Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Zdjęcia Stefana

  1. #1
    Stefan
    Gość

    Zdjęcia Stefana

    W nawiązaniu do zdjęcia w galerii:
    https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-13763

    Po pierwsze cieszę się, że zauważacie moje zdjęcie i że jest na ich temat dyskusja. Dziękuję.
    Po drugie - mam to zdjęcie skalibrowane na idealną szarość (1) i nie jest to kwestia kalibracji monitora. Można to zrobić na monitorze czarno-białym odczytując składowe koloru w krytycznych miejscach. Ale nie o to chodzi. Zdjęcie 1 wydawało mi się nienaturalne. Ja tam byłem i chciałem oddać tę atmosferę. Zimno, kompletna cisza (czasem jakiś okrzyk dziecka), łzy leją mi się z oczu (nie wziąlem okularów, bo na dole było mglisto), słońce daje niemiłosiernie po oczach. Ludzie jak mrówki pną się pod górę. Osłona na obiektywie nic nie daje. Zasłaniam bliki ręką. Ogladam na mini-monitorku aparatu co wychodzi (słabo widać, prawie nic) - śnieg wydaje się być niebieski, żadne regulacje nic nie pomagają. Nic nie mogę na to poradzić. Bezsilność. Stąd w galerii jest takie właśnie zdjęcie (oddające wg mnie tę sytuację).
    A przy okazji - czy można podmienić zdjęcie w galerii?
    I jeszcze jedno pytanie organizacyjne - czy w dobrym tonie (na tym forum) jest pobranie czyjegoś zdjęcia, dokonanie na nim sugerowanych zmian i przedstawienie tej propozycji? W regulaminie nie znalazłem na ten temat wzmianki (może trzeba byłoby tę sprawę uregulować).

    (cdn. - muszę iść do pracy).

    1

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Czy w dobrym tonie?? To raczej autor powinien sie wypowiedziec czy zyczy sobie zobaczyc fotke taka jak inni ja widza.Moim zdaniem jesli pobranie i wstawienie poprawionej fotki otworzy oczy autorowi na jego niedaciagniecia w obrobce,to raczej plus na forum.Oczywiscie nie biore pod uwage fotek robionych pod klijenta i okreslen typu-plaskie swiatlo,za duzo plastiku za bardzo PSute...,bo w tym wypadku to On ocenia i placiChyba jestesmy tu wspolnie zeby sobie pomagac.Nasuwa mi sie pytanie -Czy dominata niebieskiego oddaje minusowa temperature,mozna by dyskutowac.Widzialem wiele fotek na ktore jak patrzylem to zimno mnie tez sie robilo,a wcale zadnego nalotu nie mialy i dokladnie okreslaly warunki w jakich byly robione.Mnie osobiscie bardziej odpowiada fotka tu w tym watku jak jej odpowiednik w galerii.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Bardzo ładnie zrobione.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria

    Re: Zdjęcia Stefana

    Cytat Zamieszczone przez Stefan
    I jeszcze jedno pytanie organizacyjne - czy w dobrym tonie (na tym forum) jest pobranie czyjegoś zdjęcia, dokonanie na nim sugerowanych zmian i przedstawienie tej propozycji? W regulaminie nie znalazłem na ten temat wzmianki (może trzeba byłoby tę sprawę uregulować).
    Myślę, że w dobrym tonie jest zapytać, czy autor ma jakieś ale. Ja tak zawsze robię (choć rzadko poprawiam komuś foty). Piszę: "jeśli masz coś przeciwko, to usunę natychmiast".

    Jeśli ktoś zada sobie trud, poświęci swój czas i obrobi inaczej niż ja moją fotę, to będę mu bardzo wdzięczny. Za to, że być może czegoś nowego się nauczę. Nie traktuję swoich zdjęć z nabożeństwem.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jak skalibrować takie zdjęcie z niebieskim śniegiem za pomocą suwaków w LR? Czy może oddzieliłeś niebo w PS i zdjąłeś niebieski tylko ze śniegu?

  6. #6
    Stefan
    Gość
    Uff - aleście się rozpisali w galerii .

    Cytat Zamieszczone przez lucca
    Mnie osobiscie bardziej odpowiada fotka tu w tym watku jak jej odpowiednik w galerii.
    Chyba masz rację. Jakoś wydawało mi się, że jak przesadzę z tym odbarwieniem, to będzie nienaturalnie i ostatecznie cofnąłem trochę suwaczki (żeby nie był za dobrze ).

    Cytat Zamieszczone przez mariush
    Bardzo ładnie zrobione.
    Dzięki .

    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś
    Jak skalibrować takie zdjęcie z niebieskim śniegiem za pomocą suwaków w LR? Czy może oddzieliłeś niebo w PS i zdjąłeś niebieski tylko ze śniegu?
    Niebo jest oddzielone od gór. Natomiast na dole jest zastosowany specjalny filtr (mojego autorstwa ). Filtr działa tak, że wskazuję kolor (odcień) który chcę zmienić. Filtr wylicza wzajemne stosunki składowych dla tego piksela. Wszystkie inne piksele mają również obliczane te stosunki i te, dla których ten stosunek jest mniejszy od zadanej tolerancji są zmieniane. Zmiana polega na uwypukleniu lub osłabieniu barwy (w skrajnym wypadku można odbarwić zupełnie). Stopień odbarwienia (lub wzmocnienia) jest proporconalny do odchyłki między wartością bieżącą (stosunku składowych), a wartością stosunków zadanych.
    Uff - zawiłe to .
    Przykład. Zdjęcie 2 - z tej samej wyprawy.

    2


    3


    Zdjęcie 3 - próba skorygowania niebieskiego w cieniach przez dodanie czerwonego i zielonego, aby zrównoważyć do szarego. Niestety biały śnieg nie jest już biały.

    4


    Zdjęcie 4 - po zastosowaniu wynalazku - jest ok, tylko niebo trzeba byłoby oddzielić i zostawić w spokoju. Zwróćcie uwagę na płotek - kolor pozostał nie zmieniony (bo ma inne stosunki składowych). Oczywiście - gdyby ktoś miał kurtkę niebieską - to też by była szara.

    Poza tematem - czy uważacie że zdjęcie z taką grupą osób może być publikowane komercyjnie, czy wymagana byłaby zgoda na publikację?

    I jeszcze panorama:

    5
    http://www.3n.com.pl/oly/karkonosze_panorama_1.jpg

    6
    http://www.3n.com.pl/oly/karkonosze_panorama_2.jpg

    Zdjęcie 5 - po sklejeniu i wstępnej obróbce. 6 - po przefiltrowaniu.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Hej!

    Fajne zdjęcia z Karkonoszy! Gdzieś ty miał taka zime
    Panorama nr6 zdecydowanie lepiej wygląda niż na 5ce.
    Zapraszam do komentowania moich zdjęć w galerii.
    Taki tam wątek z moimi różnistymi zdjęciami, oraz ślubno plenerowe zmagania.
    Poszukujesz ciekawych wtyczek do GIMPa zajrzyj koniecznie tutaj....

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Września
    Posty
    230
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    1. Zdjęcie bardzo mi sie podoba! Chciałbym je zobaczyć jak wygląda w czerni i bieli (tak z ciekawości), może wyglądać równie ciekawie, osobiście zatytułował bym je "pielgrzymka"
    E-500, ZD 14-45 i 40-150, zuiko50/1.8, pentacon135/2.8, mieszek makro

  9. #9
    Stefan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pol189
    Fajne zdjęcia z Karkonoszy! Gdzieś ty miał taka zime
    W połowie lutego byłem tydzień w Karkonoszach. Na dole była fatalna pogoda. Mgła. Po wyjechaniu na Kopę - szok. Patrz zdjęcia 7 i 8. Granica chmur jakieś 10 - 20 metrów poniżej górnej stacji kolejki. I to tak ostra, że miało się wrażenie tafli wody. A nad chmurami - niebo czyste jak łza. Zero obłoków.

    7


    8



    Cytat Zamieszczone przez pol189
    Panorama nr6 zdecydowanie lepiej wygląda niż na 5ce.
    Też tak myślę. Po przyjeździe obejrzałem na spokojnie zdjęcia i się lekko podłamałem. To co na górze wyglądało krystalicznie czyste - wyszło totalnie zaniebieszczone. Na szczęście da się to jakoś "odkręcić".



    Cytat Zamieszczone przez kuba1984
    1. Zdjęcie bardzo mi sie podoba! Chciałbym je zobaczyć jak wygląda w czerni i bieli (tak z ciekawości), może wyglądać równie ciekawie, osobiście zatytułował bym je "pielgrzymka"
    Proszę bardzo - zdjęcie 9.

    9

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Września
    Posty
    230
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zdjęcie numer 7 rewelacja, chmury wyglądają jak morze, z przyjemnością patrzy mi się na to zdjęcie! 9 b&w równie dobrze wygląda jak jej kolorowy poprzednik Nie zdecydowałbym się, które wybrać kolor czy b&w oba przypadły mi do gustu
    E-500, ZD 14-45 i 40-150, zuiko50/1.8, pentacon135/2.8, mieszek makro

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.