Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Wątek: Pentax K-1 Full Frame

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta

    A poza tym, to szybko wymień tę fokę Academy na coś lepszego. Foka Academy fajnie się skleja, ale po sklejeniu zupełnie nie przypomina pierwowzoru
    Qrczaczek - mały ten świat

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta

    Na jakich puszkach miales FF i BF? - bo to raczej byla wina puszki - jakos dzisiaj nikt nie ma problemu z tym
    Miałem na K-7 i K-5 ale nie wierzę, że to puszki sprawiały problemy bo obiektywy na obydwu sprawowały się identycznie. Wszystkie limitedy mi dobrze na nich pracowały podobnie jak kity i Sigma 17-70 która była skalibrowana pod K-7 i która to identycznie zachowywała się na K-5.
    Miałem za to jazdy z DA 35mm f/2.4 który w co którymś zdjęciu ustawiał ostrość na tło (K-7) i podobnie mam w FA 35mm f/2 (w K-5) który wg mnie jest właściwie manualnym obiektywem bo AF w nim to porażka.
    Lubię ogniskową 35mm i min. dlatego chcę wyjść z systemu P - wymienię tylko GX1 na coś z nowszą matrycą do landscapów i pozostanę z m4/3.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Idealnie skrojony korpus FF na moje potrzeby, no może poza tymi 36MPX. Warto nie było się spieszyć z zakupami, bo wszystko co mi nie pasowało w taki D750 ma K1. Dlaczego Olympus nigdy nie chciał przeprosić pełnoklatkowej matrycy. Wszystko co najlepsze z serii OMD wstawiliby puszki FF w cenie tego Pentaxa i mieliby mnie w ręku Choć i tak mają ;P W życiu bym nie pomyślał, że spojrzę w kierunku Pentaxa.
    Ostatnio edytowane przez Jamsborg ; 18.02.16 o 22:19
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  3. #13
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Olympus bal sie, ze ludzie, zamiast kupowac nowe szkla, beda uzywali starych OMek. Paradoksalnie zemscilo sie to na firmie w dluzszej perspektywie- mimo, ze przynioslo pewne korzysci na poczatku systemu 4/3.
    Nic nie stalo na przeszkodzie zachowac ten sam bagnet i zastosowac cyfrowa, zmniejszona matryce.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  4. #14

    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    24
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Miałem na K-7 i K-5 ale nie wierzę, że to puszki sprawiały problemy bo obiektywy na obydwu sprawowały się identycznie. Wszystkie limitedy mi dobrze na nich pracowały podobnie jak kity i Sigma 17-70 która była skalibrowana pod K-7 i która to identycznie zachowywała się na K-5.
    Miałem za to jazdy z DA 35mm f/2.4 który w co którymś zdjęciu ustawiał ostrość na tło (K-7) i podobnie mam w FA 35mm f/2 (w K-5) który wg mnie jest właściwie manualnym obiektywem bo AF w nim to porażka.
    Lubię ogniskową 35mm i min. dlatego chcę wyjść z systemu P - wymienię tylko GX1 na coś z nowszą matrycą do landscapów i pozostanę z m4/3.
    Jeszcze w K-7 to moze-mozliwe by bylo...ale w k-5? :/ a ktory soft miales? - bo ktorys tam sporo poprawil
    albo cos miales kopsniete w tych szklach - bo kilku moich znajomych kupilo te szkla i trafiaja w punkt :/

    Szwagier od czasow k10d siedzi w Pentaxie - i od zawsze mial 16-50/2.8 i 50-135/2.8 - k10d, k20d - musial kalibrowac problemy z FF i BF,ale jak przywiozl sobie K-5II to pamietam ze w szoku byl jaka roznica w AF - zero kalibracji - w punkt idealnei trafiaja, szybciej chodza.
    wiec raczej cos musisz miec walniete :/ a masz kogos aby podpiac pod nowsza puszke i sprawdzic?

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Olympus bal sie, ze ludzie, zamiast kupowac nowe szkla, beda uzywali starych OMek. Paradoksalnie zemscilo sie to na firmie w dluzszej perspektywie- mimo, ze przynioslo pewne korzysci na poczatku systemu 4/3.
    Nic nie stalo na przeszkodzie zachowac ten sam bagnet i zastosowac cyfrowa, zmniejszona matryce.
    A bagnet OM nadawał się do zastosowania w cyfrowej lustrzance? Może po prostu był już przestarzały? Olympus chyba nie wypuścił żadnego analogowego korpusu z AF i bagnetem OM?

    A wracając do Pentaxa to korpus mi się podoba. Do tego trzy limitedy 31mm, 43mm i 77mm i mam wszystkie potrzebne stałki. Taki zestaw podobał mi się już w czasach analogowych. Ale jakoś nie było mnie wtedy stać.

    Co do ceny 77mm, to 85mm 1.8 do Sony A7 też nie jest tanie.

    Szkoda trochę że nowe zoomy 2.8 to tak na prawdę Tamrony.
    Zapraszam do albumu i galerii

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Olympus bal sie, ze ludzie, zamiast kupowac nowe szkla, beda uzywali starych OMek. Paradoksalnie zemscilo sie to na firmie w dluzszej perspektywie- mimo, ze przynioslo pewne korzysci na poczatku systemu 4/3.
    Nic nie stalo na przeszkodzie zachowac ten sam bagnet i zastosowac cyfrowa, zmniejszona matryce.
    Tak bardzo nieśmiało liczę, że może te dwa patenty zgłoszone ostatnio przez Olympusa na szkła pod FF, to nie bedzie dla Sony Niech tylko coś bąkną w "niekontrolowanym" wycieku: "Mea culpa. Ogłaszamy, że wracamy na łono klatki 35mm" ...i poczekam oddając się we władanie m4/3 ;P
    Ostatnio edytowane przez Jamsborg ; 18.02.16 o 22:33
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  7. #17
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    A bagnet OM nadawał się do zastosowania w cyfrowej lustrzance? Może po prostu był już przestarzały? Olympus chyba nie wypuścił żadnego analogowego korpusu z AF i bagnetem OM?

    A wracając do Pentaxa to korpus mi się podoba. Do tego trzy limitedy 31mm, 43mm i 77mm i mam wszystkie potrzebne stałki. Taki zestaw podobał mi się już w czasach analogowych. Ale jakoś nie było mnie wtedy stać.

    Co do ceny 77mm, to 85mm 1.8 do Sony A7 też nie jest tanie.

    Szkoda trochę że nowe zoomy 2.8 to tak na prawdę Tamrony.
    Szkla OM z AF:

    • 24/2.8 AF
    • 28/2.8 AF
    • 50/1.8 AF
    • 50/2 PF - Only for the OM-101 / OM-88
    • 50/2.8 AF Macro
    • 28-85/3.5-4.5 AF
    • 35-70/3.5-4.5 AF
    • 35-70/3.5-4.5 PF - Only for the OM-101 / OM-88
    • 35-105/3.5-4.5 AF
    • 70-210/3.5-4.5 AF
    • 70-210/3,5-4,5 PF rare, modified AF without electrical contacts, but with rectangular part for the contacts
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  8. #18

    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    24
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    A wracając do Pentaxa to korpus mi się podoba. Do tego trzy limitedy 31mm, 43mm i 77mm i mam wszystkie potrzebne stałki. Taki zestaw podobał mi się już w czasach analogowych. Ale jakoś nie było mnie wtedy stać.

    Co do ceny 77mm, to 85mm 1.8 do Sony A7 też nie jest tanie.

    Szkoda trochę że nowe zoomy 2.8 to tak na prawdę Tamrony.
    Teraz jeszcze w Stanach jest tydzien promocji na obiektywy do Pentaxa
    W sumei zestaw Sigm A tez pasowalby mi

    Czemu szkoda ze to Tamrony?
    pytanie brzmi czy - te same powloki zostawili? ten sam naped? uszczelnienia?
    powiedzmy prawde 15-30/2.8 to w tej chwili najlepsze szklo w swojej klasie na FF,
    24-70/2.8 - takze bardzo udane
    poza tym - jezeli poszli na wspolprace - to nie powinno byc zadnych problemow z AF - jak to bywa z kundelkami...

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta
    Jeszcze w K-7 to moze-mozliwe by bylo...ale w k-5? :/ a ktory soft miales? - bo ktorys tam sporo poprawil
    albo cos miales kopsniete w tych szklach - bo kilku moich znajomych kupilo te szkla i trafiaja w punkt :/

    Szwagier od czasow k10d siedzi w Pentaxie - i od zawsze mial 16-50/2.8 i 50-135/2.8 - k10d, k20d - musial kalibrowac problemy z FF i BF,ale jak przywiozl sobie K-5II to pamietam ze w szoku byl jaka roznica w AF - zero kalibracji - w punkt idealnei trafiaja, szybciej chodza.
    wiec raczej cos musisz miec walniete :/ a masz kogos aby podpiac pod nowsza puszke i sprawdzic?
    Nie z limitedami te aparaty nie miały żadnych problemów i pracowały dobrze. Może lepszy AF w puszkach poprawiłby i działanie tych 35-tek ale nie chciałem dla eksperymentu zamieniać puszki. To nie jest tak, że AF działa źle bo w warunkach kontrolowanych tj kartka papieru w domu działał powtarzalne ale na ulicy się gubi zbyt często. Znawcy tematu coś wspominali o tym że Pentaxy miały duży punkt AF na którego powierzchni sensory nie ustawiały ostrości centralnie ale skupiały się na rogach stad łatwo było o błąd....
    W każdym razie bezlustra nie sprawiają tego typu problemów, są lżejsze, mniejsze a ja mam ochotę na jeden aparat do wszystkiego i chyba go znalazłem
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  10. #20
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    (...) FA 35mm f/2 (w K-5) który wg mnie jest właściwie manualnym obiektywem bo AF w nim to porażka.
    Dobrze ze o tym nie wiedziałem, niejednokrotnie biorąc (lata temu) k100d + FA35 na amatorskie weselne pstryki

Podobne wątki

  1. Sony Nex full frame - SR5
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20.08.12, 13:24
  2. DSLR Sony- full frame . Znowu
    By Koriolan in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12.12.08, 20:38
  3. FF (full frame) Sony.
    By konopia in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 30.01.08, 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.