Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nowa lampa Nissin i60A

  1. #1
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria

    Nowa lampa Nissin i60A

    W ofercie firmy Nissin pojawiła się nowa lampa błyskowa i60A, z wbudowanym odbiornikiem radiowym i obsługą tryb HSS. Lampa jest kompatybilna z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie. Ma wbudowany odbiornik radiowy 2,4 GHz (kompatybilność z systemem Nissin Air System). Używa ktoś takiego systemu z Nisin i40? Z opisu wynika, że tym razem to już nie jest takie fotograficzne maleństwo. Do maja nie jest daleko, więc pozostaje tylko czekać.


    Zajawka jest na stronie http://www.optyczne.pl/9455-news-Now...ssin_i60A.html .
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Hmmm Ciekawa rzecz. Zobaczymy jak ją wycenią. Czy wzorem Metz 58 mogą tam być dwa palniki?
    Swoją drogą, nie wiem jak Wy, ale ja coraz mniej używam lampy. Wzrost użytecznego ISO w nowszych konstrukcjach m4/3 w połączeniu z jasnymi stalkami załatwia większość tematów.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    To prawda, ale ja naczytałem się książek i staram się używać lampy do doświetlania tematu, tak by był istotniejszy wizualnie. Na razie śrenio mi to wychodzi, ale to chyba wina lampy a nie fotografa, więc się ucieszyłem z tej zapowiedzi.
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    ... Wzrost użytecznego ISO w nowszych konstrukcjach m4/3 w połączeniu z jasnymi stalkami załatwia większość tematów.
    Jeśli myślisz tylko o ilości światła, to masz rację, ale lamp nie używa się tylko wtedy, kiedy światła brakuje
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Hmm.. GN 60 ale dla ISO100 i 200mm ("zoom" lampy 24-200mm) sterowanie radiowe z TTL jak rozumiem tylko dla Canona, Nikona i Sony. Czyli do m4/3 będzie w tej samej cenie ale bez sterowania radiowego
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Hmm.. GN 60 ale dla ISO100 i 200mm ...
    Taka moda, wszyscy podają dla max. zakresu zooma. Olek też
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar mareksopl
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    272
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Hmmm Ciekawa rzecz. Zobaczymy jak ją wycenią. Czy wzorem Metz 58 mogą tam być dwa palniki?
    Swoją drogą, nie wiem jak Wy, ale ja coraz mniej używam lampy. Wzrost użytecznego ISO w nowszych konstrukcjach m4/3 w połączeniu z jasnymi stalkami załatwia większość tematów.
    No i wyjaśniło się: http://www.bhphotovideo.com/c/produc...for_micro.html

    Expected availability: Mid June 2016

    • Nissin Air 2.4 GHz Radio TTL System
    • Compatible with Micro Four Thirds TTL
    • Guide Number: 197' at ISO 100 and 200mm
    • Zoom Range: 24-200mm (16mm with Panel)
    • LED Video Light; Color LCD Screen
    • Tilts Upward 90°
    • Rotates Left & Right 180°
    • Recycle Time: 0.1-5.5 Seconds
    • Slow, High-Speed, 1st & 2nd Curtain Sync
    • Runs on 4 AA Batteries or External Pack
    Cena za Atlantykiem to $339.99 czyli jakieś 1300 zł.
    "Trzeba się uczyć grać nie od tych co robią instrumenty, ale od tych co umieją grać" - Galileusz
    popatrzna.blogspot.com

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zapowiada się świetnie. Czekam na czasy, kiedy szczytem obciachu będzie wypuszczenie na rynek lampy bez wbudowanego sterowania radiowego. Przy obecnych możliwościach technicznych to powinien być standard już od kilku lat.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... Czekam na czasy, kiedy szczytem obciachu będzie wypuszczenie na rynek lampy bez wbudowanego sterowania radiowego. ...
    No to ja wolę obciach. Przy obecnym poziomie techniki zrobienie automatyki też jest proste, a w cenie lampy tej prostoty nie widać. Nie chcę płacić za sterowanie, którego zupełnie nie potrzebuję. To oczywiście moje bardzo subiektywne zdanie, ale automatykę i hss lubię, jak mam lampę na sankach. Jak zdejmuję lampę z sanek, to lubię sterowanie, ale wszelkie automatyki stwarzają więcej problemów niż rozwiązują.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Nissin i40 - fajna nowa lampka (mała a dużo może)
    By smog in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 5.03.16, 18:30
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.11.10, 03:16
  3. E-510 awaria i nowa lampa
    By Asmodeus in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.