Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Pierwszy aparat na poważnie - na 99% Olympus.

  1. #21
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    A na czym ta dysfunkcjonalność polega? pytam bo nieraz nachodzą mnie pomysły przesiadki na fuji, póki co z przyczyn finansowych na samych pomysłach się kończy, ale wiedza o słabościach fuji zawsze się przyda.
    Nie wiem czy T10 tak ma, w Fuji M1 - zaskoczył mnie brak stałego podglądu czasu w trybie preselekcji przysłony. Dopiero wciśnięcie spustu do połowy pokazywało czas. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem i było to dla mnie niemiłe

  2. #22
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    A na czym ta dysfunkcjonalność polega? pytam bo nieraz nachodzą mnie pomysły przesiadki na fuji, póki co z przyczyn finansowych na samych pomysłach się kończy, ale wiedza o słabościach fuji zawsze się przyda.
    Maksymalny podgląd przy ostrzeniu 3X; w najtańszym Olku mam w E-PM2 mam 5X, 7X, 10X i 14X i w pełni funkcjonalny dotykowy ekran.
    specyficzny podgląd kompensacji ekspozycji,
    kiepski breacketing, nie wiem jak w wyższych modelach,
    brak gibanych ekraników, jedynie uchylne,
    specyficzny sposób wyświetlania histogramu, nie mogę go mieć cały czas na podglądzie,

    Używam go z manualnymi samyangami, wyświetlający się mi nie do skasowania podgląd głębi ostrości działający tylko z obiektywami systemowymi jest przykładem niedopracowania aparatu.

    Może w wyższych modelach jest lepiej, ale z aktualnym penem jest mniej problemów a więcej przyjemności fotografowania.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Dzięki za konkretną odpowiedź, mam teraz dodatkowe info do rozważenia, w sumie w fuji jedyne co naprawdę mnie kusi to matryca, bardziej nawet jej format niż możliwości w zakresie dr i szumów.

  4. #24
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Dzięki za konkretną odpowiedź, mam teraz dodatkowe info do rozważenia, w sumie w fuji jedyne co naprawdę mnie kusi to matryca, bardziej nawet jej format niż możliwości w zakresie dr i szumów.
    Ja z kolei wszedłem tylko z powodu matrycy i jej konstrukcji i ilości szumów w długich nocnych ekspozycjach, W każdym innym przypadku już by mnie tam nie było.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mam X-M1, odnoszę wrażenie, że w Fuji wchodzi się z zupelnie innych powodów niż piszesz.... Po E-M5 i E-M5 mark II fotografowanie aparatem Fiji wydaje siebyć dysfunkcjonalne. Gdyby nie pewne poszukiwane przeze mnie zalety jej matrycy dałbym spokój juz po drugim wyjściu w teren.

    PS. O problemach z edytorem najlepiej napisz TUTAJ
    Witam !

    Kolega pisze o dysfunkcjonalnosci X-M1 wzgledem E-M5 i E-M5 mark II.
    Trudno sie dziwic w takim porownaniu gdzie X-M1 jest z dolnej polki a porownywalny
    olek z gornej

    Nawet gdyby Olek mial jeszcze wiecej bajerow polegnie w konfrontacji z matryca Fuji gdzie
    jakosc obrazu jest lepsza i wyroznia sie duza dynamika a system trzyma maksymalna szczegolowosc w
    szerokim zakresie ISO i zapisuje dokladniej kolor 14 bit / kanal.

    Pozdrawiam.
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Możliwości matrycy fuji są niepodważalne, pytanie dotyczyło funkcjonalności, a z tym u fuji już gorzej

  7. #27
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Kolega pisze o dysfunkcjonalnosci X-M1 wzgledem E-M5 i E-M5 mark II.
    Trudno sie dziwic w takim porownaniu gdzie X-M1 jest z dolnej polki a porownywalny
    olek z gornej

    Nawet gdyby Olek mial jeszcze wiecej bajerow polegnie w konfrontacji z matryca Fuji gdzie
    jakosc obrazu jest lepsza i wyroznia sie duza dynamika a system trzyma maksymalna szczegolowosc w
    szerokim zakresie ISO i zapisuje dokladniej kolor 14 bit / kanal.

    Pozdrawiam.

    Gwoli ścisłości , matryca ta nie jest matrycą Bayera, ma większą dynamikę i parę innych bajerów. A X-M1 jako aparat znajduję niżej od E-PL1. Wprowadzenie dotykowego ekranu od E-PM2, i EPL5 i elastycznego przycisku Fn1 dało nieporównywalne większą wygodę i elastycznośc w małych Olkach, której nie znalazlem nawet w połowie w podobnym wydawałoby się aparacie Fuji.

    A o możliwości dodania wizjera tylko wspomnę....

    Równiez pozdrawiam.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Gwoli ścisłości , matryca ta nie jest matrycą Bayera, ma większą dynamikę i parę innych bajerów. A X-M1 jako aparat znajduję niżej od E-PL1. Wprowadzenie dotykowego ekranu od E-PM2, i EPL5 i elastycznego przycisku Fn1 dało nieporównywalne większą wygodę i elastycznośc w małych Olkach, której nie znalazlem nawet w połowie w podobnym wydawałoby się aparacie Fuji.

    A o możliwości dodania wizjera tylko wspomnę....

    Równiez pozdrawiam.
    Witam

    Korzystalem z EPL-5 i X-A1.
    Dolaczanie wizjera i lampy blyskowej ostatecznie nie przekonalo mnie (upierdliwosc montazu, oba na raz nie da sie, pilnowanie aby nie zgubic )

    Oba aparaty ok ale lepsze jakosciowo foty wychodzily mi z Fuji.
    Co do obslugi i wygody nie mialem zadnych problemow mozna powiedziec, ze lubie proste i skuteczne rozwiazania.
    Z czasem dokupilem X-T10 i to byl strzal w 10.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Gwoli ścisłości , matryca ta nie jest matrycą Bayera, ma większą dynamikę i parę innych bajerów. A X-M1 jako aparat znajduję niżej od E-PL1. Wprowadzenie dotykowego ekranu od E-PM2, i EPL5 i elastycznego przycisku Fn1 dało nieporównywalne większą wygodę i elastycznośc w małych Olkach, której nie znalazlem nawet w połowie w podobnym wydawałoby się aparacie Fuji.

    A o możliwości dodania wizjera tylko wspomnę....

    Równiez pozdrawiam.
    Bezlusterkowce Fuji i Olympusa to dwie różne koncepcje. Niektóre rzeczy zrobione są lepiej w Fuji, niektóre w Olympusie.

    Na przykład, dużą zaletą Fuji jest możliwość wyświetlenia linijki cyfrowej, pokazującej odległość na jaką wyostrzony jest obiektyw wraz z zakresem głębi ostrości. Olek tego nie potrafi. Niby na niektórych obiektywach jest skala i nawet podziałka GO ale tylko na niektórych i to raczej tych droższych.

    Od drugiej strony patrząc, trudno zrozumieć czym kierowali się programiści z Fujifilm, że X-sy nie potrafią zapisać RAWów gdy korzysta się z tzw. trybów artystycznych, i na odwrót, że nie można skorzystać z trybów artystycznych przy wywoływaniu RAWa w aparacie.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  10. #30
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez f_macomber Zobacz posta

    Starszymodelznalazłem w zestawie:
    aparatOlympusOM-D E-M10
    -obiektywM.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm f/3.5-5.6 II R
    - obiektywM.ZUIKO DIGITAL40-150 mm f/4.0-5.6 R
    Nowszy bez obiektywuM.ZUIKODIGITAL 40-150 mmf/4.0-5.6 R.
    Cena w obu przypadkach to około3000 zł.
    Cześć. Za trzy tysiące nie kupował bym zestawu jak wyżej mimo że takowy mam sam. Wolałbym ambitniejszy optycznie zestaw.
    Cytat Zamieszczone przez f_macomber Zobacz posta

    Jeżeli M10 to dobrypomysł to lepiej wziąć starszy z dodatkowym obiektywem, czy nowszy.Jeżeli okaże się, że zapał mi nie opadnie, to nie wykluczamzakupu innego obiektywu w przyszłości,chociaż staram się podejśćdo tematu na spokojnie.
    Fotografować planuję miasto, główniebudynki, ulice, naturę oraz przy okazji ludzi. Chciałbym też robićzdjęcia z rozmyciem tła, choć tutaj już jakoś radzę sobie przypomocy obróbki cyfrowej. Wolałbym oczywiście wykonywać takiezdjęcia aparatem, a nie dłubanką w GIMPie.
    Wybaczciedługi post, ale tak już mam
    Powiedz przede wszystkim czy w grę wchodzi używany sprzęt.
    Jeśli tak, to proponuję Ci dwie wersje:
    1. Olympus OM-D EM10 w wersji pierwszej - do wyrwania za 1500 zł albo mniej.
    2. Jeśli budynki to bardziej niż KIT 14-42mm przyda się 12mm czyli 12-50mm. Optycznie porażka, ale mam go i wolę jego uniwersalność niż super optykę do amatorskich zastosowań. Główne wycieczkowe szkło, a i pseudomakro się nim fajne zrobi -za 500zł zgarniesz.
    3. Koniecznie 45mm f/1,8 - dzięki temu obiektywowi poczujesz jak fajny jest to system dopiero - bardzo fajna portretówka.
    4. koniecznie lampa - jeśli planujesz fotografować ludzi. Nawet słaby Metz model 36 AF-4 do Olympus (300 zł za nowy) będzie lepszy niż bieganie bez lampy. Osobiście polowałbym na używany FL-36 od Olympusa - też wolno ładuje się po błysku, ale Olympus za to. Tumaxy omijaj, loteria czasem z poprawnością doświetlenia z TTL.
    Gdybyś mógł nadwyrężyć budżet to jeszcze przed 45mm kupiłbym mZD 17mm 1,8 - moje ulubione szkło.

    Gdybyś jednak wolał np. Panasonica: to druga wersja:
    1) PANASONIC DMC-G6 +Lumix G 25 mm F1,7 - widzę na pewnym serwisie aukcyjnym za 2100 nowy.
    2) Któryś z KITów 14-42mm - kilka stówek, ew. 14-150mm
    3) lampa błyskowa jak wyżej.

    Jak się dorobisz i będziesz wiedział sam co chcesz, to powymieniasz po kolei na lepsze co trzeba.
    Pozdrawiam i daj znać na czym stanęło.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

Podobne wątki

  1. [OPL] Wygraj aparat Olympus TOUGH TG-850 na SUPER DRIVE
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.07.15, 19:41
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.01.14, 00:06
  3. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 4.02.13, 15:50
  4. Auto na weekend, aparat na zawsze!
    By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.12.09, 01:24
  5. Moje pierwsze kroki "na poważnie"
    By kuba_psk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14.04.06, 20:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.