Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Obiektyw do fotografii sportowej w halach sportowych.

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obiektyw do fotografii sportowej w halach sportowych.

    Witam. Od niedawna jestem posiadaczem aparatu olympus om-d e-m10 wraz z kitowym obiektywem. Jako że zaczynam przygodę z fografią to fotki rodzinne i ze spacerów tym zestawem powoduja u mnie wzwód w porównaniu z fotkami z mojego wyslużonego już nikona AW100. Można więc uznać że na automacie radzę sobie tym aparacikiem doskonale. Albo on sobie radzi ze mną i moimi fotograficznymi ulomnościami. Ale do brzegu. Przechodzę tu po pomoc. Jako że mój syn radzi sobie całkiem nieźle na arenie zwanej piłką nożną bardzo często zdarza mi się przebywać w halach sportowych i mam wtedy nieodpartą pokusę uwiecznić niektóre z akcji mojego syna. Ostatnio natrzaskalem fotek ze ho ho ale na szczęście bateria mnie zatrzymala. Fotki z kita jako że światełko w halach słabe wychodzą mało satysfakcjonujace. I teraz moja prośba o poradę w związku ze budżet jest mocno nadwyrężony kupnem w/w aparacika chciałbym, póki co, tanim kosztem postarać się zakupić obiektyw m42 (w związku z przystępnym cenami) oraz konwerter żeby móc go zastosować do mojego oly. Co myślicie na ten temat? Jaki obiektyw byłby odpowiedni do tych warunków? Jakiego konwerter użyć? No i na jakich parametrach najlepiej pracować, tzn wiem ze nie ma złotego środka ale chociaż w przybliżeniu.

    Z góry bardzo dziękuję. Mam nadzieję że znajdzie się jakaś rada i ze będę mógł tu później przedstawić moje doświadczenia z dobranym przy waszej pomocy zestawem.

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    https://forum.olympusclub.pl/content...%C3%B3wk%C4%99

    Jeżeli punkt, w którym chcesz łapać ostrość zdjęć jest przewidywalny (np. okolice pola karnego) to możesz brać manual, coś na M42 albo Olympus OM - 135/2.8 jest dość popularne, 135/3.5 też, chociaż przydałoby się coś dłuższego - taka 200/2.8 opisywana w linku wyżej byłaby super. Konwerter oczywiście mikro 4/3 --> bagnet obiektywu, który chcesz kupić, czyli np. m43-->M42 albo m43-->Olympus OM.
    ISO na Auto, limit autoiso na 1600, tryb priorytetu czasu (S), pomiar światła centralny, format zapisu oczywiście RAW. Czasy 1/600 i krótsze. Tak ja bym ustawiał.

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KOMBA Zobacz posta
    Witam. Od niedawna jestem posiadaczem aparatu olympus om-d e-m10 wraz z kitowym obiektywem. Jako że zaczynam przygodę z fografią to fotki rodzinne i ze spacerów tym zestawem powoduja u mnie wzwód w porównaniu z fotkami z mojego wyslużonego już nikona AW100. Można więc uznać że na automacie radzę sobie tym aparacikiem doskonale. Albo on sobie radzi ze mną i moimi fotograficznymi ulomnościami. Ale do brzegu. Przechodzę tu po pomoc. Jako że mój syn radzi sobie całkiem nieźle na arenie zwanej piłką nożną bardzo często zdarza mi się przebywać w halach sportowych i mam wtedy nieodpartą pokusę uwiecznić niektóre z akcji mojego syna. Ostatnio natrzaskalem fotek ze ho ho ale na szczęście bateria mnie zatrzymala. Fotki z kita jako że światełko w halach słabe wychodzą mało satysfakcjonujace. I teraz moja prośba o poradę w związku ze budżet jest mocno nadwyrężony kupnem w/w aparacika chciałbym, póki co, tanim kosztem postarać się zakupić obiektyw m42 (w związku z przystępnym cenami) oraz konwerter żeby móc go zastosować do mojego oly. Co myślicie na ten temat? Jaki obiektyw byłby odpowiedni do tych warunków? Jakiego konwerter użyć? No i na jakich parametrach najlepiej pracować, tzn wiem ze nie ma złotego środka ale chociaż w przybliżeniu.

    Z góry bardzo dziękuję. Mam nadzieję że znajdzie się jakaś rada i ze będę mógł tu później przedstawić moje doświadczenia z dobranym przy waszej pomocy zestawem.
    Sądzę, że mZD 40-150f 2,8 i Lumix 35-100 f2,8 w zależności od rozmiarów tych hal były by najlepszym wyborem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję bardzo za szybką i treściwą odpowiedź. Juz się zabieram za poszukiwania. Bardzo byłbym wdzięczny jeszcze o podanie jakiegoś sprawdzonego modelu konwertera. Biegałem trochę wokół tego tematu i pojawiły się jakieś hasła typu potwierdzanie ostrosci, ostrzenie w nieskończoność itp. a nie mam pojęcia co jest ważne i co spełni swoją rolę w moim aparaciku.

    ---------- Post dodany o 12:33 ---------- Poprzedni post był o 12:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Sądzę, że mZD 40-150f 2,8 i Lumix 35-100 f2,8 w zależności od rozmiarów tych hal były by najlepszym wyborem.
    Trochę przekracza mój budżecik.
    Ostatnio edytowane przez KOMBA ; 2.03.16 o 13:36

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Sądzę, że mZD 40-150f 2,8 i Lumix 35-100 f2,8 w zależności od rozmiarów tych hal były by najlepszym wyborem.
    Pod względem funkcjonalności masz 100% racji, ale biorąc pod uwagę, że pytający pisał o nadwyrężonym budżecie mam obawy, że oba te obiektywy będą zbyt drogie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    hmm, ja korzystałem z Panasonica 45-150 f/4-5.6 i da się. Jest dość ciemny na końcu więc zdjęcia robiłem na raczej wysokim ISO, ale da się. Tutaj rezultaty
    https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1181053

    używka to ok ~700 zł. Taniej wyjdzie Olympus 40-150/4-5.6 - ok. 400 zł, jakość pewnie podobna.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Koszykówka to nie kopanka, chyba, że syn jest bramkarzem Najtańsze rozwiązanie dające szansę na sensowne zdjęcia to używki C40D + 85/1,8.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    https://forum.olympusclub.pl/content...%C3%B3wk%C4%99

    Jeżeli punkt, w którym chcesz łapać ostrość zdjęć jest przewidywalny (np. okolice pola karnego) to możesz brać manual, coś na M42 albo Olympus OM - 135/2.8 jest dość popularne, 135/3.5 też, chociaż przydałoby się coś dłuższego - taka 200/2.8 opisywana w linku wyżej byłaby super. Konwerter oczywiście mikro 4/3 --> bagnet obiektywu, który chcesz kupić, czyli np. m43-->M42 albo m43-->Olympus OM.
    ISO na Auto, limit autoiso na 1600, tryb priorytetu czasu (S), pomiar światła centralny, format zapisu oczywiście RAW. Czasy 1/600 i krótsze. Tak ja bym ustawiał.
    1/600 przy ISO 1600 ? to już musi być sporo światła.
    Trudno się zmieścic przy zdjęciach w halach oświetlonych do rangi ME- sprawdzałem przed chwilą w moim watku, gdzie mam zdjęcia z ostatnich mistrzostw w piłce ręcznej.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czyli istnieje jakaś szansa na dokompletowanie mojego Olka żeby potrzaskac fotki na hali ale nie sprzedawać auta i osiągnac lepsze rezultaty niż na kicie?

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Koszykówka to nie kopanka, chyba, że syn jest bramkarzem Najtańsze rozwiązanie dające szansę na sensowne zdjęcia to używki C40D + 85/1,8.
    Jesli syn jest bramkarzem.
    Bo uwierz mi, że kadry z obiektywu stałoogniskowego będą.. dośc monotonne.
    Nie masz żadnej szansy na zoom nożny.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Zestaw do fotografii sportowej - zawody konne
    By bebus17 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24.09.15, 18:55
  2. Obiektyw do E-M10 i ulicznej fotografii.
    By zmyslony in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16.09.15, 23:08
  3. Jasny obiektyw do zdjęć sportowych
    By kamil_andrzej in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22.06.12, 10:53
  4. obiektyw do E500 do fotografii kotów ;-)
    By chantiff1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 2.11.09, 20:29
  5. Zdjęcia w hali sportowej
    By sebastan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.01.05, 19:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.