Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Gimp nie otwiera RAW'ow

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Gimp nie otwiera RAW'ow

    Po kalibracji monitora mogę wreszcie wrócić do Rawów. Niestety GIMP nie chce ze mną gadać. Czytałem poradniki kolegi Zbyma o Gimpie i Ufraw ale nie działa.
    Instaluję Ufraw w katalogu Gimpa i do wersji 2,8 po instalacji Ufraw Gimp się nie uruchamia. Sam ufraw się uruchomi ale przy próbie przejścia do Gimpa to samo.
    Zainstalowałem Gimpa 2.9.3 Ufraw już jest ale niestety przy odszumianiu czy wyostrzaniu jakieś dziwne znaczki mi się pojawiają na zdjęciach i lipa.
    Czy ma ktoś pomysł jak zmusić mojego Gimpa do współpracy?
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 15.10.16 o 16:06
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  2. #2
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Byle czym wyeksportuj do tiffa i potem sie baw.


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    Po kalibracji monitora mogę wreszcie wrócić do Rawów. Niestety GIMP nie chce ze mną gadać....
    RAW-y z jakiego aparatu ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    RAWY z panasa G5. Udalo sie. Odinstalowalem wszystko, czyszczenie rejestru, usunąłem ręcznie pozostałości po Gimpie i Ufraw, zainstalowałem Gimpa 2.9.3 i jest ok poza dwiema rzeczami.
    1. Mam problem z instalacja pluginu do odszumiania
    2. Nefy nikonowskie otwieraja sie jak miniaturki. Kiedys robilem jedna impreze z dziewczyną, która się uczy na technika fotografika. Meczyła fotki na iso 6400 nikonem d3200. Chcialem to w ramach treningu odszumic i wyostrzyc i lipa.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    RAWY z panasa G5. ...
    Moim zdaniem lepsze efekty (nawet dużo lepsze) przy wywołaniu RAW uzyskasz z oprogramowania firmowego dostarczonego z aparatem niż z UFRaw/Gimp, czyli z programu SILKYPIX Developer Studio. Na początku może zniechęca swoim interfejsem, obsługą, ale jak nie chcesz kupować programu komercyjnego LR/C1/DxO, to Silkypix będzie lepszą darmową alternatywą.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.16 o 20:58
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Tego silkypixa zainstalowalem po zakupie aparatu popatrzylem i odinstalowalem. Nawet nie wiem teraz gdzie ta plyte mam.
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    Tego silkypixa zainstalowalem po zakupie aparatu popatrzylem i odinstalowalem. Nawet nie wiem teraz gdzie ta plyte mam.
    Pobierz i zainstaluj z tej strony, przy okazji będziesz miał nowszą (najnowszą) wersję programu.

    a tekst w żółtym polu mówi (z translatora ) :

    Klienci, którzy już mają "SILKYPIX Developer Studio SE" może używać "SILKYPIX Developer Studio 4.4 SE" za darmo.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.16 o 21:22
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Moim zdaniem lepsze efekty (nawet dużo lepsze) przy wywołaniu RAW uzyskasz z oprogramowania firmowego dostarczonego z aparatem niż z UFRaw/Gimp ...
    Przez lata posługiwałem się Gimpem ale nie udało mi się zaprzyjaźnić z UFRawem. Wołałem rawy w programie dedykowanym przez producenta aparatu. Podstawowa edycja (poprawa ekspozycji, balansu bieli, zniekształcenia obiektywu) w OlympusViever3 do tifa a dalej w Gimpie.
    Teraz zaczłąem się bawić w Zoner Photo Studio. Od orfa do jpga.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #9
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    RAWY z panasa G5. Udalo sie. Odinstalowalem wszystko, czyszczenie rejestru, usunąłem ręcznie pozostałości po Gimpie i Ufraw, zainstalowałem Gimpa 2.9.3 i jest ok poza dwiema rzeczami.
    1. Mam problem z instalacja pluginu do odszumiania
    2. Nefy nikonowskie otwieraja sie jak miniaturki. Kiedys robilem jedna impreze z dziewczyną, która się uczy na technika fotografika. Meczyła fotki na iso 6400 nikonem d3200. Chcialem to w ramach treningu odszumic i wyostrzyc i lipa.
    Witam
    Już gdzieś odpowiadałem, GIMP 2.9.3 jest wersją rozwojową NIESTABILNĄ stąd pojawia sie szereg problemów, które będą usunięte po zgłoszeniu przez testerów.
    Problem z UFraw jest znany, i opisywany w necie. Otwierające się miniaturki to wbudowane w RAW podglądy.
    Problem pojawił się od chwili wprowadzenia do GIMP 2.9.3.
    Próbowałem zainstalować UFraw wersji 0.19.2 do GIMP 2.9.3 efekt jest identyczny, czyli problem tkwi w szczegółach czyli kodzie.
    Co do problemu z instalacją pluginu do odszumiania, to mam zainstalowany i poprawnie działający wavelet-denoise-0.3.1_32bits-64bits_gimp-2.8_Win
    Pozdrawiam
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  10. #10
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Jest metoda czasowego obejścia problemu:
    Ufraw istnieje również jako (wersji stand-alone) samodzielna aplikacja (dawniej był tylko wtyczką Gimp). Wystarczy pobrać i uruchomić:
    http://sourceforge.net/projects/ufra...p.exe/download

    Głównym atutem bycia UFraw samodzielnym jest to, że powinien działać niezawodnie bez problemów DLL, które miało wielu użytkowników.
    Jednym minusem jest to, że instalator jest znacznie większy (9MB) i wymaga dużo więcej miejsca na dysku (53MB).
    Innym minusem jest to, że nie ma plug-inu GIMP .
    Plug-in pliku wykonywalnego (ufraw-gimp.exe) jest włączony, ale nie działa!!.

    Na zakładce UFraw - Zarządzanie kolorem (piąta) ustawiamy "Ilość bitów pliku wyjściowego" na 16 (lub osiem)
    Nie działa zapis do TIFF 16-bit (autorzy mają problem aby uzyskać poprawny profil z oprogramowaniem Nikon - NEF, który ma być ładowany poprzez libraw - a nie dcraw),
    w tej chwili, można ustawić zapis jako png (dziewiąta zakładka) i zapisać. Zapisuje jako dokładność stałoprzecinkowa (widzimy to w Obraz => Dokładność) .
    Zapisujemy tam gdzie chcemy np. Pulpit. Otwieramy w GIMP 2.9.3 zmieniamy dokładność na 32-bit zmiennoprzecinkową (natywna wewn. GIMP) i dalej obrabiamy.
    Sprawdzone

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zbyma72age ; 5.02.16 o 19:58
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Podobne wątki

  1. Photoshop cs 6 nie otwiera orf z om-d e-m10 mark II
    By chmiel75 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.10.16, 15:10
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.07.16, 18:27
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.12.14, 20:41
  4. Gimp nie otwiera jpg-ów
    By helmuth in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13.05.08, 09:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.