Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Gimp nie otwiera RAW'ow

  1. #21

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja zawsze starałem się nie przekraczać 1600 bo robiłem w jpgu. Teraz przy rawie mogę się pokusić o 3200 aby później go delikatnie odszumić. Pobawiłem się i poniżej jpg z puszki i odszumione i wyostrzone w silkypix. zwiększyłem noise level i wydaje mi się lepiej.

    Mój:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p_iso_1600.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	1.001,5 KB
ID:	166932

    Z puszki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p_P1070938.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	757,2 KB
ID:	166931

    Zrobiłem to lepiej od korpusu czy zdać się na jpgi z panasa?
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Poziom szumu w tej Twojej jest zauważalnie mniejszy, ale dla rzetelnego porównania powinna być też ta sama jasność obrazka. Na pytanie czy zdać się na jpg-i to już indywidualna sprawa i trudno coś doradzać.
    Może te robione w trudniejszych warunkach zapisywać w opcji RAW + JPG. Mam na myśli nie tylko mało światła (wysokie iso), ale także dużo światła i kontrastowe sceny. Z RAW-a przy obróbce można znacznie więcej uzyskać.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    (..) Pobawiłem się i poniżej jpg z puszki i odszumione i wyostrzone w silkypix. zwiększyłem noise level i wydaje mi się lepiej. (..)
    Zrobiłem to lepiej od korpusu czy zdać się na jpgi z panasa?
    Zrobiłeś to dużo lepiej niż bezmyślna maszyna, a jeszcze i to możesz poprawić. Rób już tylko w RAWach. Widać, że dasz radę!

  4. #24

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Zrobiłeś to dużo lepiej niż bezmyślna maszyna, a jeszcze i to możesz poprawić. Rób już tylko w RAWach. Widać, że dasz radę!
    Dzięki za słowa otuchy. Jeszcze wiele nauki przede mną.

    Poziom szumu w tej Twojej jest zauważalnie mniejszy, ale dla rzetelnego porównania powinna być też ta sama jasność obrazka. Na pytanie czy zdać się na jpg-i to już indywidualna sprawa i trudno coś doradzać.
    Może te robione w trudniejszych warunkach zapisywać w opcji RAW + JPG. Mam na myśli nie tylko mało światła (wysokie iso), ale także dużo światła i kontrastowe sceny. Z RAW-a przy obróbce można znacznie więcej uzyskać.
    Właśnie jpg z puszki wydawał mi się za jasny, za mało kontrastowy. Tak jak napisałeś, oprócz redukcji szumu mam jeszcze możliwość manipulacji ekspozycją, cieniami itp..

    Rok musiałem się męczyć. Czemu ja wcześniej nie kupiłem tego kalibratora do monitorów??
    Dzięki za pomoc.
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  5. #25
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    Jeszcze wiele nauki przede mną.
    Mniej niż myślisz.
    Cytat Zamieszczone przez lisu84 Zobacz posta
    Czemu ja wcześniej nie kupiłem tego kalibratora do monitorów??
    Tym bardziej mniej...

  6. #26
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Szanowni koledzy, powtarzam dzisiejsza odpowiedź w innym watku:

    Ponieważ w sieci pojawiły się komunikaty,że GIMP nie otwiera plików NEF (oraz czasem innych) podaję co następuje:

    1. Jeżeli staramy się otworzyć plik NEF poprzez drag&drop lub Plik => Otwórz... i w otwartym oknie pozostawimy (na dole po prawej stronie
    - Wybór typu pliku (Wykrywanie automatyczne) otworzy nam się tylko podglad miniaturki.
    2. Musimy postępować następujaco:
    Plik => Otwórz... i w otwartym oknie na dole, klikamy na Wybór typu pliku i wybieramy - zaznaczamy raw image
    (proszę zwrócić uwagę na bardzo dużo rozszerzeń możliwych plików) po czym dopiero klikamy Open.
    Otworzy się UFraw (np. przy plikach Nikon D7200 może pyskować, że coś sie nie zgadza, klikamy OK),
    możemy zgrubsza wybrać WB (potem będzie można dokładniej w GIMP 2.9.3)
    klikamy w UFraw OK.
    Plik otwiera się w GIMP-ie, teraz Obraz => Dokładność => 32 bit (zmiennoprzecinkowe) Ok
    A dalej to np.
    Obraz => Kolory => Automatycznie => Balans bieli, gdy chcemy coś poprawić z Ekspozycja mamy do dyspozycji Kolory => Ekspozycja...
    itd
    A więc jak pisałem w poradniku:
    OneDrive: http://1drv.ms/1O74Jqj - (tu również podałem gdzie była pobrana wersja GIMP-a)
    o Wybór 32-bitowej precyzji zmiennoprzecinkowej pozwala na pełne wykorzystanie 32-bitowego przetwarzania zmiennopozycyjnego GEGL.
    o GIMP wykorzystuje wewnętrznie przetwarzanie (linear floating-point) liniowe 32-bitowe zmiennoprzecinkowe i praca na obrazie z tą precyzją jest radykalnie szybsza, niż w jakiejkolwiek innej dokładności.

    Pozdrawiam
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Podobne wątki

  1. Photoshop cs 6 nie otwiera orf z om-d e-m10 mark II
    By chmiel75 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.10.16, 15:10
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.07.16, 18:27
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 3.12.14, 20:41
  4. Gimp nie otwiera jpg-ów
    By helmuth in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13.05.08, 09:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.