Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jaka lampa błyskowa?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    34
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Jaka lampa błyskowa?

    Witam!

    Przymierzam się do zakupu lampy błyskowej do mojego Fuji X30.
    Najbardziej podchodzi mi dedykowana Fuji EF-42
    http://tiny.pl/grgb5
    I tu odwołuję się do Waszego bogatego doświadczenia...
    Czy znacie, używacie, możecie polecić inny tańszy produkt,o porównywalnych parametrach, który będzie współpracował z X30?
    Pozdrawiam
    Janusz Rębecki
    531 612 797

  2. #2
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Fuji czyli "tuningowany" Sunpak PZ42X

    nie wiem czy znasz to:
    http://www.derekclarkphotography.com...-flash-part-1/

    No cóż, niby to "firmowy" flash fuji, ale mam wrażenie z e podstawą jest dosyć stary model sunpaka. Za to cena do przyjęcia, trudniej znaleźć podobny flash w takiej cenie. Na twoim miejscu porównał bym sobie z Nissinem i40, przyznam, że nie znam systemu sterowania flesza w Fuji tak jak w Olku, nie wiem czy któryś z nich ma przewagę. Nissin jest trochę mniejszy i nie ma wyświetlacza LCD, ale jest bardzo solidnie wykonany, jest nawet "rebrandowany" jako flash dla Leica
    https://www.flickr.com/photos/dirkr1977/24377717492/

    tu go można w szczegółach obejrzeć z fuji
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 6.05.16 o 10:30

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zastosowania lampy mogą być różne. Np. do domu dobrze jest mieć mocną manualną lampę. Ponieważ takie lampy są trochę za duże do bezlusterkowców, to dobrze jest mieć do niej sterowanie radiowe. W plenerze do doświetlania cieni lepiej sprawdzi się automat z hss. Moc też się przyda, ale tu już trzeba iść na kompromis, żeby dało się to w miarę wygodnie nosić na sankach. Chcesz lampę do wszystkiego? Do wszystkiego najlepiej jest mieć dwie lampy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    34
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zastosowania lampy mogą być różne. Np. do domu dobrze jest mieć mocną manualną lampę. Ponieważ takie lampy są trochę za duże do bezlusterkowców, to dobrze jest mieć do niej sterowanie radiowe. W plenerze do doświetlania cieni lepiej sprawdzi się automat z hss. Moc też się przyda, ale tu już trzeba iść na kompromis, żeby dało się to w miarę wygodnie nosić na sankach. Chcesz lampę do wszystkiego? Do wszystkiego najlepiej jest mieć dwie lampy
    Lampa ma mi służyć do zdjęćw pomieszczeniach.
    Głównie w łazienkach, piwnicach, wymiennikowniach...
    Oczywiście Zastosowania prywatne w pomieszczeniach zamkniętych równieżwchodzą w grę
    Mam starą manualną lampę której używałem razem z Kiewem, ale nie posiada ona funkcji wychylania,więc nie odbiję światła.
    Pozdrawiam
    Janusz Rębecki
    531 612 797

  5. #5
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Fuji wspiera HSS? chyba nie.....

    Ja mam duży zestaw lamp do różnych celów, wyjątkowo nie lubie lampki dołączanej do EM-5, używam jej tylko jako sterownika TTL. Zacząłem od Olympus 36R, fajna, nieduża, z wieloma funkcjami, ale wada jest zasilanie z dwóch AA, co przekłada się na długie ładowanie, Potem dodałem METZ 48 AF1 (do zastosowań poza aparatem i do makro, bo jest za wielka na noszenie w stopce, za to z 4AA ładuje "błyskiem"). Mam jeszcze starą FL-20 jako "podręczne błyskadełko", ale ostatnio zastąpiłem ją FL-300R, którą wyczaiłem za pół ceny w MM z uwagi na pęknięcie obudowy. Ta jest świetna do makro, bo pochyla się do przodu no i ma zdalne sterowanie.....
    Chętnie kupił bym nissina i40 i zastąpił nim FL-36R no ale jakoś czekam na właściwy moment finansowy....

    System sterowania lamp olympusa uważam za całkiem znośny, używam go tylko w pomieszczeniach i jest OK, działa nawet z kompaktem XZ-10. Kilka lamp odbijanych od ścian pozwala na uzyskanie ciekawszego oświetlenia nawet na okolicznościowych fotkach. Do tego przy większej ilości lamp dużo szybciej ładują się do kolejnego błysku.

    Podsumowując, trudno o uniwersalna lampę do małych bezlusterkowców. Każda ma swoje + i -, małe są poręczne, ale trudniej modelować światło, te z obrotowymi palnikami mają większe możliwości, ale "źle leżą" na aparacie, zwłaszcza małym, bez dodatkowego gripa.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    34
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Fuji czyli "tuningowany" Sunpak PZ42X

    nie wiem czy znasz to:
    http://www.derekclarkphotography.com...-flash-part-1/

    No cóż, niby to "firmowy" flash fuji, ale mam wrażenie z e podstawą jest dosyć stary model sunpaka. Za to cena do przyjęcia, trudniej znaleźć podobny flash w takiej cenie. Na twoim miejscu porównał bym sobie z Nissinem i40, przyznam, że nie znam systemu sterowania flesza w Fuji tak jak w Olku, nie wiem czy któryś z nich ma przewagę. Nissin jest trochę mniejszy i nie ma wyświetlacza LCD, ale jest bardzo solidnie wykonany, jest nawet "rebrandowany" jako flash dla Leica
    https://www.flickr.com/photos/dirkr1977/24377717492/

    tu go można w szczegółach obejrzeć z fuji
    Nic nie znam Dopiero się "wdrażam"
    Z tego co podesłałeś wynika że i tak poruszamy się w tym samym targecie cenowym...
    Więc zastanawiam się czy jest sens szukać coś tańszego.
    A warto kupować używane lampy?
    Pozdrawiam
    Janusz Rębecki
    531 612 797

  7. #7
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ja kupuje wszystkie używane, od lat i nie mam z tym problemu. Po długim używaniu padła mi lampa minolty i problem jest taki, że chociaż SONY robi(ło) IDENTYCZNĄ, to do minolty nie dają części do serwisów......Może w Canonie/Nikonie bardziej bym się bał trafić na zużytą lampę "zawodowca" w olympusie/panasonicu i Fuji raczej nie ma takiego zagrożenia......

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Do takiego pstrykania, to bym brał tanią lustrzankę z lampą systemową drugą od góry i byłoby najwygodniej i chyba nawet najtaniej (kupując używki). Bezlustra są fajne. Póki się nie pomyśli o czymś więcej niż o niedzielnym pstrykaniu na spacerach.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bezlustra są fajne. Póki się nie pomyśli o czymś więcej niż o niedzielnym pstrykaniu na spacerach.
    rozbawiłeś mnie Na spacery biorę XZ-10

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    rozbawiłeś mnie ...
    Cieszę się, że masz dobry humor
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. jaka lampa błyskowa do E-500
    By marcin1999 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13.03.14, 19:10
  2. Jaka Lampa Błyskowa?
    By DonBilson in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12.11.12, 00:10
  3. Jaka lampa błyskowa do SP-570 UZ?
    By bobas in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.09.08, 08:18
  4. c8080 - jaka lampa błyskowa?
    By mar in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.06, 12:08
  5. jaka lampa błyskowa
    By darjan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31.08.05, 00:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.