Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 150

Wątek: Olympus PEN-F oficjalnie

  1. #21
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Body jest droższe od OMD E1, czyli E1mk2 mamy jak w banku z sugerowaną ceną 1700-1900$. Chyba zostanę przy OMD 10 po wieki

  2. #22
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    cóż, za nowość musi być cena premium. Fakt że ostatnio aparaty stają się coraz droższe....

    Epicure, co właściwie znaczy:
    "Najlepiej to jest wtedy, jak proces obróbki nie jest w ogóle wymagany."??

    Jeśli nanoszę efekt ziarna to zawsze jest to jakąś obróbka. wolę mieć nad tym kontrolę, a nie zdawać się na "silnik JPG" Efekt "ziarnisty film w EM5 jest dosyć prymitywny......
    Bawiłeś sie kiedyś tym DxO Filmpack?

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Mówi się, że to matryca Sony, tak jak w GX8. Osiągi są łatwe do przewidzenia: to samo, co dotychczas, bez pogorszenia jakości w związku ze wzrostem rozdzielczości.
    GX8 to Sony... gdzieś mi się wbiło do głowy że to przeszczep z GX7 do nowego body.
    Qrcze robi się coraz ciekawiej - chce sie zdecydować na jeden system ale wszystko ma plusy i minusy.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Fajna jest opcja przygotowania presetów tych ustawień, ale ja bym wolał mieć możliwość zapamiętywania kompletu ustawień aparatu i to sa chyba te pozycje na głównym kole trybów C1-C4. Wreszcie dobry dostęp- forma wywoływania ustawień MySet1-4 w EM5 to porażka
    od bodajże E-M10 możesz sobie ustawić własne ustawienia pod każdą z pozycji koła trybów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tryb "S" oznaczał Statyw a tryb "A" - Akcja

  5. #25
    | OlyJedi Awatar jarovit
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Przeczytałem o tym creative dial. Dostrzegam potencjał tych wszystkich filtrów- chociażby konwersja do B&W - "kiedyś" siedziało się w photoshopie i cudowało z technikami "ściągania" koloru. Dziś kręcisz tym zaawansowanym kółeczkiem, przesyłasz po wifi do smartfona i wrzucasz fotkę na instagram. Wszystkiego parę minut roboty. I git efekt jest.
    PENTAX

  6. #26
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    od bodajże E-M10 możesz sobie ustawić własne ustawienia pod każdą z pozycji koła trybów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tryb "S" oznaczał Statyw a tryb "A" - Akcja
    Czyli np. pod P mogę sobie przypisać "moje ustawienia 1" ?
    Lubię sobie popstrykać.

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeszcze jedna rzecz: kółko korekcji ekspozycji. Może sobie ustawić tryb M i regulować czas i przysłonę, włączyć Auto ISO żeby czułość dostosowywała się sama zgodnie ze wskazaniem światłomierza, a kółkiem korekcji ekspozycji tylko regulować jasność. Gdyby chcieć to samo osiągnąć w innych Olkach, to albo zabraknie jednego kółka, albo trzeba będzie ciągle machać przełącznikiem 1/2.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ayu Zobacz posta
    Czyli np. pod P mogę sobie przypisać "moje ustawienia 1" ?
    dokładnie tak

  9. #29
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    A czy możesz tak na szybko co gdzie i jak
    Lubię sobie popstrykać.

  10. #30
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Post

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeszcze jedna rzecz: kółko korekcji ekspozycji. Może sobie ustawić tryb M i regulować czas i przysłonę, włączyć Auto ISO żeby czułość dostosowywała się sama zgodnie ze wskazaniem światłomierza, a kółkiem korekcji ekspozycji tylko regulować jasność. Gdyby chcieć to samo osiągnąć w innych Olkach, to albo zabraknie jednego kółka, albo trzeba będzie ciągle machać przełącznikiem 1/2.
    Przecież możesz zmieniać parametry migawki lub czasu, chyba że uwziąłeś się zrobić wszystkie zdjęcia np na 1/125 i f=8. Ale osobne kółeczko korekcji rzeczywiście fajne.

    Szkoda że nie ma firmware dla EM-5 z personalizacją kółka trybów. U mnie pozycje "scenic" i "iauto" się marnują.....

    Czytałem opinię o nowej matrycy u Robina Wong i zwyżka rozdzielczości jest mało uchwytna. Jak dla mnie największa korzyść z matrycy 20 mpix to wreszcie możliwość sensownego trybu klasycznej proporcji 2:3, bez utraty jakości. Uzyskujemy ok 18 mpix czyli więcej niż pełna rozdzielczość starej matrycy. No i z kadrowaniem lepiej.

    Nie znalazłem tych danych dla PEN F, ale dla GX 8 jest : 4:3 = 5184 x 3888 ,3:2 = 5184 x 3456= ok 18 mpix
    Dla EM-5 mamy 4:3 = 4608 x 3456 3:2 = 4608 x 3072= ok 14 mpix
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 28.01.16 o 12:53

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1095
    Ostatni post / autor: 8.11.20, 19:57
  2. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 07:40
  4. Samsung NX - oficjalnie
    By Michu (Pentax) in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 8.06.11, 14:12
  5. Olympus dziś oficjalnie zaprezentował E-500
    By Azazel in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.