Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Olympus OM-D E-M5 lub E-P5 + obudowa Meikon, czy polecacie?

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus OM-D E-M5 lub E-P5 + obudowa Meikon, czy polecacie?

    Witam serdecznie wszystkich, mam pytanie dotyczące aparatu i obudowy podwodnej. Obecnie używam canona G9 + obudowa canona 40m, ale chciałbym wymienić na coś co robi lepsze zdjęcia, bo G9 ma już swoje lata.




    Na początku myślałem o wymianie na Canona PowerShot G1 X Mark II + oryginalna obudowa canona do 40m, ale natknąłem się na bezlusterkowce olympusa, które z obudowami z linków wychodzą podobnie cenowo jak canon, a powinny być lepsze. Ktoś używał i może polecić czy lepszy będzie jednak canon? cena za zewstaw ok 3-3500zł




    Olympus OM-D E-M5 z ob. 12-50mm + obudowa Meikon

    http://www.e-fotojoker.pl/olympus-om-d-e-m5-z-ob-12-50mm--rivacase-7301--sandisk-sdhc-8gb-eye-fi-82000550#.VsD1pfLhDIV

    +

    http://fotografiapodwodna.pl/obudowa-meikon-do-olympusomd-e-m5-12-50-mm.html




    lub




    Olympus E-P5 z ob. 14-42mm + obudowa Meikon

    http://www.e-fotojoker.pl/olympus-e-p5--z-ob-14-42mm-ii-kit-3d-czarny#.VsD1pfLhDIV

    +

    http://fotografiapodwodna.pl/obudowa-meikon-do-olympus-pen-e-p5-12-50-mm.html




    lub




    Canon PowerShot G1 X Mark II + Canon WP-DC53

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-canon-powershot-g1-x-mark-ii.html

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/obudowa-podwodna-canon-wp-dc53.html

  2. #2
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Witamy na forum,
    Nigdy nie nurkowałem z obudowami Meikona więc się nie wypowiadam ale uważam, że
    1. bezlustekowiec jest lepszym wyborem ze względu na możliwości zmiany specyfiki aparatu
    2. oryginalna obudowa to też większa pewność jeśli chodzi o gwarancję itp

    Zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad zestawem
    E-PL5/PL6 z jednym (około 1,5k ) lub z dwoma obiektywmiami (1,8k) - fajna puszka, matryca i procek jak e-m5. Stabilizacja trochę gorsza i brak wizjera ale to pod wodą bez różnicy.
    Do tego PT-EP10
    Z niemieckiego Amazona http://www.amazon.de/Olympus-PT-EP10.../dp/B009C74ZE4

    Cena trochę przekracza budżet, ale z czasem możesz upgrade-ować zestaw o 60mm 2,8 macro czy 9-18 lub idąc po całości 8mm 1,8 + port ZEN
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Jeśli masz dobry wzrok to można sobie poradzić bez wizjera. Inna sprawa, że zarówno Olympus dla E-M5 jak i Meikon nie mają lupy w obudowie i wizjer jest mniej użyteczny. Do obudów Olympusa można dokupić nieoryginalną lupę nakładaną w miejsce osłony przeciwsłonecznej na ekran.
    Wygląda, że Meikon odrobił lekcję i jego obudowy są obecnie dużo lepsze, wcześniej miał bardzo złe opinie.
    E-PL5 ma mniejszy ekran od E-M5, w innym formacie niż 4/3.
    Nie da się wymienić portu w Meikonie ale można przykręcić mokry konwerter 67mm, czego w Olympusie praktycznie nie da się zrobić, teoretycznie jest nakładka z gwintem ale ona chyba nie utrzyma konwertera.
    Tryb makro w 12-50 tylko można ustawić raz na powierzchni dla obu obudów.
    Widzę, że przy obudowie Canona trzeba się bardziej napracować by dostawić wyzwalanie lampy zewnętrznej i niema możliwości wkręcenia konwerterów.

    Jeśli nie chcesz rozbudowywać systemu to jak dla mnie weź najtańszy zestaw.
    Jeśli wystarczy ci dokupienie konwertera WA to powinien wystarczyć Meikon.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Do tej pory wizjer optyczny nie był i raczej nie będzie potrzebny pod wodą, bardziej chodzi mi o jakość obudów Meikona, czy można spokojnie im zaufać i czy obsługa jest wygodna.

    Wydawać więcej nie chcę i raczej nie planuję rozbudowywać systemu o kolejne porty (nie chcę też dużego zestawu, kompaktowe rozmiary wystarczają), chodzi mi o poprawę jakości zdjęć w stosunku do G9 (to aparat niemal sprzed 10 lat i powyżej iso 400 jest już kicha). Zakres ogniskowej do 50mm tez powinien wystarczyć, bardziej chodzi mi o pełną funkcjonalność w obudowie i wygodę obsługi. Sceny doświetlam latarkami jeśli jest potrzeba.

    Czy jest duża różnica między wymienionymi przeze mnie modelami olympusa? jeden jest z 2012 roku, nowszy z 2013 i główne różnice to wifi, wbudowany flash i brak wizjera, uszczelnianej obudowy i mniej przycisków na obudowie. Aparaty chcę wykorzystywać również na powierzchni jako lekki zamiennik mojej lustrzanki, po latach znudziło mi się noszenie dużego kloca (Pentax K20D) i wielu obiektywów, lamp itp. ten etap mam już od dawna za sobą Chciałbym dokonać najlepszego wyboru w tej cenie, pewnie na kolejne 10 lat.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    W E-M5 jest wizjer elektroniczny EVF a nie optyczny, na którym ja przynajmniej lepiej widzę niż na ekranie. Nie ma co kombinować, jeśli potrafisz na powierzchni ostrzyć manualnie na ekranie to możesz się obyć bez EVF po wodą.

    Raczej nie ma różnicy w jakości zdjęć pomiędzy E-PL5 a E-M5 i wszystkimi obecnymi korpusami z wyjątkiem PEN-F. Może być różnica w ergonomii pod wodą bo E-M5 ma osobne kółko do A i S a w E-PL5 trzeba klikać w przyciski. Niestety nie wiem czy da się obsłużyć rolki w E-M5 obudowie Meikon/Olympus jedną ręką tak jak np Nauticamie.

    O Meikonie wiem tylko tyle, że na forach nurkowych jeszcze do niedawna odradzano zakup tych obudów a teraz jest coraz więcej pozytywnych wpisów.

    Ja się zastanawiam czy będzie znacząca różnica w obrazku pomiędzy Canonem a Olympusem z ciemnymi kitami MZD 12-50/MZD 14-42 bo Canon GX1 ma większą mniej upakowaną matrycę i jasny obiektyw


    Mój guru Alexander Mustard, który zawodowo fotografuje pełnoklatkowymi Nikonami, jeszcze do niedawna używał "prywatnie" E-M5 w obudowie Nauticama ale zestaw był dla niego za duży i przeszedł na S120

    Nazwa:  Mustard Canon s120.jpg
Wyświetleń: 389
Rozmiar:  46,9 KB

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie będę ukrywać, że jakoś najbardziej ciągnie mnie do OMD E-M5, ale nigdzie nie ma testu, jednoznacznej opinii. Na zdjęciach i video obudowa wygląda normalnie, ani lepiej ani gorzej niż canon. Jak poszperałem teraz na temat Meikonów to faktycznie we wpisach sprzed kilku lat nurkowie pisali o blokujących się przyciskach na kliku metrach, ale dotyczyły innych modeli aparatów ładnych parę lat temu. Canon wydaje się pewnym, uniwersalnym i sprawdzonym zestawem ale ma swoje wady. Trochę większe szumy, nieco mniejszy zakres iso, jest wolniejszy i chyba bateria też jest słabsza niż w olympusach. Olympus ma bardzo szybki af i chyba dużo lepsze video. Gdyby w tej cenie była oryginalna obudowa olympusa pewnie bym się nie zastanawiał tyle.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    5200 po obecnym kursie + przesyłka jeśli da się zamówić do pl

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Dawno temu zamawiałem w tym sklepie piankę skompresowaną do kompensacji ujemnej pływalności StyX przed samym wyjazdem na nurka. Urząd celny w Bytomiu przywalił mi cło jak za sprzęt foto. Drogo wyszło

  10. #10
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A tak całkiem serio to ja ostatni ćwiczyłem zestaw
    E-PL7 14-42EZ do kupienia w MM za 2200-2300
    PT-EP12

    Fajna sprawa bo jest gwint na 67mm i Inona można było przykręcić a sama obudowa dość mała jest
    Trochę zdjęć znajomego z tego zestawu
    https://www.facebook.com/media/set/?...2170961&type=3

    Możesz też wygooglować Piotra Stósa - fajny gość z Nautica Safari, nurkuje z EM5 i od czasu do czasu z E-PL7
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

Podobne wątki

  1. zaslepka gniazda TTL obudowa olympus podwodna
    By marekz in forum Fotografia podwodna
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.12.14, 18:24
  2. Kompakt - co polecacie
    By forgot in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 2.10.14, 22:43
  3. Obudowa do omd m-10
    By kdarek in forum Fotografia podwodna
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.03.14, 21:31
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.05.12, 07:30
  5. Olympus C-770 / UZ =? MOVIE / Obudowa / RAW
    By _Piotrek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 6.04.06, 12:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.