Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: OM-D na mrozie

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    OM-D na mrozie

    Czy Wasze OM-D dobrze działają na mrozie?
    Pytałam o to już w wątku o EM-10 II, może jednak ktoś się dopisze.
    Otóż w miniony weekend po raz pierwszy mogłam pobawić się nowonabytym em-10. Pierwszego dnia po ok. 30 minutach na mrozie (-2) zaczął głupieć i zapisywał puste klatki. Po resetowaniu chwilę było ok, potem sytuacja się powtarzała.
    Drugiego dnia (również po 30-40 minutach używania) znów zaczął zapisywać puste klatki i dodatkowo się wyłączał.
    W sąsiednim wątku zasugerowano, że być może to bateria (nówka, oryginalna). Zastanawia mnie jednak, że na początku nie padał, a jedynie nie zapisywał obrazu na kartę (zapisywał tylko czarną klatkę).

    Opisałam problem w e-mailu do serwisu, skąd otrzymałam odpowiedź, że m.in. "mróz i wilgoć mają znaczący wpływ na działanie i funkcjonowanie naszych aparatów z serii OMD. Są one konstrukcyjnie inne niż lustrzanki cyfrowe" oraz "nie zalecam używania delikatnego, elektronicznego sprzętu w takich warunkach jakie aktualnie panują na zewnątrz".

    Naprawdę są takie deilkatne? Z tego co wiem, forumowicze wożą je w rejsy, ciepłe kraje, fiordy...
    Co robić? Potestować jeszcze? Wszak mam go zaledwie parę dni. Może problem pojawi się róznież przy wyższych temperaturach, wówczas sprawa będzie jasna.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Eeee, u mnie nie maja lekko sprzety i nie ma problemow.
    Owszem przy -20 troche lagi ekranik zaliczal w M5 ale bez przesady.
    Oczywiscie baterie siadaja szybciej, i trzeba miec zapas gdzies w cieplej kieszeni.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #3
    | OlyJedi Awatar jarovit
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No to zaskoczenie. Ja również wczoraj przed południem robiłem foty na zewnątrz, mało tego - kręciłem filmik. W sumie aparat (e-m10 w pierwszej wersji) pracował około godziny. Nagrzał się jedynie. Mrozik był na około -2 C. Zresztą, to już kolejna zima, a aparat na minusowych temperaturach spisuje się ok (że bateria szybciej topnieje w takich warunkach, to się przyzwyczaiłem).
    No bo rozumiem, iż w warunkach domowych takie rzeczy się nie dzieją?
    PENTAX

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Nie mam EM tylko PL-kę i też kłopotów nie miałem. A mrozy w Beskidzie potrafią dopiec.
    Raz tylko 14-150 się zaciął, ale wsadziłem pod kurtkę i po chwili było ok.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    w sobotę robiłem zdjęcia (E-M10 mkI) przy temperaturze ok. od -1 do -3 stopnie przez 2,5 godziny. Aparat spisywał się bez zarzutów, zrobiłem 660 zdjęć, z czego zdecydowaną większość, ok. 500 na jednej baterii, która wciąż nie wykazuje objawów rozładowania.

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Czy Wasze OM-D dobrze działają na mrozie?
    Pytałam o to już w wątku o EM-10 II, może jednak ktoś się dopisze.
    Otóż w miniony weekend po raz pierwszy mogłam pobawić się nowonabytym em-10. Pierwszego dnia po ok. 30 minutach na mrozie (-2) zaczął głupieć i zapisywał puste klatki. Po resetowaniu chwilę było ok, potem sytuacja się powtarzała.
    Drugiego dnia (również po 30-40 minutach używania) znów zaczął zapisywać puste klatki i dodatkowo się wyłączał.
    ...
    Opisz dokładnie i ślij do serwisu, lodówkę na kanapki zapewne mają by sprawdzić w mrozie...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Tylko nie pisz, że robisz E-M10 poniżej zera, bo on jest przewidziany do zera tylko. Może serwis tego się czepić, że używany niezgodnie ze specyfikacją.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #8
    Awatar robertos102
    Dołączył
    Dec 2014
    Mieszka w
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    165
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Tak na dobrą sprawę to tylko uszczelnione aparaty są przewidziane do pracy w trudnych warunkach,w tym także na mrozie. Elektronika może fiksować na mrozie, zalezy to od wilgotności, tmperatury itepe.
    Jednak żaden z moich aparatów nigdy nie fiksował na mrozie a tylko jeden z nich jest uszczelniony. Olek 10 pstryka w te mrozy aż miło, nic się nie dzieje,poza baterią, która szybciej pada niż zwykle.
    pozdr.
    R/

  9. #9
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Jeżdżąc na nartach zaliczyłem glebę z EM5 II w plecaku. Odczułem to mocno w plecach. Aparat chyba też, bo przez najbliższe pół godziny był zamroczony (zero ostrości, AF nie działał). Później wystartował i działał poprawnie (przed upadkiem również) w temperaturach od minus 10 do minus 20. Jedyna różnica, którą zauważyłem to nieznacznie dłuższy start po uśpieniu.

  10. #10
    Awatar robertos102
    Dołączył
    Dec 2014
    Mieszka w
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    165
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    Jeżdżąc na nartach zaliczyłem glebę z EM5 II w plecaku. Odczułem to mocno w plecach. Aparat chyba też, bo przez najbliższe pół godziny był zamroczony (zero ostrości, AF nie działał). Później wystartował i działał poprawnie (przed upadkiem również) w temperaturach od minus 10 do minus 20. Jedyna różnica, którą zauważyłem to nieznacznie dłuższy start po uśpieniu.
    No ale to korpus uszczelniony i przygotowany na "te" gorsze warunki, oczywiście pomijając upadki

Podobne wątki

  1. Modelka w samej sukience na mrozie, w śniegu.
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21.12.10, 10:33
  2. C4000Z na mrozie
    By qjonik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28.01.04, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.