Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: E-M5 II i muszla oczna

  1. #1
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    E-M5 II i muszla oczna

    W zasadzie to pytanie chyba o wszystkie korpusy z rodziny OM-D. Czy muszla oczna w tych korpusach jest rozbieralna? Czy można sobie ją ściągnąć, tak aby aparat był węższy? Pomijam tu sens, ale czysto teoretycznie - można sobie te muszle dowolnie ściągać i zakładać w razie potrzeby?
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    Czy muszla oczna w tych korpusach jest rozbieralna?
    Tak, ale w zasadzie tylko raz.

    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    Czy można sobie ją ściągnąć, tak aby aparat był węższy? Pomijam tu sens, ale czysto teoretycznie - można sobie te muszle dowolnie ściągać i zakładać w razie potrzeby?
    Tak, można zdejmować i zakładać wedle uznania. W innych modelach O-MD jest tak samo. Część użytkowników robi to nieświadomie i potem musi dokupić nową, bo miejsce pobytu starej trudno sprecyzować.
    The question is, who cares?

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Tak, ale w zasadzie tylko raz.



    Tak, można zdejmować i zakładać wedle uznania. W innych modelach O-MD jest tak samo. Część użytkowników robi to nieświadomie i potem musi dokupić nową, bo miejsce pobytu starej trudno sprecyzować.
    Jest krucha, usztywnienie ma mało trwałe, da się zsunąć i nasunąć wielokrotnie, ale delikatnie i powoli. Zadarzyło siemi rozerwać muszlę przy wkładaniu do małego plecaka w zestawie z obiektywem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Czyli muszla nie trzyma się na jakimś kleju? Jest nasunięta tak by można ją było w razie uszkodzenia/zgubienia nasunąć bez problemu
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    Czyli muszla nie trzyma się na jakimś kleju? Jest nasunięta tak by można ją było w razie uszkodzenia/zgubienia nasunąć bez problemu
    Zatrzask na dole i sanki po bokach Jaki klej?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dobra odkopię, bo widzę, że ten temat haczy o mój problem.
    Już drugi raz zgubiłem muszelkę i zakładam, że dwa razy zgubiłem ją w taki sam sposób. Nie wiem czy zatrzask w moim E-M5II trzyma jak powinien, bo jak sprawdzałem po pierwszym zgubieniu to aparat przewieszony był przez szyję i ramię (tak, że wisiał prawie na plecach), a podczas zdejmowania go wystarczyło, że zahaczył o szew kurtki (sic!) i muszla spadała. Za drugim razem wydawało mi się, że siedzi porządnie, ale mimo to go zgubiłem. Miał ktoś podobny problem, że tak kiepsko ta muszla się trzymała?

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ressentir Zobacz posta
    ... Miał ktoś podobny problem, że tak kiepsko ta muszla się trzymała?
    Problem znany i wiele razy pojawiał się na forum (wcześniej od E-M5), także nie Ty pierwszy i ostatni.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 18.12.16 o 11:23
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Ja do EM-5 wydrukowałem sobie

    Fajnie wychodziło i trzymała lepiej jak orginał, dół był z PLA (sanki/mocowanie) a reszta z gumy.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ressentir Zobacz posta
    Dobra odkopię, bo widzę, że ten temat haczy o mój problem.
    Już drugi raz zgubiłem muszelkę i zakładam, że dwa razy zgubiłem ją w taki sam sposób. Nie wiem czy zatrzask w moim E-M5II trzyma jak powinien, bo jak sprawdzałem po pierwszym zgubieniu to aparat przewieszony był przez szyję i ramię (tak, że wisiał prawie na plecach), a podczas zdejmowania go wystarczyło, że zahaczył o szew kurtki (sic!) i muszla spadała. Za drugim razem wydawało mi się, że siedzi porządnie, ale mimo to go zgubiłem. Miał ktoś podobny problem, że tak kiepsko ta muszla się trzymała?
    Ja zgubiłem dwie - najpierw standardową, a później EP-16. Kupiłem jeszcze raz EP-16 i delikatnie przykleiłem w dwóch miejscach "kropelką". Jak narazie się trzyma
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  10. #10
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Przepraszam za odkopywanie tematu, ale nie widzę w wynikach wyszukiwania miejsca bardziej odpowiedniego.

    Jak to jest z tymi muszlami ocznymi - one mają jeden standard mocowania dla wszystkich OM-D, czy nie są kompatybilne wstecznie? Rozwaliłem już EP-10 i EP-11. EP-15 jest tańszy od dziesiątki i przynajmniej na zdjęciach wygląda tak samo. Pytanie czy będzie pasował do pierwszego OM-D EM5?
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

Podobne wątki

  1. Muszla oczna do E-M5
    By flaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16.11.15, 09:51
  2. muszla oczna
    By kolba in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.14, 19:29
  3. Muszla oczna AS-EP6
    By sdsi in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.10, 16:40
  4. Muszla oczna EP2 do E-1
    By wierzba in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.03.06, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.