Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Wątek: OMD EM10II czy Fuji XT-10?

  1. #51
    krzysiekpl
    Gość
    Widzę, że faktycznie pomogli forumowicze... Standardowe Janusze mędrcy, zamiast podpowiedzieć to wygłaszają swoje teorie i jak widać powyżej xoxer żadnej rady nie wysłuchał tylko cena zadecydowała.

  2. #52
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta
    Widzę, że faktycznie pomogli forumowicze... Standardowe Janusze mędrcy, zamiast podpowiedzieć to wygłaszają swoje teorie i jak widać powyżej xoxer żadnej rady nie wysłuchał tylko cena zadecydowała.
    Trochę niestosowne te Twoje uwagi, zwłaszcza, że pisałeś, że nie posiadasz wiedzy i żadnej praktyki by poustawiać sobie aparat. Może jakiś kompakcik na początek? A jak zacznie brakować zmienić na konkretniejszy sprzęt?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #53
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta

    Dlatego postanowiłem się Was zapytać, czy wróćić do zakupu Fuji czy jednak właśnie Olympusa kupić .
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta
    Widzę, że faktycznie pomogli forumowicze... Standardowe Janusze mędrcy, zamiast podpowiedzieć to wygłaszają swoje teorie i jak widać powyżej xoxer żadnej rady nie wysłuchał tylko cena zadecydowała.
    A oczekujesz od forumowiczów że podejmą decyzję za ciebie ?
    Może powinieneś poczytać te opinie, uwagi i te teorie jak piszesz i może sam wyciąg z tego wnioski i podejmij decyzję.

  4. #54
    krzysiekpl
    Gość
    Oczekiwałem raczej jakiejkolwiek ciekawej ogólnej opinii o aparatach a nie nic nie znaczącego bełkotu.

  5. #55
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta
    Oczekiwałem raczej jakiejkolwiek ciekawej ogólnej opinii o aparatach a nie nic nie znaczącego bełkotu.
    Jak to mówią "kultura jest przereklamowana"
    A to od Januszów a to bełkotem rzucasz. Przykro się czyta . Chyba pomyliłeś forum.

  6. #56
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta
    Widzę, że faktycznie pomogli forumowicze... Standardowe Janusze mędrcy, zamiast podpowiedzieć to wygłaszają swoje teorie i jak widać powyżej xoxer żadnej rady nie wysłuchał tylko cena zadecydowała.
    Kupilbys sobie rybki albo kulke od lozyska, a nie wymysliles aparat fotograficzny jakis...bez sensu....
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  7. #57
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta
    Oczekiwałem raczej jakiejkolwiek ciekawej ogólnej opinii o aparatach a nie nic nie znaczącego bełkotu.
    Krzyśku drogi, wyluzuj tak przed świętami.
    Popatrz - trzy posty i dorobiłeś się trzech czerwonych kropek. Pobiłeś rekord forumowy
    Nikt Ci nie doradzi. Przy twojej, że tak delikatnie powiem arogancji - powiedz co zrobisz ?... kupisz Olka, nie nada się i co ? do sądu ??? ... bo oni mi doradzili
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #58

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zgadzam się z powyższymi opiniami. Ja nie narzekam, że nikt mi nie powiedział - KUP TO i kropka, Dzięki paru osobom dowiedziałem się więcej o aparatach, nie wspomnie o kilkunastu informacjach na privie z załączonymi linkami do zdjęć robionych każdym z wymienionych aparatów. Dzięki temu podejmuję bardziej dojrzałą decyzję bo wiem na co się piszę. Wiem, że może mi trochę zabraknąć GO w olku, wiem, że będzie mi trudniej zrobić z ręki zdjęcie z Fuji i wiem, że ani dobrej stabilizacji ani wygody uchylnego ekranu nie uświadczę w LX100. Niemniej, każdy z tych aparatów jest boski na swój sposób i na pewno będę się cieszył z tego co sobie kupię.

    Celem całego wątku było prównanie nie tyle samych body co całej otoczki związanych z systemem. Moje wnioski są następujące:
    Fuji XT10 spełnia 80% moich potrzeb jako system w limicie kwotowym jaki założyłem.
    Aby Olympus dorównał Fuji musiałby mieć obiektyw PRO, to rekompensuje mi wszelkie braki do Fuji a dodatkowo dostaję fajne bajery i stabilizację. Niestety Olympus nie oferuje nic ciekawego w kicie z EM10II, a najbardziej się opłaca kupić ten obiektyw z EM5II. I gdyby nie cena to byłby to ideał. Szkoda, że nie ma w tej chwili promocji ;(. Niemniej, to tylko początek wydatków w olku bo z pewnością poźniej wydałbym kasę na stałkę do portretów. Taki EM5II z 12-40 oceniam na 90%.
    A na koniec Panas LX100, który spełnia 70% moich potrzeb ale jest po prostu tani. I nie jest to głupi pomysł by kupić ten aparacik, poczkać jak ceny spadną i wtedy zainwestować w system olka i zostaawić go sobie jako zapasowy.
    Czytając wiele wpisów i dyskutując prywatnie dostrzegłem właśnie tą tendencję, że wielu z Was posiada kilka aparatów. Bo, żaden nie jest w stanie zaspokoich wszystkich potrzeb

    Jak widać im wyższa cena tym aparat dla mnie lepszy ale nie idealny, więc muszę wydać jeszcze więcej kasy hehe

    Przepraszam Was za pitolenie ale po prostu chciałem podkreślić, że takie dyskusje są potrzebne aby zrozumieć co się chce od sprzętu.
    Pozdrawiam

  9. #59
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez xoxer Zobacz posta
    A na koniec Panas LX100, który spełnia 70% moich potrzeb ale jest po prostu tani. I nie jest to głupi pomysł by kupić ten aparacik, poczkać jak ceny spadną i wtedy zainwestować w system olka i zostaawić go sobie jako zapasowy.
    Czytając wiele wpisów i dyskutując prywatnie dostrzegłem właśnie tą tendencję, że wielu z Was posiada kilka aparatów. Bo, żaden nie jest w stanie zaspokoich wszystkich potrzeb

    Jak widać im wyższa cena tym aparat dla mnie lepszy ale nie idealny, więc muszę wydać jeszcze więcej kasy hehe
    Potrzeby zwłaszcza na początku zmieniają się jeszcze szybciej niż technologia wiec zakup uniwersalnego aparatu na początek wcale nie jest złym pomysłem.

    Pamiętaj też, że dziś różnica pomiędzy Fuji a Olkiem nie jest taka duża jak dajmy na to 3 lata temu i często amator nie uzyska lepszej jakości zdjęć.
    Liczy się oczywiście właściwa obróbka a rozmaite matryce wymagają odpowiedniego podejścia. Sama puszka też ma rozmaite funkcje które nam nie raz pomagają w uzyskaniu odpowiedniego obrazka... czasem starszy i potencjalnie gorszy aparat może się lepiej sprawować bo akurat pasuje nam pomiar światła, działanie AF czy obsługa
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  10. #60
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekpl Zobacz posta
    Oczekiwałem raczej jakiejkolwiek ciekawej ogólnej opinii o aparatach a nie nic nie znaczącego bełkotu.
    Po tak brzmiącej wypowiedzi nie spodziewłbym się niczego innego niż się stało....

    Form jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń, nie impertynencji.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Fuji S5 Pro
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 15:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.