Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [Adobe Lr] Adobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz.

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    [Adobe Lr] Adobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz.

    Ostatnio edytowane przez dobas ; 28.04.08 o 21:04 Powód: poprawiłem tytuł bo były krzaki

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dulak
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Londyn/Lublin
    Posty
    85
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No tak, tylko dlaczego wszyscy opisujacy produkty firmy Adobe nie podaja, ze zarowno Lightroom jak i ACR kadruja rawy!!! Ucinaja z kazdej strony, moze niewiele, niemniej jednak to robia i np na zdjeciu gdzie ledwie szerokim katem objelismy interesujacy motyw, to w ACR czy Lightroomie mozemy miec juz uciete krawedzie i ogromne rozczarowanie, poprawnie przeciez skadrowanym, zdjeciem. Olympus Master pod tym wzgledem bije na glowe produkty Adobe ucinajac jeszcze wiecej. Jak na razie jedynym wywolywaczem, ktory jest w stanie pokazac to co uchwycimy jest zdaje sie prosty Raw Shooter, a Raw Therapy i Bibble ucinaja lekko, reszta z testowanych przeze mnie, tj OM2, ACR, Lightroom kadruje nieakceptowalnie, polecam sprawdzie sami na fotografiach z mocno wypelnionym kadrem. Sytuacja ma miejsce zarowno na ORFach, jak i NEFach.

    pozdrawiam
    S5Pro, D200, D3000, F50D, S8 3.5 FishEye, T 17-50 2.8, S105 2.8, 2 x Metz 48AF1, S 24-60 2.8

    Fotografia Ślubna Lublin

  3. #3
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    No tak, tylko dlaczego wszyscy opisujacy produkty firmy Adobe nie podaja, ze zarowno Lightroom jak i ACR kadruja rawy!!! Ucinaja z kazdej strony, moze niewiele, niemniej jednak to robia i np na zdjeciu gdzie ledwie szerokim katem objelismy interesujacy motyw, to w ACR czy Lightroomie mozemy miec juz uciete krawedzie i ogromne rozczarowanie, poprawnie przeciez skadrowanym, zdjeciem.
    O proszę. To ciekawe, bo nie doczytałam nigdy o tym.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Obskoczyłem wszystkie z wymienionych programow i do Lightroom ani Bibble zastrzezen nie mialem nigdy. Zreszta, tego drugiego caly czas uzywam. Jesli chodzi o Raw Shooter, ten chyba troche wiecej pokazuje niz bylo na pierwotnym obrazie, to samo Raw Therapee. Nie pamietam jednak dokladnie, wiec zarzekal sie nie bede.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #5
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Ja też sprawdzę przy najbliższej okazji , ale LR moim zdaniem wymiata !
    jest super i niopatrzyłem się że chlasta pokazując mniej niż na matówce

    tylko też upierać się nie będę bo nigdy nie patrzyłem pod tym katem

  6. #6
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    No tak, tylko dlaczego wszyscy opisujacy produkty firmy Adobe nie podaja, ze zarowno Lightroom jak i ACR kadruja rawy!!!
    Też mi nowina.
    Sięgnij do archiwum. Było parę interesujących wątków na ten temat.


    Ucinaja z kazdej strony, moze niewiele, niemniej jednak to robia i np na zdjeciu gdzie ledwie szerokim katem objelismy interesujacy motyw, to w ACR czy Lightroomie mozemy miec juz uciete krawedzie i ogromne rozczarowanie, poprawnie przeciez skadrowanym, zdjeciem. Olympus Master pod tym wzgledem bije na glowe produkty Adobe ucinajac jeszcze wiecej. Jak na razie jedynym wywolywaczem, ktory jest w stanie pokazac to co uchwycimy jest zdaje sie prosty Raw Shooter, a Raw Therapy i Bibble ucinaja lekko, reszta z testowanych przeze mnie, tj OM2, ACR, Lightroom kadruje nieakceptowalnie, [...]
    Do tej pory większość osób skarży się, że w wizjerze widać mniej niż na zdjęciu w JPG. Ty jesteś chyba jedyny u którego występuje odwrotne zjawisko. 110% kadru.

    JPG z E-500 ma: 3264x2448
    ORF z E-500 ma: 3360x2504 (ale ze względu na prawy pasek nie zawierający danych to max. jest około 3340x2504)
    Spójrz na to inaczej. OM robi prawidłowo ale za to w innych programach dostajesz bonusowe piksele.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

Podobne wątki

  1. Adobe Lightroom 6/CC
    By gietrzy in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 1.03.20, 01:37
  2. Adobe Lightroom 6 - a jednak będzie!
    By gietrzy in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24.01.15, 14:53
  3. [Adobe Lr] Adobe Lightroom 5 Tips & Tricks Round-Up
    By mareksopl in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.08.14, 08:32
  4. Adobe Lightroom Version 1.4 na 1.3.1
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.07.08, 23:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.