Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Sigma C 30 mm f/1.4 DC DN

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jak tylko dotrze mój EM5 II, też wam coś po podłączam
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  2. #32
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ale, że o co chodzi Napisałem coś bardzo gupiego niezgodnego z prawdą ?
    O czym ma świadczyć ten obrazek ? Ile da rade podpiąć do małego korpusu Też mogę podobny wstawić z korpusem Panasonika, tylko czy warto ?
    Ja to naprawdę używam. Jak robię z ręki - podpieram paluchem, jak ze statywu to jest do Sigmy stopka statywowa.
    ps. to nie chodzi o to co napisałeś, chodzi o ten karykaturalny wygląd. Niektórych to śmieszy, ale połączone z E-30 też karykaturalnie wygląda. Faktem jest że działa na obu korpusach i mogę z tego całkiem fajne obrazki uzyskać.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #33
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Szkiełko detronizuje Vojtka! Fjiu fjiu...Optycznych test.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  4. #34

    Dołączył
    Sep 2016
    Mieszka w
    Pułtusk
    Posty
    42
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jamsborg Zobacz posta
    To mam trochę inne doświadczenie z tym szkłem na E30. Nie mówię, ze zawsze kaprysi ale czas miałem wrażenie, że to co wskazywałem punktem AF było z jakiś dziwnych powodów, nie atrakcyjne dla tej Sigmy i wybierała sobie zupełnie coś innego (nie wykluczam swojego błędu) Na poprawę szybkości nie liczę ale na większą celność z takim EM5m2 owszem.
    Z mojego doświadczenia 30/1,4 HSM podpięta do E510 nie działała poprawnie na centralnym punkcie AF, za to na bocznych punktach działała bezbłędnie. Na Canonie ostrzy szybciej. Co do jakości szkła, to dla mnie renderowanie i kolorystyka są wspaniałe.

  5. #35
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Szkiełko detronizuje Vojtka! Fjiu fjiu...Optycznych test.
    Skoro ten obiektyw taki dobry, test Optycznych to laurka, to dlaczego ich sample takie sobie?
    Np. plik sig30_fot28.JPG - te kwiatki otwartym obiektywem, aberracja aż bolą oczy.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #36
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Podoba mi się ten obiektyw
    Możliwe, że kupię do kompletu.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #37
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Ktoś "rzeczoną" nową Sigmę używa ? Jakieś wrażenia. Na sieci wspaniałe wyniki na optycznych ale gdzie indziej już nie tak różowo ?(rozrzut jakościowy ? ) Zastanawiam się czy takiej sobie nie sprawić (wcześniej miałem PL 25/1.4 ale się pozbyłem) i zaczynam tęsknic za jasną stałką z tego zakresu ;-(. Owszem mogę kupić ponownie PL ale chętnie coś innego dla odmiany - A i trzeba zachęcać Sigmę do wypuszczania obiektywów dla systemu
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  8. #38
    | OlyJedi Awatar studioart
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kaszuby
    Posty
    109
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja również zastanawiam się nad tą 30'tką F1.4 pod miko 4/3. Aktualnie mam 25 mm F0.95 od Voitka, ale męczy mnie kręcenie ostrością. Chciałbym wykorzystać możliwość automatycznej zmiany ostrości. Widziałem super pozytywne opinie na optycznych, więc prawdopodobnie zastąpiłoby mi z czasem mojego Voitka, którego pewnie używałbym coraz rzadziej. Aktualnie moim ulubionym szkłem jest 17mmF1.8, które z sukcesem zastąpiło mi 20mmF1.7 od Panasonica. To co mi się nie podoba w mojej Sigmie 60 mm F2.8 (super ostre) to, że podczas wyłączonego zasilania puka wewnętrzny mechanizm. Nigdzie o tym wcześniej nikt nie pisał. Czy to szkiełko też tak ma? Zachęca cena jak za tą jasność. Napiszcie jak się wam sprawuje - czy da się go lubić? Z dużego systemu 4/3 Sigma 50mm F1.4 była niesamowita. Ta magiczna plastyka, ale 30mm nie miałem w rękach, choć czytam tu, że prawdopodobnie jest równie rewelacyjna.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Skoro ten obiektyw taki dobry, test Optycznych to laurka, to dlaczego ich sample takie sobie?
    Np. plik sig30_fot28.JPG - te kwiatki otwartym obiektywem, aberracja aż bolą oczy.
    Sample optycznych zazwyczaj nie rzucają na kolana. Zresztą nie maja mieć takiego zastosowania. Prace, które powodują wewnętrzne łał wykonane określonym szkłem można zobaczyć gdzie indziej - będą bardziej artystyczne. Ja szukam na flickr.com lub na portalach osób, które wskazują na swoje strony gdzie wykonali własne prace.

    Tu akurat problem jest taki, że na hasło "sigma 30mm m4/3 f/1.4" niewiele zdjęć się znajduje.
    EM5MII i od Olka: 17F1.8 + 45F2.0 + 60F2.8 + 75F1.8 + 7-14F.2.8 + 40-150F2.8 + Voigtlander 25mm F/0.95 (kiedyś EM5 + Panas20F1.7 + Oly12F2.0 + Sigma30F2.
    E300+E620+ Samyang8Fish-Eye i 85mmF1.4+ZD35mmF3.5+ZD14-54F2.8-3.5+Sigma50F1.4+ZD50-200F2.8-3.5+FL-50R;C5060WZ
    Moje prace fotograficzne można zobaczyć na szwajcaria-kaszubska.pl.

Podobne wątki

  1. Parę zdjęć Sigmą S 120-300 i Sigmą 180mm OS Makro
    By banc in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.06.14, 12:31
  2. ZD 50, Sigma 30 czy Sigma 50... do portretu?
    By prestigemedia in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26.02.09, 18:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.