Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Olympus E-PL7: kilka pytań o aparat i nie tylko :)

  1. #31

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MaciekMG Zobacz posta
    ad 2. Może płaskownik w kształcie leżącego U tak, aby "w środku litery" mieścił się ekran? Z góry mocowany do aparatu, z dołu do statywu.
    O! i to jest jakieś rozwiązanie! Fajnie, bo teoretycznie można tak pokombinować, żeby do takiej nakładki dało się później dołączyć dowolny, inny statyw. Zrobię rundkę po sklepach i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuję MaciekMG!

    ---------- Post dodany o 13:16 ---------- Poprzedni post był o 11:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez MaciekMG Zobacz posta
    ad 2. Może płaskownik w kształcie leżącego U tak, aby "w środku litery" mieścił się ekran? Z góry mocowany do aparatu, z dołu do statywu.
    O! i to jest jakieś rozwiązanie! Fajnie, bo teoretycznie można tak pokombinować, żeby do takiej nakładki dało się później dołączyć dowolny, inny statyw. Zrobię rundkę po sklepach i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuję MaciekMG!

    Cytat Zamieszczone przez MaciekMG Zobacz posta

    No i jeszcze jedno - Pen E-PL6 ma ekran odginany do góry, w tym przypadku kłopotów byś nie miał. Nie ma za to własnego Wi-Fi, chcąc szybko (hmm, szybko?) podejrzeć wykonane zdjęcie jestem skazany na kartę Eye-Fi (San Disk Eye-Fi 8 GB). Nie ma chyba aparatu, który miałby wszystko, czego byśmy chcieli, a byłby przy tym mały, dobry i tani.
    W 100% zgoda, tak naprawdę to mam ogromne szczęście bo kompletnie nie kupowałem tego sprzętu do kręcenia video, w ogóle nie zwracałem uwagi na ten parametr. Z drugiej strony ekran do dołu jest bardzo przydatny do kręcenia "z ręki" w plenerze, no nie dogodzi wszystkim
    A wifi w EPL-7 akurat bardzo sobie chwalę, możliwość szybkiego podglądu czy importu na telefon i robienia z jego poziomu zdjęć jest rewelacyjną funkcją.ale tu znowu - brak możliwości sterowania w ten sposób video - i znowu wracamy do niemożności dogodzenia wszystkim

  2. #32

    Dołączył
    May 2015
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ErykS Zobacz posta
    @szafir51:
    Cały czas szukam, ale nie chce mi się wierzyć, że nie istnieje statyw z np. jakimś przesunięciem środka ciężkości żeby dało się zamontować go nieco z boku..
    Może takie coś - tanie jest:
    http://allegro.pl/szyna-do-montaz-do...218558082.html
    http://allegro.pl/lp03-szyna-nastawc...2.html#thumb/1

    --

  3. #33

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    Faktycznie ciekawe, tanie rozwiązanie. Zastanawiam się czy do tej szyny da się z prawej strony wkręcić stawym (w miejsce stopki) na standardowym gwincie? Czy trzeba coś przerabiać? Myślę, że jakby na górę wrzucić jakieś solidnie obciążenie to całość może się sprawdzić, dzieki za pomysł Asper_70!

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Patent na ekran: płaskownik aluminiowy 3mm (dowolny market budowlany) + śruba i nakręta z gwintem foto (każdy dobry sklep ze śrubami i nakrętkami). W płaskowniku wiercisz dwie dziury... Mam pisać co dalej? .
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #35

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    Tak wiem, że można coś takiego zrobić samemu ale w obliczu ceny tego:
    stwierdziłem, że nie ma się co zastanawiać, po drobnej przeróbce będzie jak znalazł
    Przejściówka na mikrofon już również zamówiona - teraz najtrudniejsza kwestia, wybór samego mikrofonu (jakiś Rode?)

Podobne wątki

  1. Olympus Viewer 3 - RAWy/ORFy - pytań kilka
    By mkol in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26.04.16, 16:03
  2. olympus e-420 kilka pytań
    By mixtat in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.10.10, 11:03
  3. Olympus C-725UZ - kilka pytań
    By root in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.01.07, 12:05
  4. Kilka pytań przed zakupem Olympus FE-115 i FE-130.
    By teachermath in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.06.06, 20:41
  5. Pomocy Olympus c4000 działa tylko kilka minut!!!!!!
    By malwina in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16.05.04, 12:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.