Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Olympus E 620 czy E-3?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dobra, odnośnie tytułu:
    jak masz wybierać między tymi dwoma tylko (bo żadnej odpowiedzi nie dostałeś) to:
    • E-3 jest topowy, ale baaardzo stareńki. Są tacy co go kochają do dziś.
    • E-620 ma nowszą matrycę dużo lepiej oprogramowaną
    • E-620 jest dużo mniejszy i lżejszy (poręczny w góry)

    Matryca E-620 jest identyczna jak w E-30 - którego mam, używam i się nie pozbędę. Ewentualnie poszukaj w miarę sprawnego E-30.
    Chyba, że się zastępujesz do tego co chłopaki piszą o mikro, to kup M10 + przejściówka (to co hades pisał) lub jak masz kasę to M1 i masz wypas - będą perfekcyjnie działały szkła od starego i nowego systemu.
    A nie jest tak że ta stareńka matryca z E3 mniej szumi w stosunku do E620/30 ?
    Co do przejściówki - to taka proteza bez corega tabs, af w kitowych obiektywach 40-150, 70-300 działają po japońsku -jako tako, te jaśniejsze i lepsze np 14-54, 50-200 to już jest manual a nie obiektyw
    Do micro trzeba worka pieniędzy, tylko panaś w używce jest w normalnych cenach. Tyle że panaś nie ma stabilizacji, przejściówka i problemy z af podobne jak w Olku. Możesz poszukać używanego micro Olka - ale jak obserwuję to zapomnij o trwałości sprzętu rodem z dużego E. Mnie to skutecznie odrzuciło od używanych bez gwarancji.( to chyba nowy trynd w Olku - czego nie można powiedzieć o Panasonicu)

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Ja bym polecał E-M10...

    Natomiast ZD 14-54 zdecydowanie warto zostawić - trochę nieopłacalna sprzedaż/zamiana na w miarę bliski zakresem mZD 12-40.
    Sorry, ale nie warto, mimo całej sympatii do ZD14-54 bo kocham ten obiektyw z czasów E-520, to jedno mogę powiedzieć z pełną świadomością ZD14-54 + E-520 bije szybkością autofocusa ZD14-54 + E-M10 na głowę. Po kilku tygodniach prób focenia tym zestawem, dałem sobie spokój i sprzedałem ZD14-54. Pewnie można walczyć na siłę, jakiś statyw, fotografia architektury, tylko po co się męczyć.

    W kontekście pytania autora wątku, to gdybym miał wybierać między tymi dwoma, to raczej bym się zdecydował na 620. Mniejszy przebieg, aparat dużo zgrabniejszy.
    The question is, who cares?

  3. #13
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Sorry, ale nie warto, mimo całej sympatii do ZD14-54 bo kocham ten obiektyw z czasów E-520, to jedno mogę powiedzieć z pełną świadomością ZD14-54 + E-520 bije szybkością autofocusa ZD14-54 + E-M10 na głowę. Po kilku tygodniach prób focenia tym zestawem, dałem sobie spokój i sprzedałem ZD14-54. Pewnie można walczyć na siłę, jakiś statyw, fotografia architektury, tylko po co się męczyć.
    To budżetowe rozwiązanie. Można powiedzieć, na start. A osobiście, ze względu na inne szkiełka bez AF, w ZD 14-54 też wyłączyłem. Pierścień chodzi lekko, przyzwoicie, przestałem na to zwracać uwagę. Gdy kręcę sobie jakieś krótkie wideo taka kombinacja mi się przydaje.

    O właśnie Krobiak, aparat mikro 4/3 jest przyzwoitą kamerą, akurat do rodzinnych eskapad.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria
    Tak jak inni już napisali - przesiadka na mikro 4/3 jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

  5. #15
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Tak jak inni już napisali - przesiadka na mikro 4/3 jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.
    To z rozsądkiem nie ma nic wspólnego.
    Przy ograniczonym budżecie rozsądnie to kupić Sony A58 i szkła Minolty, albo inne Nikony 3200/5100.
    Ja namawiam na Olympusa Stylusa 1, coraz bardziej go lubię. I nie trzeba szkieł zmieniać i dokupywać. Zabawy jest co niemiara

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    E-620 jest bardzo poręczny, ma wiele udogodnień których nie ma w E-4xx i E-5xx(z takich bardzo wygodnych drobnostek to obrotowy ekranik na przegubie, podświetlane przyciski). Jeśli nie masz kasy, a stać Cię na coś z podanej na początku dwójki, wydaje mi się że lepiej będzie E-620, wszędzie go zabierzesz z podanymi obiektywami współpracuje bardzo dobre, jeszcze wiele frajdy Ci sprawi.

    Jeśli jednak planujesz rozwijać przyszłość w sprzęcie(czytaj, utopisz mnóstwo kasy) to z całą pewnością uciekaj z 4/3 i idź w stronę m4/3. Powtarzam, jeśli planujesz wydać sporo kasy, bo niestety tanio nie jest. Jednak chciałbym na swoim przykładzie porównać takiego E-620 i E-PL7. Od roku mam E-PL7, od kilku dni nie mam już E-620, było mi ciężko się go pozbyć, bo uwielbiałem ten aparat, ale...

    E-PL7 z naleśnikiem i starym 40-150 z 4/3 dał mi wszystko to, czego najczęściej potrzebowałem. Brakowało czasami wizjera, brakowało szybszej reakcji, brakowało współpracy z 70-300, ale mimo wszystko po E-620 przez rok sięgałem tylko wtedy kiedy potrzebowałem wspomnianej 70-300 - czyli bardzo rzadko. Kiedyś jak szedłem na zdjęcia, miałem ogromną i ciężką torbę, dwa KITY, E-620, lampę, 70-300 i czasami Falcon 8mm FishEye. Wszystko ciężkie i przez to coraz rzadziej robiłem zdjęcia, tylko w pracy na różnych uroczystościach, ale to nie to samo. Tymczasem od roku w mojej niewielkiej torebce(w której mieścił się E-620 i jeden obiektyw, albo 14-42, albo 40-150) mam E-PL7, 40-150, wizjer VF i bodycap lens 8mm fisheye. Wszystkie ogniskowe z których korzystam w jednej niewielkiej torebce na ramię. A na spacerze cały czas może dyndać aparat i w ogóle mnie to nie męczy. Znów robię zdjęcia, znów uczę się robić zdjęcia i powoli znowu sprawia mi to przyjemność. Z wizjerem to nawet 70-300 powoli ogarnia, a resztę sprzedałem i wymieniłem na dobry monitor. Raczej nigdy nie będzie mnie stać na fajne szkła z m4/3, tak samo jak nie było mnie stać na dobre szkła z 4/3, ale to co w tej chwili mam jest super jakości i bardzo niewielkich wymiarów - dlatego radzę ze swojego doświadczenia, zastanów się nad tym czy jest sens inwestować w 4/3, spróbuj znaleźć sposób na wejście w m4/3 - nie będzie tanio, ale na prawdę warto.
    czasami mniej znaczy więcej..

  7. #17
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria
    E-PL7 mam i ja Podpiety 14-54 plus wizjer... . Taki zestaw nie jest zgrabny, ale sie sprawdza
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    To z rozsądkiem nie ma nic wspólnego.
    Przy ograniczonym budżecie rozsądnie to kupić Sony A58 i szkła Minolty, albo inne Nikony 3200/5100.
    Ja namawiam na Olympusa Stylusa 1, coraz bardziej go lubię. I nie trzeba szkieł zmieniać i dokupywać. Zabawy jest co niemiara
    Wszystko zależy od tego, jak bardzo ten budżet jest ograniczony
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

  9. #19
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez waruga Zobacz posta
    E-PL7 mam i ja Podpiety 14-54 plus wizjer... . Taki zestaw nie jest zgrabny, ale sie sprawdza
    sprawdza się w czym ? AF praktycznie nie istnieje
    szkła ZD na znany portal, zakup jakiegoś body micro i na początek szkło typu "pleśniak", masz w takim układzie pakiet startowy "ekonomiczny"
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #20
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    sprawdza się w czym ? AF praktycznie nie istnieje
    W szybkim mocowaniu
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.