Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 2/2016, wybieramy jedną pracę

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. A56

    1 3,70%
  • 2. andtor2

    10 37,04%
  • 3. Bodzip

    2 7,41%
  • 4. helmuth

    5 18,52%
  • 5. jck

    2 7,41%
  • 6. robtor

    3 11,11%
  • 7. szafir51

    4 14,81%
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Wątek: Wyniki Głosowania popRAWka 2/2016

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Z tego co zauważyłem to tylko dwie prace nie mają prawej strony wyżej od lewej. Nie zwróciłem na to uwagi i moja praca też jest wyżej. Ale to nie ma znaczenia. Ważne aby budynki stały w pionie, a to czy tam jest idealnie płasko, czy też jest lekkie wzniesienie to w poprawce nie ma znaczenia.
    Wręcz przeciwnie, na Hadesowych zdjęciach pokazana jest cała dolina, nieźle byłoby pokazać jak należy. W końcu tym środkiem Krakowa rzeka płynie. Górą?
    Ta dolina jest tam naprawdę płaska.
    A pionowość budynków jest niezależna od poziomu gruntu. One muszą być zawsze w pionie, no może poza Krzywą Wieżą w Pizie i kilkoma podobnymi wyjątkami.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Gratulacje!

  3. #23
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Wręcz przeciwnie, na Hadesowych zdjęciach pokazana jest cała dolina, nieźle byłoby pokazać jak należy. W końcu tym środkiem Krakowa rzeka płynie. Górą?
    Ta dolina jest tam naprawdę płaska.
    A pionowość budynków jest niezależna od poziomu gruntu. One muszą być zawsze w pionie, no może poza Krzywą Wieżą w Pizie i kilkoma podobnymi wyjątkami.
    Nie wiem ile osób obrabiających te zdjęcia wiedziało, że to będzie panorama Krakowa. Ja nie wiedziałem, że to Kraków. Dla mnie to zdjęcia, które trzeba było złożyć w panoramę i obrobić.
    Zwrócił bym uwagę na inną kwestię. Skoro możemy w poprawce czegoś się nauczyć patrząc na prace innych, to ja zauważyłem, że tylko dwie prace nie posiadają prześwietlonych pikseli w zdjęciu. Praca jck i moja nie posiadają przepalonych pikseli. Także poglądowe zdjęcia hadesa jest bez przepaleń, ale to może dlatego, że tylko złożone a nie obrabiane.
    Dlaczego o tym piszę? Wielu nie zdaje sobie sprawy, że obrabiając zdjęcie powstają przepalone piksele. One są bardziej lub mniej widoczne i można się tym nie przejmować. Ale trzeba pamiętać, że jeżeli mamy przepalony piksel, to taki piksel już w dalszej obróbce zdjęcia nie bierze udziału. Jeżeli tych pikseli jest niewiele to jeszcze nie jest problem, ale jeżeli przy pierwszej operacji obróbki powstaną przepalenia, to każda następna ingerencja w zdjęcie powiększa ilość przepalonych pikseli. Przepalone piksele powstają w trzech kanałach i nie zawsze musi to być biały punkt. To także piksel czerwony, niebieski, czy zielony. I te kolorowe piksele też są przepaleniami i nie biorą udziału w obróbce.

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor07.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	640,5 KB
ID:	169112Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor06.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	441,4 KB
ID:	169113Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor04.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	862,3 KB
ID:	169114Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor02.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	793,8 KB
ID:	169115Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor03.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	361,5 KB
ID:	169116

    Tak wyglądają przepalenia w poszczególnych zdjęciach

  5. #25
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Zrobiłem zdjęcie w rozdzielczości do druku (300dpi). Gdy zdjęcie było gotowe zmniejszyłem rozdzielczość do 96 dpi (tu jeszcze wszystko było w porządku) i zrobiłem dłuższy bok 1200 pikseli. (do tej pory zdjęcie przedstawiało się dobrze). Następnego dnia przeczytałem, że koledzy chcą aby wymiary były większe na dłuższym boku. W tym momencie popełniłem błąd. Zamiast od początku zrobić poprawkę zwiększyłem wymiary dłuższego boku i wyszła kaszana.
    A ja uważam, że powinieneś ponownie zmniejszyć i nam pokazać. Bo to bardzo dobrze może wyglądać. Ale należy zastosować standard wysokości 1000px wg wzorca hadesa, a długość z powodów oczywistych - określić jako wymuszenie proporcji.

  6. #26
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    A ja uważam, że powinieneś ponownie zmniejszyć i nam pokazać. Bo to bardzo dobrze może wyglądać. Ale należy zastosować standard wysokości 1000px wg wzorca hadesa, a długość z powodów oczywistych - określić jako wymuszenie proporcji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	96dpi.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	778,7 KB
ID:	169117

    Tak to wygląda

  7. #27
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	96dpi.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	778,7 KB
ID:	169117

    Tak to wygląda
    I dobrze wygląda!

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Dzieki raz jeszcze za gratulacje, którym nie dziękowałem. Odniosę się może do kilku poruszonych kwestii.
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    /.../...Następnego dnia przeczytałem, że koledzy chcą aby wymiary były większe na dłuższym boku. /.../...
    Może nie tyle koledzy (chodzi o liczbę mnogą) chcieli, co po prostu zapytałem się jaki ma mieć rozmiar ta panorama i prowadzący podał konkretny rozmiar: "4 038px × 1 000px tak jak w poglądówce". To było wiadome bodajże 1,5 godziny po ogłoszeniu tej edycji popRAWki (jak sie mylę poproszę o sprostowanie).

    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Zrobiłem zdjęcie w rozdzielczości do druku (300dpi). Gdy zdjęcie było gotowe zmniejszyłem rozdzielczość do 96 dpi (tu jeszcze wszystko było w porządku) i zrobiłem dłuższy bok 1200 pikseli. (do tej pory zdjęcie przedstawiało się dobrze). Następnego dnia przeczytałem, że koledzy chcą aby wymiary były większe na dłuższym boku. W tym momencie popełniłem błąd. Zamiast od początku zrobić poprawkę zwiększyłem wymiary dłuższego boku i wyszła kaszana.
    Można powiedzieć, że zrobiłeś jakby zoom cyfrowy. To chyba dość adekwatne porównanie. Z małego obrazka (mniejszej rozdzielczości) powiększyłeś do znacznie większego co musiało dać taki skutek. Zoom cyfrowy (jeśli używany to najczęściej 2x) powiększa 2 razy, Ty powiększyłeś ok. 3,5 krotnie mały obrazek stąd też takie mocne pogorszenie jakości. W pierwszym głosowaniu (unieważnionym z wiadomych względów) głosowałem właśnie na 01, ale wtedy też ta praca inaczej wyglądała. Nie ma też co ukrywać, że przez Twój błąd udało mi się wygrać (w pierwszym głosowaniu praca 01 prowadziła zdecydowanie), a tak może tylko 2 miejsce by było.

    Co do krzywizny horyzontu z prawej, zgadzam się, że lepiej byłoby prosto. Tak mi złożył panoramę PSE6 i już nie chciałem za bardzo tam ingerować, ale zwróciłem na to uwagę.

    Co do przepaleń:
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor07.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	640,5 KB
ID:	169112Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor06.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	441,4 KB
ID:	169113Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor04.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	862,3 KB
ID:	169114Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor02.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	793,8 KB
ID:	169115Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Saboor03.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	361,5 KB
ID:	169116
    Tak wyglądają przepalenia w poszczególnych zdjęciach
    To czwarte z kolei to zapewne moje. Nie zaprzeczam, że są u mnie przepalone piksele na budynkach, choć LR pokazuje mi ich znacznie mniej. W każdym razie dzięki za taką informację, trzeba będzie na to zwracać uwagę.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11.03.16 o 19:35
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Dzieki raz jeszcze za gratulacje, którym nie dziękowałem. Odniosę się może do kilku poruszonych kwestii.

    Może nie tyle koledzy (chodzi o liczbę mnogą) chcieli co po prostu zapytałem się jaki ma mieć rozmiar ta panorama i prowadzący podał konkretny rozmiar: "4 038px × 1 000px tak jak w poglądówce"
    To było wiadome bodajże 1,5 godziny po ogłoszeniu tej edycji popRAWki (jak sie mylę poproszę o sprostowanie).



    Można powiedzieć, że zrobiłeś jakby zoom cyfrowy. To chyba dość adekwatne porównanie. Z małego obrazka (mniejszej rozdzielczości) powiększyłeś do znacznie większego co musiało dać taki skutek. Zoom cyfrowy (jeśli używany to najczęściej 2x) powiększa 2 razy, Ty powiększyłeś ok. 3,5 krotnie mały obrazek stąd też takie mocne pogorszenie jakości. W pierwszym głosowaniu (unieważnionym z wiadomych względów) głosowałem właśnie na 01, ale wtedy też ta praca inaczej wyglądała. Nie ma też co ukrywać, że przez Twój błąd udało mi się wygrać (w pierwszym głosowaniu praca 01 prowadziła zdecydowanie), a tak może tylko 2 miejsce by było.

    Co do krzywizny horyzontu z prawej, zgadzam się, że lepiej byłoby prosto. Tak mi złożył panoramę PSE6 i już nie chciałem za bardzo tam ingerować, ale zwróciłem na to uwagę.

    Co do przepaleń:

    To czwarte z kolei to zapewne moje. Nie zaprzeczam, że są u mnie przepalone piksele na budynkach, choć LR pokazuje mi ich znacznie mniej. W każdym razie dzięki za taką informację, trzeba będzie na to zwracać uwagę.

    Co do wielkości zdjęcia to musiało być tak jak piszesz. Ja już dobrze tego nie pamiętam, ale wiem w którym miejscu zrobiłem błąd.
    Masz mniej przepaleń w LR. Pewnie oglądasz zdjęcie, które posiadasz w komputerze. Spróbuj pobrać swoje zdjęcie i sprawdz jak po pobraniu wyglądają prześwietlenia. Z pewnością będzie ich więcej. Tak się dzieje z każdym zdjęciem pobranym z serwera (chyba, że jest bardzo ciemne to tego efektu nie ma)

    Piszesz, że trzeba na to zwracać uwagę, aby nie było prześwietleń. Ja taką korekcję robię po każdej operacji na zdjęciu. Jest pracochłonna, ale jak zrobisz akcję (PS to umożliwia) to taka korekcja na zdjęciu 300 dpi i wielkości A3 trwa 2 sek. Im miejsza rozdielczość i mniejsze zdjęcie, tym krócej to trwa.
    Ostatnio edytowane przez A56 ; 11.03.16 o 19:39

  10. #30
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    ... Spróbuj pobrać swoje zdjęcie i sprawdz jak po pobraniu wyglądają prześwietlenia. Z pewnością będzie ich więcej. Tak się dzieje z każdym zdjęciem pobranym z serwera (chyba, że jest bardzo ciemne to tego efektu nie ma)...
    Niestety tego potwierdzić nie mogę. Po pobraniu tego z serwera Olympusa mam w LR dokładnie tyle samo przepalonych pikseli na budynkach co w pliku na dysku komputera. Jak mam ewentualnie "udowodnić" ? Porównywałem oczywiście (nawet w dużym powiększeniu) pliki JPG - Saboor02 (ten pobrany z serwera) i andtor2 (ten w kompie na dysku)

    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Piszesz, że trzeba na to zwracać uwagę, aby nie było prześwietleń. Ja taką korekcję robię po każdej operacji na zdjęciu. Jest pracochłonna, ale jak zrobisz akcję (PS to umożliwia) to taka korekcja na zdjęciu 300 dpi i wielkości A3 trwa 2 sek. Im miejsza rozdielczość i mniejsze zdjęcie, tym krócej to trwa.
    Cóż, PS nie posiadam i raczej nie zanosi się bym go miał. Nawet prawdę mówiąc nie czuję takiej potrzeby.

    Takie jeszcze moje spostrzeżenie odnośnie naszej tu zabawy. Naprawdę nie zawsze zdjęcie musi być idealnie technicznie (bez przepalonych pojedynczych, czy nawet dużej grupy pikseli), balans bieli bardziej lub mnie trafiony, bardziej krzywe mniej krzywe, itd, itp. Liczy się ogólny odbiór u osób głosujących na dane prace. Się podoba lub nie. Ta bardziej ta mniej. Wyjątkowo chyba w tej edycji technikalia (ten Twój błąd ) wpłynęły na liczbę głosów pracy 01, a może i na cały wynik tej edycji.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11.03.16 o 20:27
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. popRAWka 2/2016 - głosowanie unieważnione
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 24.02.16, 20:58
  2. Wyniki popRAWka 1/2016
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 10.02.16, 15:27
  3. Głosowanie - temat LAS
    By RadioErewan in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.07.06, 12:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.