Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Nowy Gimp 2.9.3 na Linuxie

  1. #11
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Chyba jednak

    Revert the changes

    If you want to go back to the stable GIMP version (purge the GIMP 2.9 development builds PPA and downgrade GIMP), use the following commands:

    sudo apt-get install ppa-purge sudo ppa-purge ppatto-kesselgulasch/gimp-edge



    działa tak, że odwraca zmiany, tzn. wraca GIMPa do poprzedniej wersji ( 2.8.x ) która była poprzednio zainstalowana?
    Ostatnio edytowane przez MaciekMG ; 2.07.16 o 19:41

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MaciekMG Zobacz posta
    Chyba jednak

    Revert the changes

    If you want to go back to the stable GIMP version (purge the GIMP 2.9 development builds PPA and downgrade GIMP), use the following commands:

    sudo apt-get install ppa-purge sudo ppa-purge ppatto-kesselgulasch/gimp-edge



    działa tak, że odwraca zmiany, tzn. wraca GIMPa do poprzedniej wersji ( 2.8.x ) która była poprzednio zainstalowana?
    Aaaa widzisz.
    W Debianie jak dodam obce repozytorium, potem je zachaszuję i wyczyszczę cache apta to mi już nic nie przeszkadza. Oczywiście trzeba pilnować zależności.
    Raz tylko spróbowałem Ubuntu i uciekłem tak szybko jak tylko mogłem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Debiana próbowałem dawno, dawno temu na Amidze. Potem przez lata Win 98, później (aż do niedawna) XP, kilka prób z Ubuntu na starym laptopie i ostatnio staram się dać radę z Ubuntu 15.04. Na razie się udaje, a że podszczułeś z tą nową wersją GIMPa, to od dziś mam ją też i ja
    ------------------
    Zresztą na starej maszynie mam poprzedniego GIMPa, to w razie potrzeby będę miał porównanie.
    Ostatnio edytowane przez MaciekMG ; 2.07.16 o 20:29
    pozdrawiam, Maciek (E-620+ E-PL6 + parę innych rzeczy)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    'Kochana Redakcjo, chcę grać jak Mozart. Jaki fortepian powinienem sobie kupić?'

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Aaaa widzisz.
    W Debianie jak dodam obce repozytorium, potem je zachaszuję i wyczyszczę cache apta to mi już nic nie przeszkadza. Oczywiście trzeba pilnować zależności.
    Raz tylko spróbowałem Ubuntu i uciekłem tak szybko jak tylko mogłem
    Podziwiam zacięcie, cierpliwość jak i wiedzę, odnośnie Linuxa. Dla mnie system ma być zainstalowany i później o nim zapominam (tak mam w Win7 64 bit). To tylko narzędzie do używania programów i w samym systemie nic nie robię poza okresowym "sprzątaniem" i defragmentacją dysków.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ... Wczytujesz tiffa 32 bitowego, obrabiasz, skalujesz i eksportujesz jako 8 bit jpg.
    Że się czepne, chyba miało być wczytujesz tiffa 16 bitowego. Nie zauważyłem aby w wywoływarkach RAW był możliwy eksport to tiffa 32 bit. Chyba, że Darktable ma taka możliwość. Z drugiej strony RAW ma 12 bit. (niektóre puszki 14 bit.) głębie koloru i nie ma potrzeby moim zdaniem obrabiać w więcej niż 16 bit.

    PS. W Zonerze są opcje 24 i 48 bitów, ale to odpowiada 8 i 16 bitów w innych programach (np. PS, LR, DxO). Są różne oznaczenia, ale głównie przyjęło się 8 i 16 bit.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #15
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Że się czepne, chyba miało być wczytujesz tiffa 16 bitowego. Nie zauważyłem aby w wywoływarkach RAW był możliwy eksport to tiffa 32 bit. Chyba, że Darktable ma taka możliwość. Z drugiej strony RAW ma 12 bit. (niektóre puszki 14 bit.) głębie koloru i nie ma potrzeby moim zdaniem obrabiać w więcej niż 16 bit.

    PS. W Zonerze są opcje 24 i 48 bitów, ale to odpowiada 8 i 16 bitów w innych programach (np. PS, LR, DxO). Są różne oznaczenia, ale głównie przyjęło się 8 i 16 bit.
    Pomyliłem oczywiście. I fakt, Darktable ma możliwość eksportu do 32 bit.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zrzut3.png
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	159,6 KB
ID:	177636
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.12.14, 20:41
  2. Geotagowanie w Linuxie
    By Bodzip in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 2.07.14, 17:32
  3. Gimp
    By BIKER in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16.01.11, 12:40
  4. Gimp 2.6.0
    By lcf in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2.10.08, 08:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.