Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Serwis Olympusa w Warszawie

  1. #1
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Serwis Olympusa w Warszawie

    No i przyszła ta chwila EM-5 zdechła.......nie włącza się nawet.

    Zastanawiam się gdzie najlepiej spróbować naprawy? Oczywiście jest serwis oficjalny, już się skontaktowałem, ale jest to niezbyt zachęcające:

    "Uprzejmie informuję, że ceny napraw pogwarancyjnych są zryczałtowane i obejmują usługę kompleksową, czyli naprawę wraz z częściami zamiennymi, czyszczenie sprzętu, przegląd wszystkich funkcji, aktualizację oprogramowania oraz wysyłkę powrotną, i podatek."

    Ponieważ chciałem przy okazji "ruszyć" gripa HLD (całkiem odklejona guma i czasem "ginący" kontakt z baterią) - dostałem informację o kosztach:
    "Naprawa gripu HLD-6 wynosi 406,80 PLN brutto "

    co jak przyznacie -wygląda na mocno naciągane - Cena ryczałtowa "za otwarcie maski"
    Czy podobnie będzie z aparatem? Wolał bym mieć jeszcze drugą wycenę.

    Miałem doświadczenia z serwisem Olympusa na świętokrzyskiej i to są niestety rzeźnicy
    Tak więc jaki serwis macie sprawdzony w Warszawie ?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    ...

    "Uprzejmie informuję, że ceny napraw pogwarancyjnych są zryczałtowane i obejmują usługę kompleksową, czyli naprawę wraz z częściami zamiennymi, czyszczenie sprzętu, przegląd wszystkich funkcji, aktualizację oprogramowania oraz wysyłkę powrotną, i podatek."
    Chyba dostałeś odpowiedź spreparowaną metodą CTRL+C -> CTRL+V Koszt naprawy E-M5 w centralnym serwisie Olympus podlega wycenie, stosownie do rodzaju naprawy, nakładu robocizny i użytych części zamiennych: http://www.olympus.pl/site/media/dow...PLN_Poland.pdf




    ---------- Post dodany o 14:32 ---------- Poprzedni post był o 14:13 ----------

    Przy korzystaniu w serwisie fabrycznym z napraw wycenianych nie ma jakiejś specjalnej dysproporcji w cenach zakładów usługowych "na mieście", natomiast plusem jest to, że Olek udziela 6-cio miesięcznej gwarancji serwisowej na całość działania sprzętu, co ma znaczenie, gdyby - odpukać w niemalowane - wywaliłoby się coś innego w trakcie tych sześciu miesięcy. W takiej sytuacji też działa gwarancja.
    Ostatnio edytowane przez Jack ; 4.03.16 o 15:16

  3. #3
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    No właśnie cena naprawy gripa jest z linkowanego przez ciebie cennika
    Dla aparatów nie ma ryczałtu..na szczęście.
    Można powiedzęć że fajnie ustawili tą ryczałtowa cenę naprawy (klejenie gumy na rączce gripa to niezły bubel- nie jest to klej, tylko jakaś taśma dwustronna)

    Zna ktoś MARK SERWIS Solec 81B ?
    Elektrooptyka to ci min ze świetokrzyskiej, wolę nie tykac

    W sumie mało serwisów, CSI na żytniej chyba nie robi olka?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Grip, owszem, koszt naprawy jest zryczałtowany, ja odpowiadałem na okoliczność naprawy E-M5. Zatem wniosek - ulokuj gdzieś grip na mieście, a aparat zgłoś do serwisu Olka na wycenę. W tym ostatnim przypadku nic nie tracisz, bo nawet, gdyby wycena nie byłaby dla Ciebie akceptowalna i nie wyraziłbyś zgody na naprawę, serwis odeśle aparat bez żadnych dodatkowych kosztów.

  5. #5
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    No tak muszę zrobić, nie chciało mi się tej gumy samemu kleić.......


    Przy okazji trzeba stwierdzić, że ryczałtowe koszty sa fajnie ustawione...tak żeby nikt im nie zawracał głowy
    12-50 w cenie naprawy trudno kupić (ale pewnie nie jest to niemożliwe), za to 14-42 i 40-150 za 400 spokojnie

    12-50mm 1:3.5-6.3 EZ - ryczałt 542.40
    14-42mm 1:3.5-5.6 (wszystkie wersje) - ryczałt 406.80
    40-150mm 1:4-5.6 - ryczałt 406.80

    czyli doszliśmy do jednorazowych zabawek

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Ale obiektywy są za tanie czy naprawy za drogie? Bo ceny kitowych obiektywów w detalu wcale niskie nie są. Rynek wtórny to oczywiście inna sprawa

  7. #7
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    szafir, patrzę z pozycji naprawiającego.

    Po naprawie nadal mam używany obiektyw, a więc ceny używek są właściwym punktem odniesienia. Chodzi mi o to, że dla w/w popularnych sprzętów jest tylko ryczałtowy koszt naprawy, a nie bazujący na wycenie.

    Załóżmy że w kicie odleci ci przełącznik umożliwiający rozłożenie obiektywu, wymiana drobnego elementu kosztuje wtedy krocie

    np w moim XZ-10 nadłamał się plastik przytrzymujący akumulator w komorze aparatu. Duperela, ale czasem akumulator nie kontaktuje. Ratuję się kawałkiem tekturki pod klapką
    XZ-10 ryczałtowa naprawa 542.40
    całe szczęście że mam jeszcze gwarancję.......

  8. #8
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Olympusik wrócił z naprawy...w sumie mam pozytywne odczucia, jestem mile zaskoczony, bo spodziewałem się wyższego kosztu....

    Wysłany 11.03 - wrócił z centrum serwisowego kurierem dziś czyli po 18 dniach. Patrząc na wymienione części i czynności- w sumie niewielka naprawa. Uszkodzenie opisane jako "zablokowana migawka". Koszt netto 499 zet z tego 432 to robocizna, 54 zet "shutter unit", a reszta to groszowe elementy. Dostałem też zgubioną muszlę oczną, którą dosyć trudno kupić, cennikowo to jakieś 69 zet....Przy okazji na moją prośbę wymieniono na nowe dwa guziczki "info" i "kosz" z których zupełnie starły się oznaczenia.

    Tak więc brawa dla czeskiego serwisu......

    wkraczam w nowy sezon robalowy
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 29.03.16 o 17:39

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Przenieśli serwis do Warszawy? I bardzo dobrze, ten czeski nie miał pozytywnych opinii.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    (...)Tak więc brawa dla czeskiego serwisu......
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Przenieśli serwis do Warszawy? I bardzo dobrze, ten czeski nie miał pozytywnych opinii.

Podobne wątki

  1. Serwis Olympusa - C 5060
    By uplift in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.04.07, 20:18
  2. Serwis Olympusa - sprawdzony
    By (A)rturo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10.02.05, 22:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.