Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mały laptop do 3000 zł

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    62
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Mały laptop do 3000 zł

    Witajcie,

    Szukam laptopa do 3000 zł zależy mi na dobrej matrycy. Chciałbym też żeby sprzęt był lekki i mobilny.
    Po wielu dniach poszukiwań, wybrałem jeden model - LENOVO E31-80 http://www.x-kom.pl/p/293671-noteboo...pro64-fhd.html

    Zastanawiałem się też nad kupnem używanego Macbooka z Retiną, ciężko znaleźć w tej cenie i ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu.

    Proszę was co sądzicie o moim wyborze.
    instagram.com/edi.sk/

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Cześć,
    w podobnym wątku pytałem o lapka do 4K i łatwo nie było, do 3tys. zł to już w ogóle wyzwanie niezłe.
    Co do Twojego wyboru, to przede wszystkim matryca może być kiepska, starsza wersja E31-70 była nawet bardzo kiepska jak na IPS. Pokrycie kolorów w sRGB na poziomie 61% to jak w panelach TN, jasność też mała(235cd/m^2) - nie wiem czy coś poprawili, bo nie mogę znaleźć testów dla tego modelu, ale Lenovo najlepsze matryce niestety zostawia tylko dla topowych notebooków, sam szukałem czegoś małego i niestety z Lenovo w cenie około 3000zł są tylko ogromne 17''. Ogólnie z małych ale do 3000zł to odradzam Lenovo. Świetne laptopy mają, ale matryce kiepskie i dopiero powyżej 4,5tys. zaczynają oscylować wokół 80% sRGB(oczywiście mowa o małych laptopach).

    Dane na których się opieram pochodzą z laptopmedia.com - tyczą się E31-70.

    Ja ze swojej strony polecam Asusa Zenbook z serii UX303(może być LA lub UA) można dostać za ok. 3200 - 3400, tylko że to jest poprzednia wersja i występuje w mniej popularnej wersji kolorystycznej(brązowy, złoty, różowy) - ale ma bdb matrycę, wersja UA i LA oparta jest o procesory i5 i i7, ma wyjście HDMI, miniDisplayPort, USB 3.0 oczywiście i do bodajże 16GB Ramu. Jest bardzo cieniutki i leciutki. Nowsze Asusy z serii UX305(FA,CA) mają procesor CoreM(co do jego wydajności mam wątpliwości), ale za to występują we wszystkich wersjach kolorystycznych i w cenie około 3000+, ale nie mają DisplayPort.

    Mam nadzieję, że coś tam pomogłem
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RafS ; 21.03.16 o 17:21 Powód: zapomniałem coś dodać o UX305
    czasami mniej znaczy więcej..

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Asus ux305LA - ma procesor dla ultrabuków, nie M. Mój faworyt w kategori mały i lekki za 3k.

    Za więcej jest dell xps i maci.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    W Ux305La i UX305UA są procesory i5(czy i7 też tego nie wiem), a w CA i FA(UX305FA i UX305CA) są CoreM tak jak pisałem. Tylko, że w cenie do 3000zł raczej nie znajdzie się Zenbooka z i5, raczej właśnie wspomniane przeze mnie z CoreM, jeśli trafisz na i5, to bierz bez wahania

    Największy wybór w laptopach małych z dobrymi matrycami jest w granicy ok. 5000zł, wtedy i macbooki z retiną, lenovo thinkpad yoga 460(yoga 14), Dell XPS15 i parę innych wymienionych we wspominanym przeze mnie wątku. Ja osobiście szukałem czegoś do 4000 i jako pierwszy wybór trafiłem właśnie na ASUSa, ale kiedy go dokładnie obejrzałem to nie przypadł mi do gustu, trochę za cienki jak dla mnie(ekranik jak kartka papieru), choć wydaje się być solidnie zrobiony i te kolory które były dostępne(czyli brąz, złoto i róż w serii UX303 bo te właśnie mi najbardziej pasowały) kompletnie mi nie odpowiadały. Ostatecznie zamówiłem Toshibę Z30-B-119, wygląda trochę bardziej staroświecko, ma trackpointa(a w zasadzie accupoint) co mi bardzo pasuje, niesamowity ekran(przynajmniej na papierze) i dużą baterię. Więcej opiszę jak dostanę i trochę się nią nacieszę

    Gdybyś miał jakieś pytania albo potrzebował jeszcze jakiś rad to śmiało, dopiero co przerabiałem ten temat, więc rozumiem doskonale jak jest trudno coś znaleźć.
    czasami mniej znaczy więcej..

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    62
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź, RafS czytałem twój temat, muszę trochę zwiększyć budżet. No ale nie mam dużych możliwości.
    Co myślicie o używanym sprzęcie? Mam na myśli macbook retina z 2014 roku.
    instagram.com/edi.sk/

  6. #6
    | OlyJedi Awatar robm28
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    153
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    polecam wejść na to forum i zapytać oni dobrze doradzą no i poczytać o różnych sklepach i o opiniach na ich temat .

    http://www.nhl.pl/index.php?act=idx

Podobne wątki

  1. Tough 3000
    By Adrian in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24.08.10, 11:23
  2. Olek C-3000....za i przeciw...
    By yynel in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.04.06, 20:25
  3. dekielek do C-3000
    By sebapol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.02.05, 14:18
  4. osłona na obiektyw C-3000
    By sebapol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12.12.04, 09:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.