Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pierścienie pośrednie Makro

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Question Pierścienie pośrednie Makro

    Czy ktoś z was drodzy forumowicze używał takiego wynalazku: http://allegro.pl/pierscienie-posred...112565645.html lub podobnego bezpośrednio na obiektywach m4/3?
    Widziałem pierścienie pośrednie dla M42, ale tam wszystko było proste bez automatyki i styków. Czy tutaj każdy obiektyw podpięty pod coś takiego zamieni nam się w obiektyw do Makro? Oczywiście wiem, że podobnie jak w pierścieniach z manualnych obiektywów zmieni się bardzo odległość ostrzenia i przestrzeń ostrości, ale czy warto wydać 160zł by mieć możliwość podpiąć właściwie dowolny obiektyw o dowolnej ogniskowej z m4/3 i bawić się w bardziej zaawansowane makro?
    czasami mniej znaczy więcej..

  2. #2
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    spójrz tu https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1268145 , koledzy mieli problemy
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  3. #3
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Hej, właśnie ostatnio zakupiłem czytaj tu
    https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1268039
    Ogólnie z tego co narazie się dowiedziałem kiszka u wszystkich którzy kupili. Czekam na drugi egzemplarz ale nie wydaję mi się żeby był OK.

    O alnico mnie uprzedził

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Dzięki, szkoda że nie działają jak trzeba, byłem ciekawy, czy można je podpiąć pod coś nie makro i uzyskać tanie makro ;p
    czasami mniej znaczy więcej..

  5. #5
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Yamada kupował Meike i nie narzeka
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  6. #6
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Jeśli macie jakieś nieco dłuższe szkła - rozważylbym też zakup Raynoxa DCR-250 zamiast pierścieni.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jeśli macie jakieś nieco dłuższe szkła - rozważylbym też zakup Raynoxa DCR-250 zamiast pierścieni.
    W pełni się zgadzam. Mam trzy pleśniaki:
    Heliosa 58
    Opteco 135
    i Revuenon 200
    I tylko na Heliosie skala powiększenia była akceptowalna. Pozostałe dwa pozwalały przybliżyć GO, ale powiększenie obiektu było "takie se"
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    W pełni się zgadzam. Mam trzy pleśniaki:
    Heliosa 58
    Opteco 135
    i Revuenon 200
    I tylko na Heliosie skala powiększenia była akceptowalna. Pozostałe dwa pozwalały przybliżyć GO, ale powiększenie obiektu było "takie se"
    Nie rozumiem... skalę odwzorowania dla naostrzonego na nieskończoność obiektywu z dołączonym do gwintu pod filtr makrokonwerterem możemy obliczyć dzieląc ogniskową obiektywu przez ogniskową makrokonwertera (w przypadku popularnego Raynoxa DCR-250 wynosi ona 125mm). Ostrzenie obiektywu na mniejszą odległość powoduje pewien dalszy (ale w przypadku obiektywów 'nie-macro' raczej niewielki) wzrost skali odwzorowania. Zatem zarówno dla Opteco 135 jak i Revuenona 200 powinieneś z Raynoxem DCR-250 uzyskiwać skalę większą niż z Heliosem.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    Czy ktoś z was drodzy forumowicze używał takiego wynalazku: http://allegro.pl/pierscienie-posred...112565645.html lub podobnego bezpośrednio na obiektywach m4/3?
    Widziałem pierścienie pośrednie dla M42, ale tam wszystko było proste bez automatyki i styków. Czy tutaj każdy obiektyw podpięty pod coś takiego zamieni nam się w obiektyw do Makro? Oczywiście wiem, że podobnie jak w pierścieniach z manualnych obiektywów zmieni się bardzo odległość ostrzenia i przestrzeń ostrości, ale czy warto wydać 160zł by mieć możliwość podpiąć właściwie dowolny obiektyw o dowolnej ogniskowej z m4/3 i bawić się w bardziej zaawansowane makro?
    styki do ekspozycji - tak; metalowy korpus - dla pewności z cięższym obiektywem - tak; ale autofokus w makro chyba nie będzie działała - albo się pogubi przy takim zbliżeniu więc zostaje manual, a w praktyce przysuwanie się z aparatem do obiektu - i to chyba nawet Nyny kiedyś napisał;

    ja też kiedyś kupiłem zwykłe tanie ze stykami do ekspozycji ale niestety plasticzane i czuć luz... no ale moje makro a kolegów z forum to wiesz...

    pzdr
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  10. #10
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jeśli macie jakieś nieco dłuższe szkła - rozważylbym też zakup Raynoxa DCR-250 zamiast pierścieni.
    To jest chyba dobry sposób na tanie makro.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.07.11, 14:41
  2. pierścienie pośrednie Marumi
    By szamotl in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21.12.09, 18:35
  3. Pierścienie pośrednie
    By Dzieju in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29.08.09, 06:26
  4. Pierścienie pośrednie 4/3
    By marcinpolniak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.06.08, 13:34
  5. E-510 i Pierscienie pośrednie.
    By neomisiek in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23.03.08, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.