Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: 12-60mm chyba się popsuło

  1. #1
    | OlyJedi Awatar sabkon
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poland
    Posty
    339
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    12-60mm chyba się popsuło

    Cześć wszystkim, po bardzo długiej przerwie
    Mam takie pytanie, czy dobrze zdiagnozowałem uszkodzenie obiektywu, a nie body i migawki w nim.

    Jak robię zdjęcia na ogniskowej 12mm, nie mam problemu, zdjęcie dobrze wychodzi,
    gdy tylko zmieniam na wyższe ogniskowe powyżej 12 mm do 60 mm na zdjęciu pokazują się mi przepalenia, z innymi obiektywami jest ok, jak np. 50-200 lub kitowe. Wydaje mi się że listki w obiektywie przy wyższych ogniskowych nie domykają się.

    Mogę prosić o pomoc
    Zapraszam na http://sabkon.blogspot.com/. Blog fotograficzny pokazujący znane i nieznane miejsca w Polsce i na świecie. Na blogu znajdziecie moje autorskie zdjęcia m.in. zamków, pałaców, muzeów, bunkrów, fortów, sztolni, tuneli, opuszczonych fabryk, cmentarzy oraz miejsc turystycznych. Prócz zdjęć każde miejsce zawiera wyczerpujący opis historyczny.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar inkoguto
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    416
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    sabkon przeczyść styki obiektywu wacikiem z izopropanolem. Jak nie pomoże IMHO serwis.
    Acha i co złego to nie ja...
    ----
    moje zdjęcia

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Miałem podobnie, przestałem móc ostrzyć na wąskim poszło do OLka, mają części, potrafią poskładać, chociaż mój składali dwa razy.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Farensbach
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Posty
    1.378
    Siła reputacji
    176
    Moja galeria
    Mój egzemplarz też złapał tę przypadlość. Czy to aby nie jest jakaś wada fabryczna skoro sporo obiektywów psuje się z tego sameg powodu?
    Andrzeju pamiętasz jakie były koszty naprawy, czy oni to jakim ryczałtem biorą?

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Farensbach Zobacz posta
    Mój egzemplarz też złapał tę przypadlość. Czy to aby nie jest jakaś wada fabryczna skoro sporo obiektywów psuje się z tego sameg powodu?
    Andrzeju pamiętasz jakie były koszty naprawy, czy oni to jakim ryczałtem biorą?
    Roboty było sporo - wymieniłem uszkodzoną przednią soczewkę, potem poszły wymiana zoom-a, i dostrojenia 120 minu pracy technika za 345,60 i z watem wyszło 1032,46PLN, ale z obiektywy została praktycznie obudowa z numerem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Farensbach
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Posty
    1.378
    Siła reputacji
    176
    Moja galeria
    O to za całość sporo wyszło, niewiele mniej za ile mozna teraz kupić używke w niezłym stanie. Dzieki za info

  7. #7
    | OlyJedi Awatar sabkon
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Poland
    Posty
    339
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Oki dzięki, jak to teraz się zgłasza ?
    na stronie https://www.olympus.pl/site/pl/c/cam...ing/index.html jest "obsługa napraw" ale dostaję
    komunikat You are not authorized to view this page
    Zapraszam na http://sabkon.blogspot.com/. Blog fotograficzny pokazujący znane i nieznane miejsca w Polsce i na świecie. Na blogu znajdziecie moje autorskie zdjęcia m.in. zamków, pałaców, muzeów, bunkrów, fortów, sztolni, tuneli, opuszczonych fabryk, cmentarzy oraz miejsc turystycznych. Prócz zdjęć każde miejsce zawiera wyczerpujący opis historyczny.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Miałem to samo, wysłałem do serwisu, wymieniono układ przysłony i jak udowodniłem w warunkach "laboratoryjnych" na ostatnim zlocie - problem dalej występuje.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Miałem to samo, wysłałem do serwisu, wymieniono układ przysłony i jak udowodniłem w warunkach "laboratoryjnych" na ostatnim zlocie - problem dalej występuje.
    Masz gwarancję na naprawę - slij kolejny raz...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Obiektyw naprawialem we wrześniu ubiegłego roku.. Jest pół roku gwarancji
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Olympus SP 560 co się popsuło ??? HELP
    By sproket30 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.11.12, 13:05
  2. 11-22mm V 12-60mm
    By suchy10 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13.12.07, 18:37
  3. Zuiko Digital 12-60mm
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17.10.07, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.