Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: OMD EM10II czy Fuji XT-10?

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Ech, jak podejść to pierze na ekw.350mm. Co robić, co robić
    Czy zwierzyna łyknie tabletkę gwałtu ?!
    Proszę bardzo: https://forum.olympusclub.pl/threads...inek-na-tropie...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Aaa, znane i lubiane z cyklu "nie mam szans na podobne dzieła" już mnie Abir zdołował okrutnie.

  3. #13

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ech... dylmat zostaje:
    Albo kolorystyka/bokeh fuji - albo stabilizacja, możliwości olympusa.
    Piszę na forum olympusa bo to był mój pierwszy faworyt ale kasa to silny argument w wyborze. Gdybym mógł dostać 12-40PRO w kicie z OMD EM10II z takim upustem jaki jest EM5II (okolo 1000zl) to taki komplet nie powinien kosztowac więcej niż 6000zl. A do tego jeszcze Panasa 25 1.7 za parę stówek jak sprzedam to co mi zostanie po Canonie... i wtedy to już Fuji mi odejdzie
    Z drugiej strony tak skupiłem się na Olku, że Fuji nie zgłębiłem i chyba muszę udać sie gdzieś do sklepu - obmacać sprawę
    Pozdrawiam

  4. #14
    | OlyJedi Awatar doomin
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    41
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    W tej kwocie możesz też brać pod uwagę Panasłonica GX8.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tak tylko zwróce uwagę co do migawki : od 30s - 1/32000s, że chodzi o migawkę elektroniczną. Mechaniczna ma najkrótszy czas 1/4000s , tyle co i w EM10 II (co prawda elektroniczną EM10 II ma 1/16000s)
    Jeśli chodzi o RAW-y 14 bit / kanał w obróbce może się przydać, jednak różnica w wadze pliku RAW jest co by nie powiedzieć bardzo duża.
    EM10 II plik RAW waży ok 13,5 MB.
    Fuji X-T10 plik RAW waży ok. 32 MB.
    Żeby nie było, nie jestem jakimś zwolennikiem/przeciwnikiem żadnego z powyższych aparatów
    Witam !

    Jak focilem dziecko w poludnie i mialem jasne szklo f1.4 to na pelnej dziurze wychodzily mi czasy w granicach 1/22000s a pare fot bylo bliskie 1/32000s
    Tutaj EM10 II juz nie da rady i pozostaje uzycie filtra szarego ktory badz co badz wprowadza do optyki dodatkowe znieksztalcenia.

    Co do RAW-ow faktycznie fuji produkuje duze pliki ale to wynika z faktu, ze pliki nie maja zadnej kompresji.
    Przy obecnych cenach nosnikow nie stanowi to wiekszego problemu i dla mnie wazniejsze jest aby miec jak najwiecej informacji o obrazie.
    Przy archiwizowaniu zdjec RAW-y fuji ladnie sie pakuja i tutaj wystarczy darmowy 7z i z 33 Mb wychodzi okolo 19 Mb.

    Co do szkiel to Olek sumarycznie ma tansze szkla od Fuji i to moze przewazyc na korzysc systemu Olympusa.

    Z czasem przyjalem filozofie posiadania max. 2-3 szkiel (16-50 i 35/1.4) aby zestaw nie zajmowal za duzo
    a mogl wiele uzyskiwac.


    Pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 19.03.16 o 13:09 Powód: korekta
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Jak focilem dziecko w poludnie i mialem jasne szklo f1.4 to na pelnej dziurze wychodzily mi czasy w granicach 1/22000s a pare fot bylo bliskie 1/32000s
    Tutaj EM10 II juz nie da rady i pozostaje uzycie filtra szarego ktory badz co badz wprowadza do optyki dodatkowe znieksztalcenia.
    Jeśliby kol. xoxer zdecydował się na EM10 II to raczej będzie celował w stałki (jak sam pisze) z światłem 1.7 (czy 1.8 ) i pewnie ten czas 1/16000s też wystarczy. Zresztą bardziej chciałem zwrócić uwagę, że podana migawka 1/32000 jest elektroniczna. Co do filtra szarego, uważam, że jednak warto choćby taki ND8 posiadać. Mam Marumi DHG ND8 i nie zauważyłem aby wprowadzał jakieś zniekształcenia czy zafarb na zdjęciu.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    ...Co do RAW-ow faktycznie fuji produkuje duze pliki ale to wynika z faktu, ze pliki nie maja zadnej kompresji.
    Przy obecnych cenach nosnikow nie stanowi to wiekszego problemu i dla mnie wazniejsze jest aby miec jak najwiecej informacji o obrazie.
    Przy archiwizowaniu zdjec RAW-y fuji ladnie sie pakuja i tutaj wystarczy darmowy 7z i z 33 Mb wychodzi okolo 19 Mb.
    U mnie przy kompresji programem 7z, na domyślnych ustawieniach, wychodzi ok. 25 Mb, ale powiedzmy to szczegół. Nie sądzę natomiast aby kompresja (ta "fabryczna" zastosowana przez producenta) w pliku .ORF z EM10 wpływała na zmniejszenie informacjo o obrazie. Raczej jest (powinna być) to kompresja bezstratna, ale głowy nie dam
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.03.16 o 14:04
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #17

    Dołączył
    Feb 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Olympus OM-D E-M10 Mark II Digital Camera z ED 12-40mm f/2.8 PRO 4759,-

    http://www.valuebasket.pl/pl_PL/Olym...ew/22649-AA-BK
    Tylko nie wiem jak z gwarancją Olympus Polska.
    Ostatnio edytowane przez GrzegorzG3 ; 19.03.16 o 14:42

  8. #18
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzG3 Zobacz posta
    Olympus OM-D E-M10 Mark II Digital Camera z ED 12-40mm f/2.8 PRO 4759,-

    http://www.valuebasket.pl/pl_PL/Olym...ew/22649-AA-BK
    Tylko nie wiem jak z gwarancją Olympus Polska.
    Z gwarancją lokalną, nie z gwarancją Olympusa.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #19

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Na value basket też zwróciłem uwagę ale czytając zagraniczne fora odpuściłem sobie. Po pierwsze gwarancja, po drugie niepewność tego co otrzymuję. Ludzie pisali, że dostawali sprzęt refurbished, że nr seryjny nie zgadzał się dokumentacją itp... Za duże ryzyko przy wydatku 5-6K.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jeśliby kol. xoxer zdecydował się na EM10 II to raczej będzie celował w stałki (jak sam pisze) z światłem 1.7 (czy 1.8 ) i pewnie ten czas 1/16000s też wystarczy. Zresztą bardziej chciałem zwrócić uwagę, że podana migawka 1/32000 jest elektroniczna. Co do filtra szarego, uważam, że jednak warto choćby taki ND8 posiadać. Mam Marumi DHG ND8 i nie zauważyłem aby wprowadzał jakieś zniekształcenia czy zafarb na zdjęciu.


    U mnie przy kompresji programem 7z, na domyślnych ustawieniach, wychodzi ok. 25 Mb, ale powiedzmy to szczegół. Nie sądzę natomiast aby kompresja (ta "fabryczna" zastosowana przez producenta) w pliku .ORF z EM10 wpływała na zmniejszenie informacjo o obrazie. Raczej jest (powinna być) to kompresja bezstratna, ale głowy nie dam
    Witaj

    Wszystko zalezy od warunkow jakie beda w trakcie focenia.

    Poludnie, lato, silne slonce i przyslona f1.8 moim zdaniem scena w silnym sloncu latwo przekroczy czas 1/16000s.

    Co by tutaj nie mowic X-T10 dalej siega z ekspozycja i to jest przewaga nad EM10 II.
    Co do filtrow nakrecanych na obiektyw czy chcesz czy nie w jakis tam sposob wplywasz na pogorszenie parametrow optyki.
    (spadek ostrosci, bliki, odblaski, zafarby).

    Kiedys czesto focilem z polarami i filtrami szarymi i co firma... to obraz byl kolorystycznie nieco inny.

    Teraz wole miec szerszy DR ewentualnie wykonac 2 foty z ustawieniami "na cienie" i "na swiatla" i pozniej
    calosc zlozyc do kupy.
    Z uwagi na duzy DR Fuji mam wrazenie, ze aparat tworzy HDR-y a ja moge pozniej cuda sobie z RAW-ow robic.

    Co do kompresji w Olku informacja jest tam w RAW-ie spakowana bezstratnie.
    Sproboj spakowac plik RAW Olka a zobaczysz ze nie bedzie z czego tego spakowac.

    Co do roznicy po spakowaniu RAW-ow z Fuji
    mozna mowic o pewnym usrednieniu spakowania przecietnego zdjecia i z 33 MB dla 5 spakowanych plkow RAW uzyskalem okolo 16-17 Mb na wyjsciu.
    7z ustawilem na max... mozliwosci pakowania + kwestia doboru wlasciwego algorytmu.


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

Podobne wątki

  1. Fuji S5 Pro
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 15:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.