W najbliższym czasie w celach chwalebnych muszę przygotować serię zrzutów ekranów menu aparatu. O ile zakup grabbera do tego celu jest raczej oczywisty, nie potrafię sobie poradzić ze znalezieniem precyzyjnych informacji dotyczących oprogramowania, które jest doń dołączone. Mianowicie soft dołączany do niezbyt kosztownych grabberów (np. ArcSoft ShowBiz), wg mojego rozumienia jego opisu, może wykonać stopklatkę programowo lub guziczkiem na urządzeniu dopiero wtedy, gdy jest uruchomione rejestrowanie wideo. Taki stan rzeczy mi nie odpowiada, ponieważ chciałbym mieć podgląd bez rejestrowania i wykonywać tylko pojedyncze obrazki. Jakieś 4 laptopy temu miałem kartę telewizyjną na złącze PC Card i fajne oprogramowanie: było sobie tylko okienko z podglądem tego, co wchodzi jako sygnał wideo, a jeden z przycisków miał symbol aparatu fotograficznego. Wystarczył klik i program zapisywał wyłącznie obrazek i nic więcej.
Ponieważ nie jestem zorientowany, jak działa oprogramowanie dołączane do grabberów, bardzo proszę o poradę - jaki model powinienem wybrać, aby dołączony (albo możliwy do pobrania) program obsługi pozwalał na rejestrowanie pojedynczych klatek bez konieczności rejestrowania "filmu" w czasie rzeczywistym. Dzięki za podpowiedzi.