Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jakie lustro ?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jakie lustro ?

    Zamierzam kupić lustro i tu mam prośbę do starszych kolegów i koleżanek też . Będzie ono wykorzystywane do celów czysto amatorskich . Specjalnie zamożny nie jestem dla tego skupiłem sie na tak zwanej niższej półce ok.2000 zł . Nikon ,Canon odpadły (brak stabilizacji) zostały Samsung ,Pentax , Olympus . Samsung też mi jakoś nie leży . Byłem w MM i "pomacałem" sobie je dokładnie . Zastanawiam się nad kasetką , dobrze leży w dłoni . E-510 jest lżejszy ale ja nie uważam tego za plus . Olek ma bezpośrednią kompozycję obrazu na ekranie tylko że wyświetlacz jest nie ruchomy . Pentax 6mil pikseli Olek 10 mil ale ja bilbordów robić nie będę . Dla tego pytam czy mój wybór jest słuszny , czy ktoś mnie przekona że jednak Olek jest tym jaj w moim przypadku .

  2. #2
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Porównujesz 2 znacznie różniące sie od siebie aparaty, K100 to już starszy model, nie ma LV stabilka nie tak dobra jak w E-510 i myślę, że więcej przekonywac nie trzeba?
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja mam na myśli k 100 d super nie jest chyba aż tak stary

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Aparat aparatem, ale przez co ten aparat będzie robił zdjęcia? Rozważ to - kit Pentaxa różni się od tego co oferuje z E510 Olympus. Niestety, trafiłeś na forum Olympusa i w większości każdy będzie Ci tu polecał Olympusa. Do 2k które masz, po dołożeniu 300 - 400 zł (lub nawet mniej) masz E510 z dwoma szkłami 14-42mm i 40-150mm. Nie wiem jak to się ma do oferty Pentaxa, ale K100d to już starszy typ (chyba, że masz na myśli 'odświeżoną' wersję), elektronika elektroniką - jednak daję sobie uciąć to i owo, że szkłem kitowym Pentax Olka nie demoluje.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    smis - po prostu jeżeli zaczynasz od zera przygodę z lustrem - wybierz ten aparat, który Ci wpadł w oko, zarówno Olek jak i Pentax pozwalaja na pełną rozbudowę systemu, po to wlasnie kupuje sie pierwszą lustrzankę/ pomijam jakość obrazu i szybkość luster bo to oczywista oczywistość/ Masz jeszcze Minoltę, zwaną obecnie Sony, też wartą zastanowienia. Ja mam analogowego Pentaxa, a jako DSLR wybrałem Olympusa, a w zasadzie system4/3 przez wielu uznawany za niszowy, nierozwojowy. Nic bardziej mylnego. Jeżeli skusisz sie na E510 to nie pożałujesz, oferuje więcej niż amatorowi trzeba. Inne systemy zresztą też.Twój wybór, Twoje pieniądze. Pozdrawiam.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja tu jestem heretykiem i na tym forum mnie nie lubią (dlatego że jestem przeciwnikiem Olympusa ale ciiii.....)Kit Pentaxa jeśli już to bardzo niewiele ustępuje Olkowemu i należy do najlepszych kitów a aparat znacznie ciekawszy, tańszy w rozbudowie, ma ekstra wizjer, i najlepiej ze wszystkich obsługuje obiektywy M42 i do tego bez przejściówek żadnych wszystkie manualne obiektywy Pentaksa (ma nawet potwierdzenie ostrości które się przydaje w manualach - żadne inne body tego nie oferuje). Szumi też mało. No i nie ma systemu 4/3 - dla mnie i dla większości zaleta (oczywiście za moment się "większość" hehe odezwie)
    A Ty się jeszcze zastanawiasz nad Olkiem

    To forum Olympusowe i nikt Ci nie odradzi Olympusa.
    prrimefoto.pl - najwięszky wybór adapterów M42 i innych w Polsce!

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Re: Jakie lustro ?

    Cytat Zamieszczone przez smis
    Olek ma bezpośrednią kompozycję obrazu na ekranie
    Wow - ładnie powiedziane.
    Dokładając trochę i kupując E-510 dual... otrzymujesz chyba najwięcej za najmniej... Gdybyś miał ciągotki do makro oferta Olka również jest bardzo OK.
    Pentax - fajna firma, ciekawy system, szczególne na poziomie puszek K10/20D. Chcąc kupować jasne stałki w Pentaxie masz większe pole do popisu.
    Przeanalizuj jakie szkła chcesz mieć, ile kasy na to chcesz przeznaczyć... Dla kogoś kto wchodzi w świat lustrzanek obie konstrukcje są aż nadto - pozwolą na naukę, sporo frajdy i robienie świetnych fot...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    43
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A co sądzicie o Sony Alpha 350 ? Jak on wypada w porównaniu do E-510.
    W cyfrowe.pl można kupić Alpha 350 z obiektywem 18-70mm w cenie 2699 PLN. Wydaje mi się, że ten Sony jest sporo lepszy od E-510. Co o tym sądzicie ?

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX
    A co sądzicie o Sony Alpha 350 ? Jak on wypada w porównaniu do E-510.
    W cyfrowe.pl można kupić Alpha 350 z obiektywem 18-70mm w cenie 2699 PLN. Wydaje mi się, że ten Sony jest sporo lepszy od E-510. Co o tym sądzicie ?
    Po pierwsze to Forum Olka a po drugie nowość. Nie liczyłbym na bardzo obiektywne opinie - nie sądzę, żeby ktoś stąd miał ten aparat. Gdybyś faktycznie chciał go kupić może warto nieco poczekać - aparat ma szanse być wówczas tańszy i być pozbawiony przypadłości wieku niemowlęcego...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tezaur
    Ja tu jestem heretykiem i na tym forum mnie nie lubią (dlatego że jestem przeciwnikiem Olympusa ale ciiii.....)
    Eeeee, kto by nie lubił takiego jajcarza .
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Decyzja - z kompaktu na lustro, ale jakie ?...
    By mcfred in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.09, 23:06
  2. 1500plnow jakie lustro?
    By giekon in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14.11.08, 18:02
  3. Jakie analogowe lustro wybrać?
    By Syd Barrett in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23.02.08, 14:39
  4. Jakie lustro dla zaawansowanego amatora
    By danon1973 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 5.01.08, 19:11
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.09.04, 18:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.