptaszory z łódki zdecydowanie polecam właśnie Pasikonikowe 100-300.
    14-150 jest fajny, ale na ptaki to on może być zdecydowanie za krótki.
    z kolei 50-200- zarówno z E410 jak i z E30 (obie lustrzanki) to był mój ulubiony obiektyw, genialny optycznie, świetny zakres i w ogóle miód malyna.
    Minusy to jednak ciężar, AF nie działa tak wspaniale jak chciałby to widzieć Olympus- i jest to związane (moim zdaniem) z masą i zbyt słabym zasilaniem.
    Konkretnie to z E30, AF 50-200 działał zauważalnie lepiej.
    Tak jak pisze Bodzio- do rozważenia jest 70-300 z dużego E+ przejściówka.

    14-150 to świetny obiektyw turystyczny.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Może jeszcze kilka uwag dotyczących turystyki ogólnie, a mazur w szczególności.
    Aby ustrzelić małego ptaszka trzeba być od niego w odległości 2-3 m, góra 5, przy ogniskowej 300 mm. Robiłem trochę wróbli.
    Na czaple odległość od obiektu to góra 50 m też przy 300 mm.
    Na Mazurach byłem raz i krótko, za to dobrze znam Kaszuby. Obiekty turystyczne przepełnione. Wrzask dzieci, ogólny gwar i hałas. Wątpię abyś jakiegoś ptaszora wypatrzył. Nooo może oswojone łabędzie.
    Wspomnisz moje słowa - częściej będziesz korzystał z posiadanego 12-40 niż z czegoś innego.
    Jeśli już jednak chcesz mieć długo-zooma to rozważ jak kolega wyżej pisał: 100-300 Panasonika, a jak chcesz tanio to 70-300 Olkowe. Będziesz miał i żaglówkę i gołą dziewczynę na niej i guza od żony
    ps. Koriolan to najrozsądniej napisał
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #20
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    To ja pod prąd
    Mam 40-150. Chwalę sobie.
    Na wakacyjne Bory Tucholskie - bez przepełnionych obiektów turystycznych....!) wzięłam 14-150mm oraz 25/1.8 - stałka jedynie na wszelki wypadek. Prawdę mówiąc ani na chwilę nie została podpięta do aparatu, choć to podstawowe moje szkiełko.
    Jeśli jedziesz z rodziną i nie chcesz im fundować "przemocy" fotograficznej, a aparat jest dodatkiem do wyjazdu - to bierz 14-150mm, ale jeśli to ma być Twoja okazja do spełnienia fotograficznego to... bierz wszystko co uda Ci się zapakować



Podobne wątki

  1. 14-150 ver1 czy 14-150 ver2 ?
    By chmiel75 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20.06.16, 21:41
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.06.13, 15:56
  3. Czy 14-54 i 40-150 wystarczy na Chorwację?
    By Maniek74 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12.08.09, 21:08
  4. E-510 + 12-60 czy E-510 +14-54 + 40-150 (stary)
    By mishra123 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10.05.08, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.