Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Wyzwalanie bezprzewodowe lamp Oly

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Wyzwalanie bezprzewodowe lamp Oly

    Szukałem i znalazłem tylko o wyzwalaniu olkiem lamp innych producentów a mi zależy na wyzwoleniu bezprzewodowym lampy systemowej m4/3. Wiadomo, że lumix G5 nie ma komunikacji bezprzewodowej więc zostaje mi tylko fotocela.
    Czy jest jakiś wyzwalacz radiowy, który po wpięciu w sanki panasa wyzwoli mi bezprzewodowo lampę systemową bez zakładania na lampę odbiornika?
    Ostatnio edytowane przez lisu84 ; 14.02.16 o 01:21
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Raczej nie, ponieważ m43 nie ma radiowego wyzwalania w korpusach, ale jeśli chodzi o wymiary kompaktowe to mam to i polecam:

    http://lightpixlabs.com/index.html

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    A bezprzewodowe wyzwalanie lamp w korpusach olympusa?? Dzialalo mi w e-pl1 I e-620.
    Chodzi mi o to czy moge mojego nissina polaczyc w grupie z innym wyzwalaczem.

    Edit:
    Ok przepraszam, wlasnie doczytalem I wnioskuje po Przeczytanym tekscie ze musi byc lampa master. Zmieniam wiec pytanie. Czy istnieje lampa ktora pozwoli mi sterowac lampa nissina?
    Ostatnio edytowane przez lisu84 ; 14.02.16 o 10:46
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Bezprzewodowe wyzwalanie u Olympusa działa na zasadzie fotoceli - czyli lampy są sterowane serią przedbłysków.
    Nie istnieje system wyzwalania radiowego do m4/3 i nie zanosi się na to, by ktoś coś takiego skonstruował w najbliższej przyszłości...
    Twój Nissin też nie ma wbudowanego odbiornika radiowego.

    Chcesz błyskać "radiowo" - zainwestuj w nadajnik YN-560TX i kilka lamp YN-560III.
    Co prawda bez TTL'u, ale dostaniesz zdalne sterowanie parametrami lamp (moc, zoom)
    i niezawodne wyzwalanie o zasięgu ponad 100 metrów, bez dodatkowych odbiorników.
    A cena tych zabawek jest naprawdę umiarkowana...

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Może to Tobie w czymś pomioże. Dobra robota kolegi easy-ridera ze świetnymi rezultatami.
    https://forum.olympusclub.pl/threads...-603-i-Olympus

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Bezprzewodowe wyzwalanie u Olympusa działa na zasadzie fotoceli - czyli lampy są sterowane serią przedbłysków.
    Nie istnieje system wyzwalania radiowego do m4/3 i nie zanosi się na to, by ktoś coś takiego skonstruował w najbliższej przyszłości...
    Twój Nissin też nie ma wbudowanego odbiornika radiowego.

    Chcesz błyskać "radiowo" - zainwestuj w nadajnik YN-560TX i kilka lamp YN-560III.
    Co prawda bez TTL'u, ale dostaniesz zdalne sterowanie parametrami lamp (moc, zoom)
    i niezawodne wyzwalanie o zasięgu ponad 100 metrów, bez dodatkowych odbiorników.
    A cena tych zabawek jest naprawdę umiarkowana...
    Dzięki za info ale tak jak już napisałem, doczytałem już na temat wyzwalania lamp przez oly i byłem w błędzie myśląc, że to się odbywa drogą radiową. Teraz już wiem.
    Chciałem wykorzystać tego nissina ale chyba zrobię tak jak piszesz. Kupię Yoingnuo ale YN-560IV gdyż mają one wbudowany nadajnik i jedną będę mógł zapiąć na sanki jaki master a drugą jako slave ze statywu. Jeśli się okaże, że będę w przyszłości błyskał dwiema ze statywów wtedy dokupię nadajnik.
    Mój nissin okazał się wadliwy i już mam info od importera, że przysługuje mi wymiana na nową. W takiej sytuacji będę się starał o zwrot gotówki za te pieniądze z mała dopłatą kupię dwie Yn-560IV.
    Okazuje się, że mój post był niezasadny bo sam sobie wkońcu odpowiedziałem na własne pytanie
    Dzięki za podpowiedzi.
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    217
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Chcesz błyskać "radiowo" - zainwestuj w nadajnik YN-560TX i kilka lamp YN-560III.
    Co prawda bez TTL'u, ale dostaniesz zdalne sterowanie parametrami lamp (moc, zoom)
    Podpisuję się pod tym stwierdzeniem, posiadam taki zestaw, sprawdza się bardzo dobrze.
    Co do lamp YN-560 v.IV - czytałem gdzieś, że są bardziej zawodne, niż v.III. Nie pamiętam, o co dokładnie chodziło.

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzisiaj potwierdziło się, że błyskanie z fotocelą jest do du.. Oglądam ostatnio filmiki o doświetlaniu w plenerze i na spacerze z córką chciałem poeksperymentować i niestety. Wyzwalając fotocelę lampą wbudowaną najkrótszy czas jaki mogłem ustawić to 1/160. Nie chciałem przymykać przysłony ze względu na GO. Zobaczymy co mi odpowiedzą w sprawie nissina i jeśli się uda kupię YN. I tak od dawna nie używam TTL tylko błyskam w manualu.


    Czy bedę musiał przerobić styki w stopce w tym YN-560TX żeby wyzwalał z Panasa? Rozumiem, że pod sterownik mogę podpiąć dowolną ilość lamp yongnuo lub innych lamp z odbiornikami yongnuo?
    Ostatnio edytowane przez lisu84 ; 14.02.16 o 17:32
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    ... najkrótszy czas jaki mogłem ustawić to 1/160. Nie chciałem przymykać przysłony ze względu na GO...
    Zdobądź trochę wiedzy zanim zaczniesz wydawać pieniądze.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Zamieszczone przez lisu84
    ... najkrótszy czas jaki mogłem ustawić to 1/160. Nie chciałem przymykać przysłony ze względu na GO...
    Zdobądź trochę wiedzy zanim zaczniesz wydawać pieniądze.
    Co było niestosownego w zacytowanym przez Ciebie zdaniu, że sugerujesz mi niewiedzę w tej kwestii? Nie uważam siebie za wszechwiedzącego ale zacytowanego zdania jestem pewny więc proszę wyjaśnij.
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

Podobne wątki

  1. E-PL5 - wyzwalanie bezprzewodowe
    By EuroTrakker in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22.02.15, 22:46
  2. Pen, tryb fp, bezprzewodowe wyzwalanie...
    By junak20 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17.03.14, 13:10
  3. Wyzwalanie lamp w TTL
    By thedoc in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.02.13, 11:41
  4. Wyzwalanie bezprzewodowe fl-50
    By Lord79 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.09.12, 12:59
  5. Wyzwalanie lamp studyjnych
    By C+ in forum Studio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 01:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.